Problém pri kojení 10 dňovej slečny

domcek1989
2. júl 2017

Ahojte. Mam problem pri kojeni s 10dnovym babatkom. Ked sa drobec zobudi, prebalim ju a dam ju hned papat. Aj napriek tomu ze mam vacsie prsia, prisaje sa bez problemov a pekne cucka aj 5-10minut az pokial sama nepusti a uz spinka. Ako nahle ju dam odgrgnut otvori oci ako sova a zacneme si cuckat rucicku, co mi dava ASI naznak, ze je este hladna. Tak jej znovu ponuknem prsnik, prisaje sa, pocucka a pusti...no nastane strasny plac, mykanie hlavickou a otvara usta, co hlada prsnik, ale opakovane jej ho davam a stale to ide dokola, prisaje sa, pocucka pusti a strasne place. Neviem co mam vtedy robit, ked si odsajem mlieko do flasky tak vypije kolkokrat aj 50ml mlieka. Neviem ci robim teda chybu pri kojeni, alebo co je malej...som z toho uz na nervy, pretoze sa takto aj hodinu a pol opakovane krmime, co potom nikdy nechce spat a musim ju uhojdat doslova na rukach az potom dat do postielky, uz mi je z toho do placu niekedy ked tak strasne place. Dnes som napriklad jej dala prsnik (mlieka mam dost, lebo mi vela krat uz pretecie a aj ked mala pusti tak skusim ci mlieko je, ale ano je) prestala cuckat, odgrgla si a uz sa mykala ako v nejakom tranze keby bola, opakovane sa prisala ale uz som nemala na to nervy a tak som jej zarobila 30ml nutrilonu proti grckaniu, kedze mi velakrat aj grcka, zjedla ho cely a potom po chvilke zaspala.

prosim vas, co robim zle? Alebo co mam zmenit? Dakujem za akukolvek radu.

maciatkolulu
2. júl 2017

@domcek1989 ahoj, gratulujem k babatku, nadavaj jej zatial nutrilon, tu istu chybu som urobila aj ja pred 20.rokmi:wink: strach,, ze malej nestaci, odsavala, prikrmovala pozorovala, tento boj skoncil po dvoch mesiacoch, ked som ju odstavila s nervami v ritke, druhu som uz kojila dva roky a tretieho som v klude odstavila nedavno a to ma tri a pol😉 pokial vladzes, tak jej proste davaj ked si pyta, v klude, v posteli, nagauci, kde je vam dobre, nechaj sa obsakovat, ak mas kym a zmeraj sa v pokoji len na malu a papanie, teda pokial chces, mimino vyciti, ze si nervozna a uz sa bojis, ze zase bude tak vselijako papat, vy si na seba este len zvykate, ste obidve zmatene, ze co to je😍, neboj, pokial mas mliecka dost, co zjavne mas, tak sa to upravi, len klud a trpezlivost, skus striedat prsniky, nech si cucne z jedneho za par minut z druheho a hlavne pokoj a nedavaj nutrilon, z toho jej to ide lahko a hned, to je pre nu lahsie, nepotrebuje teda tahat ako z prsnika, teba citi, tak co by nebrala lahsiu volbu, vskaze. Neboj, za chvilu bude dobre, zvyknete si a bude si v pohode cickat, teraz hlavne oddych a klud pre teba, drzim palce.

siska53
2. júl 2017

@domcek1989
Nedavala by som.jej UM a urcite nie z flasky.
A ked saje,jemne si stacaj prsnik. Mozno jej to potom slabsie tecie,to by malo pomoct.
A ak castejsie grcka,je aj ine riesenie ako UM- je aj taky ten svatojansky chlieb-taka zelatina sa spravi a to davas babu pred dojcenim-nas to chvilu uzival.
Je ale bezne,ze babatka grckaju,takmer kazde to robi,jedine,ze je toho vela a prudom,vtedy to treba riesit.
Ono tie deticky zo zaciatku sa takmer stale.dojcia,neskor sa to ustali. Maj ju v nosici,bude kludnejsia. Ja som mala kolikove druhe dieta,ukludnovala sa.na.prse,nosic bol nevyhnutnostou.

