Prikrmujem a ostáva mi veľa mlieka. Čo mám robiť?

flipinka
21. apr 2008

Prikrmujem uz 2 mesiace. Je pravda, ze dcerka toho vela nezje (ma skoro 8 mesiacov), no po prikrme uz mliecko nechce a ja mam potom stale strasne naliate prsia ☹ Aj ked sa potom napapa o hodinu a pol, nevypije vsetko a ja citim, ze mi tam este dost vela mlieka zostalo.
Zatial mame obed a kasu vecer, no idem jej zaviest aj desiatu a dost sa toho hrozim, ze ked nebude chciet mlieko na desiatu ani na obed, to bude aj 6 hodin bez mlieka, co mam robit, aby som nemala tak vela mlieka? Odsavat velmi nechcem, lebo to som robila prvy mesiac a mala som mlieka este viac.
Potom ked som to nechala tak, mala som zas uz 2krat zapal prsnika. Tak uz neviem 😒

stenli
21. apr 2008

filipinka- teoreticky- keď budeš malú menej kojiť, mala by si mať postupne aj menej mliečka, ak to nepomáha- skús si mlieko odstriekať alebo odsať a potom z neho pripraviť kašu- predávajú aj nemliečne, ktoré sa zarábajú do materského alebo umelého mlieka, aj keď je pravda, že pri odsávaní sa Ti tvorba mlieka nezníži- ja si myslím, že ono sa to postupom času spomalí samé, iné Ti poradiť neviem 😉

mirka2710
21. apr 2008

existuju homeoptika na znizenie tvorby mlieka...tusim sa volaju ricinus communis 9CH....treba si overit v lekarni

lilianak
21. apr 2008

Flipinka, odstriekaj si mlieko, ale len male mnozstvo, take, aby si v prisnikocho necitila napatie ale ulavu. A skus trochu pevnejsiu podprsenku. Urcite sa casom tvorba mlieka znizi 😉

martina46
21. apr 2008

vlastne zapal hrozi, ked su v plnych prsiach hrcky, nie? ak by si naozaj odstriekala len malicko a rozmasirovala hrcky, tak by nemal hrozit zapal a aj mliecka by mohlo byt casom menej 🙂

betica
21. apr 2008

filipinka,aj ja som mala problem s nalievanim prsnikov,preto som stale odstrekovala,ale to robis len preto aby si necitila pnutie v prsnikoch,to neznizi tvorbu mlieka cim viac mlieka odstriekas tym viac ti ho pribudne,ano pokus sa len male mnozstvo,aby si necitila tlak,a hlavne nos podprsenku,cez den aj v noci,mne to velmi pomohlo,ale mnozstvo mlieka sa reguluje na zaklade mnozstva odsateho mlieka,cize ak aj malinke bude menej papat,a ty len malinko odstrekovat verim ze casom sa to upravi.drzim palce 😉

gangulienka
21. apr 2008

mirka pozor na tie homeopatika R. C. na zastavenie tvorby mlieka je 30 CH, nie 9 CH (9 CH ale hlavne 5 CH je na podporu tvorby mlieka ) 😉

anic1
5. jún 2011

Prosím o radu, alebo skúsenosť. Dcérku kojím skoro 9 mesiacov, posledné asi 2 mesiace už len ráno, večer a v noci. A teraz posledný čas mám naliaty iba jeden prsník. Aj keď cez deň cítim ako sa mi plnia obe, jedno mám väčšie ako to druhé. Neviem či sa blížim k záveru kojenia. Nedá sa tomu nejako pomôcť, rozbehnúť ešte ten jeden?