Problém s kojením 6 mesačného synčeka

ivkas_711
28. nov 2017

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu... Máme synčeka, kt. 20.novembra ukončil 6.mesiac. Bol a je kojený. Od 5,5mes. ho prikrmujem, ako povedal doktor. Papá zeleninku (mrkva, zemiak, špenát..), ovocie (jablko, hruška....), kuracie mäsko. Proste riadim sa podľa toho, čo povie doktor. Doteraz krásne papá všetko a papal aj mliečko, krásne sa prisal... Ale posledné 3 dni, neviem, čo sa deje, odmieta sa prisať, nervačí, jeduje sa, plače, občas pomôže, keď mu začnem spievať, tak potom začne papať, no nie vždy to zaberie. Mliečko mu chcem dať, keď už na ňom vidím, že by si dal, cucá si prsty, je unavený...ale nič. ponúkam mu asi každých 5 minút. Už som si myslela, že chyba je v mliečku, tak som mu skúsila dať už aj umelé mlieko(Sunar, Babylove), tiež bez úspechu, napína ho aj z fľašky, aj z umelého mlieka. V noci , keď sa však zobudí na papanie, tak papá pekne, bez nejakých orácií. Záverečná otázka---> nevadí, že počas dňa neprijíma dostatok mliečka, že nepije cez deň mliečko? Aby nebol smädný, dala som mu aj vodu, na lyžičke, keďže s fľaškou má tiež problém.

evittam
28. nov 2017

@ivkas_711 Kontaktuj normalnu laktacnu ak máš zaujem a nie mamila.sk.

evitka83
28. nov 2017

@ivkas_711 1, zamyslela by som sa nad svojou stravou, liekmi, ci si za posledne dni nieco nezmenila, mozes prijimat nieco, cim mu blbo povedane smrdis, ale ty to necitis. Mozno v noci papa normalne, lebo to v noci nekonzumujes, to je cisto uvaha..2, skusila by som laktacnu, nie mamila....3, moze to byt len kriza, niekedy sa to skratka stava...otazka, ci ho naplo z flase, alebo z UM. Este by som mozno skusila svoje odsat, dat zamrazit a potom dat do flase , alebo skusat cez cievku a prst

evittam
28. nov 2017

@ivkas_711 Inak ja som obe deti v 6.mesiaci dojcila uz len rano, ak chceli na obed po prikrme a vecer pred spaním-po večeri.😉

ivkas_711
autor
28. nov 2017

jedávam tak, ako pred tým, žiadne lieky neberiem, nič som nezmenila,proste fungujem tak, ako posledným 5-6mes. 🙂

ebi88
28. nov 2017

Pozri ci nema nahodou "žabu". Alebo ci nejdu zuby. Alebo nozno nienje proste hladny cez den ked zje prikrm.

ebi88
28. nov 2017

Pripadne mas uz menzes? Vtedy tiez im nechuti mlieko.

tatiana1329
28. nov 2017

Kamaratka ako zacala davat prikrmy mala jej prestala pit mlieko. Nechcela sa nechat kojit. Ale ako pisu mozu to byt tie zuby.

1988majka
28. nov 2017

@ivkas_711 moze to byt strajk zuby ... nevzdavaj to kontaktuj laktacnu nemusis davat UM 🙂

ivkas_711
autor
29. nov 2017

hej, nedávam umelé, ani to nechce 🙂 ešte sa chcem spýtať, keď ráno, nechce papať,ozaj len trošku sa napije mliečka a desiatu(ovocie)mu dávam okolo 10 hod., môžem mu ráno dať teda po troche mliečka aj ryžovú kašičku?

1988majka
29. nov 2017

@ivkas_711 no jasne na rano v klude ryzovu psenovu ovsenu alebo kukuricnu..ak potom nezje desiatu nevadi da sa ponuknut mlieko .. vyzera to naozaj na strajk ( vtedy treba skusit hlavne ponukat pit ked ke babo v takom polospanku alebo ako vravis v noci - jednak aby sa udrzala tvorba mlieka a tiez preto ze vtedy sa az tak neroptyluju deti a nebrania a aj co to popiju 🙂. ...a teda prikrmy hlavne aby potom na obed alebo na veceru bola nejaka zeleninka ale ani s tym sa netreba nejak ponahlat alebo stresovat 🙂.

lubka3232
1. dec 2017

ja si myslim, ze to bude strajk, aj moj krpcek to mal. asi okolo 3-4m mam pocit.musela som ho kojit, ked sa zobudzal a nebol este prebraty (teda po dennom spanku). alebo ked nie tak som mu musela spievat a hopsat pri kojení 🙂 ale preslo to za daky tyzden-dva nastastie

vierkadominik1
1. dec 2017

Já si myslím že zistil že jedlo je lepšie a chutí mu tak už nechce cicat mliečko 🙂

majkaska
1. dec 2017

@ivkas_711 toto je strajk. sposobeny zavedenim prilis velkeho mnozstva jedla. prikrm nema nahradzat mlieko, ma sa len ,pridat,. dojci pred aj po prikrme. ponukaj v spanku a polospanku, zvys fyzicky kontakt. pripadne napis do skupiny laktacna poradna

majkaska
1. dec 2017

@ivkas_711 a dieta odmieta preto denne dojcenie lebo tI klesla tvorba resp sa znizil tok. babatka velmi citlivo reaguju na akukolvek zmenu co.sa tyka mlieka-dojcenia. v noci im nevadi pomalsi tok a je to sposobene aj tym, ze prave v noci sa vylucuje najviac prolaktinu, hormon zodpovedny za tvorbu,takze ak sa v noci koji viac tak dohana den. strava takmer vobec neovplyvnuje mlieko.

vierkadominik1
1. dec 2017

A moja mala odmieta jedlo dajak jej to nechutí ona iba bio mliečko 🙂

martinuska
1. dec 2017

Podla mna ma strasne vela druhov prikrmu uz...aj zelenina aj ovocie aj maso aj ryza. Mesiac papa prikrmy-to mu staci cista zelenina na obed. Ziadna desiata, vecera, olovrant. Druhov zeleniny je dost, kym ich poskusa, tak prejdu 2 mesiace. Potom moze ist ovocie, a tak trocha maska k obedu. Jasne ze mu mozes trocha lepku zavarit do zeleninky, ale kase este nepotrebuje podla mna.

majkaska
1. dec 2017

@evittam a ake su este ine lp? o inych som nepocula a v mojom okoli dokonca ani o tych z mamily.

majkaska
1. dec 2017

@martinuska presne tak. vela jedla a tak klesol zaujem o dojcenie, tym padom klesla tvorba a uz na prse nie je tak ako pred tym...

bb6
2. dec 2017

Mojej dcere uz taha na treti rok, stale sa dojci, a uz sa mi to vobec nepaci. Aj ja som bola idealista za dlhodobe dojcenie, ale s tym co viem teraz by som nezaujem dietata v siestom mesiaci skor podporila a nie korigovala. Aj ked podla toho popisu vyzera dieta trochu nespokojne, co nie je dobre.