mimachicha
2. júl 2017

Ahoj, skus ist na www.mamila.sk a najst si laktacnu poradkynu vo svojom okoli. Za par eur pride k tebe domov, skontroluje prisatie dcerky a ci efektivne pije. A taktiez ti povie co sa ti snazi dcera svojim spravanim naznacit. Mne pri synovi z prsnika mlieko doslova striekalo, napriek tomu som mala slaby tok mlieka. Vecne prisaty, stale sa prisaval, odsaval, strasne natahoval bradavku, hneval sa. Chcel pit a mlieko mu netieklo tak rychlo ako chcel. Alebo kedze tieklo tak pomaly, zaspaval prisaty na prsniku. Ked som ho odpojila, rev strasny. Uspavanie trvalo hodiny, krmenie tiez. Nevedeli sme sa dostat z domu. Laktacna nam poradila, dala som mu nastrihnut uzdicku pod vrchnou perou aby viac otvaral ustocka a jedla senovku grecku s benedikt lekarsky-kapsule na zvysenie tvorby mlieka. A odvtedy super.
Drzim palce nech vam dobre poradi. Vela z nich je k dispozicii aj cez vikend. Ked uz nebudu vediet prist k tebe, konzultaciu po telefone ti urcite daju. Vsetko dobre.

maciatkolulu
2. júl 2017

@domcek1989 mlieko zamkni do skrine zatial, teda ak chces kojit😉

emi16
2. júl 2017

Moja starsia od narodenia do 2 mesiacov hned ako sa prisala zaspala
Picula moje srdce a to ju uspavalo
Plus jej bolo teplo
Mlieka som mala na rozdavanie
Mne vtedy pomohla midwiffe
Vyzliekla mi malu do plienky a natrela jej hrud gelom na ruky
Mala cucala 30 min a grgla si ako chlap v krcme
Bolo mi vysvetlene, ze jej je teplo plus moje srdce tak zaspi
Potom som dva mesiace kojila malu, ze bola len v plienke a steklila som ju na chodidlach aby nezaspala a papala

domak2
2. júl 2017

@domcek1989 davas jej aj flasku a moze sa stat ze ti prsnik zacne uplne odmietat. Skus sa naucit dojcit po leziacky, citaj si, konuj, nestresuj ak sa da 😅 Aj sa ti bude od nej lahsie odchadzat ked sa nezobudi pri prekladani.

pininka
2. júl 2017

10 dnova ma este pravo sa vselijako chovat. Ak mas mliecka dost, urcite ju nedokrmuj, lebo za chvilu ste s kojenim prestali. To ze tolko vypije znamena za ma uz dost roztiahnuty zaludok. Skor by som ju budila pri papani, aj mne tak spala. A ak ti pekne zaspi na prsniku, nedavaj ju odgrgnut, skor ju troska vyvysene poloz a nabok. Ked sa zobudi,ponos ju chvilu na rukach a odgrgne si. Moja vzdy tak zaspala ze odgrgnutie nehrozilo a tiez dost grckala. Prestala az tak okolo druheho mesiaca.

domcek1989
autor
2. júl 2017

Dakujem za rady, bola som uz zufala. Tiez mi bolo odporucene od svagriny aby som ju neuspavala cez den, staci nakrmit a ulozit, v pripade ze by neplakala tak ju nechat tak nech sa pozera popripade na nejaku hracku. Ale co vecer ked chceme ist uz aj my spat? Mam ju uspat nasilu? Nebavi ma 4 hodinove uspavanie ako som to doteraz robila, niekedy zaspala do hodiny, inokedy to trva aj spominane 4 hodiny, a to uz ozaj nemam nervy, stale ju prikladat, cicikat, hojdat, znovu prikladat, ulozit ona sa prebudi a cakat kym zaspi...v noci takto spim max 5 hodin a cez den som potom nevyspata a nervozna.

pininka
2. júl 2017

@domcek1989 no ja som presne toto mala s najstarsim synom a vzdali sme to po 6 tyzdnoch kojenia. Uspavat 4 hodiny je strasne vela na take male babo. Podla mna aj ked sa tebe zda ze dobre saje, nevytiahne poriadn zadne mlieko, len sa napije a spi. A tym padom je potom hladna. Urcite by som to riesila laktacnou, alebo zmenit polohy pri kojeni. Moja nikdy nepije viac ako 10 minut ale potom spi aj tri hodiny.

domak2
2. júl 2017

@domcek1989 ak je to zatial tvoje prve babatko, tak si uzivaj ze nemusis skakat okolo dalsich a spi s nou cez den ak sa da alebo aspon oddychuj. Ona este nema system ze po vecernicku spat. V bruchu ju uspaval najma tvoj pohyb-ked si bola hore ona spala, teraz to bude dlhsie trvat kym sa to otoci. Ale skus si stale hovorit "je to len obdobie-prejde to" (zapamataj si tu frazu aj pre obdobie vzdoru 😀 ) a hlavne skusaj, prve je vzdy pokus-omyl 😅

katkaulic
2. júl 2017

Ked ti zaspi.nedavaj ju odgrgnut lebo ked sa preberie moze byt aj nervozna ze nevie zaspat a tu flasku moze vypit aj z nervov.... Pokial papa, co vidis nabrade ze pije a preglga- ma tzv
Pauzu na brade, tak urcite to neries umelym mliekom. Taketo male deticky nevies co im moze byt moze ho boliet aj brusko aj moze mat problem zaspinkat. Nemusi to byt vzdy len o tom jedle.

