Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Problém s kojením

haka007
6. jan 2013

ahoj som cerstva mamicka tak este neviem co a ako.malinka mi nechce papat s jedneho prsnika tak so ho odsavam z druheho papa ale nedavam jej casto lebo ho mam uplne podrazdeny.mlieka nemam moc tak prikrmujem bebou,vyzera ze ta jej chuti.robim to spravne?ako casto by mala kakat kej je takto krmena.dakujem

domak2
6. jan 2013

skus sa poradit s nejakou laktacnou poradkynou napr na www.mamila.sk , teda ak chces dojcit 🙂 Lebo ak z jedneho nechce a z druheho jej nedavas, tak pravdepodobne velmi rychlo prejdes cisto na UM.
@haka007

zdenka270921
6. jan 2013

presne tak ako hovorí @domak2 - pri takomto postupe veľmi rýchlo skončíš s dojčením.. s tými podráždenými prsníkmi - len treba zaťať zuby -ja som tiež každý deň chcela prestať s dojčením, keďže som zo začiatku - prvý mesiac - kojila s plačom, bradavky do krvi dožužlané z častého prikladania, malá stále vymýšľala - raz nechcela z toho, raz z toho, keď sa prisala, zaspala, no myslela som,že sa zbláznim...ale som rada, že som tie začiatky prekonala a teraz som šťastná.. neverila som,že sa to raz ustáli a predsa je už teraz dobre a vravím - som najšťastnejšia, preto ti radím..bebu nedávaj a malú prikladaj, keď bude hladná, tak sa prisaje (aj mliečko rozťahá)...odsávačka je dobrý pomocník, ale občas ma z nej ešte viac boleli bradavky..držím palce!!

cacika
6. jan 2013

@haka007 presne ako pisali vyssie, takymto postupom sa ti mala zachvilu nebude prisavat vobec. tak ze ak chces dojcit najlepsie urobis ked kontaktujes laktacnu poradkynu. ta ti poradi aj mast na tu bolavu bradavku aj metody na zvysenie tvorby mlieka. treba skusat davat aj ten prsnik co odmieta, skusaj rozne polohy nielen v sede ale aj poležiačky, alebo futbalovu polohu alebo v lahu na chrbte s babom vylozenym na bruho. babo musi byt natocene celym telom ku tebe, hlavku musi mat mierne v zaklone. v ustach musi mat nielen bradavku ale aj co najvacsiu cast dvorca. musis vidiet ze mlieko prehlta. skusaj dojcit v kontakte koža na kožu, tzn. vyzleč malu do plienky a tak prikladaj. a co robis s tym odsatym mliekom? daj jej ho miesto tej beby. mas este malinku dcerku tak by bola velka skoda keby sa ti tak skoro odstavila. okolo dojcenia a spravneho prisavania je to cela veda tak urcite vyhladaj odbornu pomoc, nie tu na fore ale na mamila.sk, lebo inak sa to bude pravdepodobne len zhorsovat.

lilitela
6. jan 2013

@haka007 na druhej strane, mne moja mala mlieko "neroztahala". V podstate mesiac hladovala a to som ju mala na prsiach nonstop. Tiez som bola uz cela ubolena. Nepomohli ani poradkyne. Tym ta nechcem odradzat len chcem poradit ze opatrne. Nakoniec sme s pediatrickou dosli k rieseniu ze najprv z oboch prsnikov nakojit a potom dokrmit formulou. Na prsnik sa mi pyta stale to ma uz 1,5 roka a tych par glgov co tam este mam si pride dat. Ake bolesti mas s tym z ktoreho papa?

alena1983
6. jan 2013

Ahoj, zdenka a cacika to popisali najlepsie. Musis len vydrzat. Vsetky sme si tym presli, aj cez bolest. Najlepsia rada je, prikladat, prikladat a prikladat.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli