Problém s kŕmením 12 dňovej dcérky - jedno z dvojčiat

mazopapagaj
5. sep 2015

Ahojte. Mame dve krasne dcerky, no trapi nas papanie.

Na zaciatok mam jednu otazku:
Ako si mam overit, ze je dieta hladne alebo syte?

Obe dcerky sa napiju, jedna zaspi, no druha sa cca kazdych 15 minut zobudi a place...z toho je moja druha otazka:
Ako zistim ci je hladna alebo ma krce v brusku?

Papaju Bebu a davku 90ml.

tova
6. sep 2015

ked sa zobudi a place chce zase pit a nieco aj vypije? tak potom je este hladna, ak nie, mozu byt vetry, alebo kolika, davaj ju po jedeni zaspat na velkom vankusi cize vyvysena aby bola 45% alebo som davala norlmalne do autosedacky zaspat kym zistis o co ide Tiez mam dvojicky, a prva rada, nikdy ich neporovnavaj ani nemusia robit vsetko rovnako ani podobne. Jednej mozno bude trebat zmenit znacku mlieka, my sme skusali 4 druhy kym sme nasli spravne

pribinak
6. sep 2015

Vela napovie aj plienka, farba a zápach stolice, nemala by byt zelená, nemala by prudko zápachať a ani obsahovať hlieny

mazopapagaj
autor
6. sep 2015

@tova priznam sa, ze sme nenasli odvahu jej dat este napit - co ak by mala krce este vacsie...
Vecer ju manzelka pomasirovala a mala zaspala. V noci sa zobudila bez placu. Len som ju pocul, ze si mrnka a mlaska tak som vymenil.plienku a stolica bola tmava a skor zelena (inak mali uz obidve peknu zltu zapachajucu). Napapala sa a po odgrgnuti v klude zaspala.
Rano sa zobudila s placom a po masazi bola aj stolica a teraz uz zlta a zapachajuca (taku povazujem za normalnu). Potom uz bol klud...

tova
6. sep 2015

@mazopapagaj ak by mala krce by viac nechcela pit, mozno raz by potiahla a plakla dalej,otocila sa. Po masirovani mohla zaspat aj preto, lebo na jedenie zabudla. Materske mlieko nepiju vobec? ja so odsavala a striedala jeden UM a druhy MM,, a dalsie krmenie naopak, problem so stolicou nebol aj ked odsavanie bolo unavne v noci ale kusila som aspon 3 mesiace. Ked to bude trvat par krat ze sa budi a place, skuste zmenit UM na hypoalergicke.

alena1808
6. sep 2015

Mozno trpi refluxom. Teda strava sa jej vracia spat a Pali ju zaha. Treba napr. Matrac na jednom konci v postielke niecim podlozit asi v 10* uhle. Aj to pomaha.

mazopapagaj
autor
6. sep 2015

@tova ak sa plac este ukaze tak skusime mliecko ci bude pit.
Materske mlieko manzelka dava tak casto ako sa len da...to je ina kapitola.
UM davame bebu AH.

@alena1808 matrac mame podlozeny. So sklonom ako popisujes.

emily76
6. sep 2015

@mazopapagaj ako vam uz radili, skuste, ci nie je hladna. Ale ak to nebude tym a masaz bruska pomohla, tak masirovat. My mame tiez dvojicky, papali presne to iste mliecko a syn tiez obcas poplakal..ale stacilo trosku popestovat po jedeni a bol v pohode. Tiez sme madrace podstavovali, ked som bola s nimi sama, davala som ich po jedeni na vankus na kojenie...ale vyrastli z toho. Inak, ak manzelka dava aj svoje mliecko, nepises kolko...nemohla zjest nieco, co by mohlo nafukovat? Nech si odsleduje, ci place mala vzdy alebo len obcas...

luba41
6. sep 2015

@mazopapagaj zavolajte si laktačnú poradkynu, poradí manželke, vysvetlí ako rozbehnuť mliečko......dieťa má prsník nielen na jedenie, ale aj na ukludnenie..preto sa vám pravdepodobne aj budí, plače, pretože potrebuje blízkosť maminy a to splna prsník..napr. http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do...
http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/dvoji...