adia11
2. júl 2017

Ja nedávam odgrgnut ked zaspinka, hneď dám do postieľky ked viem ze uz ma tvrdší spánok. Občas sa este prebudí, to mi pomôže "ššš", pripadne pohladkať cielko smerom k nosteku, a zvykne si aj grgnut občas sám ked lezka..my sme volali laktacnej ale koli niečomu inému, a ta vobec nepomohla. To je však individualne

natalushka
2. júl 2017

Babatko ma 10dni..ono este ani poriadne nevie,ze je na svete..takzw klidek,nohy hore,prip.pod deku a jednoducho sa mojkajte..ja som sa s krpatym tiez kojila co 0pol hodka prvy mesiac urcite..ledva zaspal,som bola rada,ze idem aspon na wc,umyt sa..no a v polke toho uz rev..des,fakt som myslela,ze zblaznim..ale preslo to..ustaluje sa aj mliekotvorba,takze to je este kazde kojenie ine..chce to cas,klid a trpezlivost..i ked mne uz sa lahko hovori😊vsetko prejde,bude ti to raz chybat..kazde male babatko ma prve tyzdne krusne,rovnako rodicia..zaklad je,z vlastnej skusenosti, nebojovat s tym..jednoducho teraz par tyzdnov bude velit vsetkemu babatko..cim skor sa s tym zmieris,tym skor sa to upravi..mas len jedno,ako radia baby vyssie..ked spi maly,spi aj ty..pol hodku ma varenie si najdes,az pride manzel z prace,prehodite si ho..druha vec..skus odsledovat,ci neprichadza ten neklud tak cca do pol hodky od kojenia..moze to byt kolika,alebo proste len prdiky..brusny lis je este slaby,babo ma problem ich vytlacit..kruti sa,mrnci,nevie sa ulozit..prip jaci jak tur,cerveny,pritahuje nozky k bruchu..skus pocvicit s nozickami,potlacit ich na brusko..teply obklad na brusko,mastou mastit brusko tusim v protismere hodinovych ruciciek..ked uz nic,trosku strcit teplomer do zadocka,prip.rektalnu rurku..pomozes prdikom von..ak nic,skus nejaky espumisan,coliprev,sab simplex..kvapky na prdiky..prip.skus nasadit probiotoka BioGaia..vraj velmi pomahaju..kazdopadne je toto uplne normalny stav,ktorym si prechadza kazda maminka a novorodeniatko..vsetko prejde,chce to cas..drz sa

1988majka
2. júl 2017

@domcek1989 kojenie sa bude ustalovat este 2-3 mesiace ale dolezity je dobry start ako uz baby posali najlepsie ak zavolas laktacnu. problem bude asi v tom ze ma pomaly tok mliecka a tak po uvodnom dobrom toku ked sa spomali a preto zaspava ked zrazu precitne zisti ze je este hladna. Na UM sa vykasli. treba urychlit ten tok stlacanim prsnika (techniku najdes kdekolvek na nete aj na stranake mamila.sk). Ked uz nebude pit na jednej strane tak daj druhu a stlacaj a tak dookola. U tak maleho baba byva ale kojenie celkovo velmi caste - ma este malicky zaludok a rychlo jej vytravi. Vecer ukladaj az vtedy ked vies ze je zrela spinkat inac sa natrapis. U nas sa maly ukladal prvy tyzden o tretej rano (skorej proste nebol schopny zaspat) potom postupne o polnoci o jedenastej a nakoniec od 3m sme sa naucili chodit spat o osmej a tak to trva uz polroka). Na uspavanie u nas najviac zaberala satka- kiezby som to zistila skor mozno by bol na zaciatku schopny zaspat rychlejsie).

meluela
2. júl 2017

@domcek1989 ona sa ti len ududka a potom zisti ze je hladna. treba stlacat ako pise 1988majka
https://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojce...
mlieka mas viac nez dost, UM v tvojom pripade je kontraproduktivne, vynechala by som aj to podavanie odsateho mlieka cez dudel, lebo sa jej moze pokazit prisatie

lubi40
3. júl 2017

@domcek1989 este moze mat aj otoceny rezim, este je to malinke babatko. Treba vydrzat, ono sa to zlepsi. Ako tu uz niekotra pisala, vyzliect do plienky a steklit nozicky, pripadne masirovat pod bradou aby nezaspavala. Inak nepoznam nikoho, komu by tam malinke babatko nezaspavalo pri kojeni. Ved ich vycerpava aj dychat, nie to este mliecko tahat 🙂
Trpezlivost a ono sa to zlepsi.

mikaelita
3. júl 2017

@maciatkolulu
Veľmi pekne napísané 🙂