Problémy 8 mesačného synčeka s príkrmami

lillymi1989
1. máj 2015

ahojte, mám takýto problém. synček má 8 mes. a zo všetkého čo mu dám ho upchá hrozne. skúšala som zo zeleniny : brokolicu, karfiol, zemiak, baklažán, tekvicu, cuketu, mrkvu, . Z ostatných surovín sme skúšali ryžu, . z mäsa domáceho králika, kuracie : prsia, stehno dokonca aj kridlo. morčacie prsia. skúšala som už aj iba kurací vývar, bez rezancov len tak čistý. Na raňajky mi ochotne zje chlebík do teraz ho jedol bud čistý alebo z maslom, teraz už ho zje len ked mu ho máčam do polievky, skúšala som z ovocia jablčko rozvarené , zjedol ho ale 3 dni mal krče. kašu ryžovo-mliečnu, to isté. zeleninku mu uvarím úplne do mäkka, skúšala som aj v kojeneckej vode od rajec, aj v pitnej a nič nepomáha. Momentálne sme vo fáze kedy už nechce mi jesť nič. Zo všetkého ho napína, všetko vypľúva,. Pije mliečko nutrilon Ar2. Kde robím chybu? Nemôže ísť o nejaakú alergiu? lekárka mi povedala, že to je normálne že to deti tak na začiatku znášajú prvé príkrmy, lenže prikrmujem od 6 mesiaca a žiadne zlepšenie.

miskoskulko
1. máj 2015

@lillymi1989 ja nedavam sice UM,ale mozno pomoze,ked das malemu vypit slivkovu stavu...u nas este zabera,ked uvarim cervenu sosovicu,to nasho maleho zarucene precisti 🙂 a dvakrat sme mali problem,ze ho bolelo brusko a to som pouzila pupika a masaz...drobec mal 11mesiacov...

lillymi1989
autor
1. máj 2015

slivkovu šťavu? zo zaváraných slivák alebo akú?
@miskoskulko

sorciera24
1. máj 2015

@lillymi1989 a ovocie davas ake?...lebo ak jablcko, tak surove!.... ja primiesama j do kase....to zabera a este nikde nepises o ovsenych vlockach.....tie skus pridat do akehokolvek prikrmu/polievky....prsote potrebuje vlakninu

lillymi1989
autor
1. máj 2015

takze surové jablko a ovsené vločky ?
@sorciera24 no skúsim, tak zatial som skušala len to jablko, neviem aké este skusiť co mu neuskodí..

sorciera24
1. máj 2015

@lillymi1989 urcite surove jablko...to posobi na zapchu..uvarene opacne!....takze nastruhaj surove...a ano, vlocky...staci do polievky, ci odvar z nich....
a inak neviem v akej polohe ti kaka....ale moj ma 6mes. a bol podobny problem...zabralo najviac to jablko a kakanie do nocnika....a aj ked uz je stolica makksia uz sa proste v polohe lezmo nevykaka...takze nocnik🙂 a ide to supis

miskoskulko
1. máj 2015

@lillymi1989 v DM,pripadne aj v tescu maju hipp bio nectar slivkova stava,taka mala flasticka 🙂 ked som videla,ze sa drobec puci,dala som dole plienku a drzala som ho nad serblom,ked som nestihala dat hore na dosku serbel,tak do umyvadla...drzala som ho ako sa drzia vonku dievcatka,ked cikaju a dost mu to pomohlo...dokonca tak chodil potom kakat kazdy den rano...teraz ma zase obdobie,ze sa chova do skrine a tam tlaci 🙂 neskor,ked bude pripraveny,pojde na serbel...tiez nam este zaberali uvarene ovsene vlocky...varila som vo vode,nastruhala surove jablcko na ochutenie...neskor som varila aj v mandlovom mliecku,samo o sebe je sladke,ale ked chces,ochutis ovocim 🙂

nanka3
1. máj 2015

@lillymi1989 ahoj, ked ma zapchu, urcite vynechaj mrvu, ryzu, ryzove kase, varene jablka, a nedavala by som ani chleba, z neho ho moze naduvat, skus mu uvarit tekvicu, spenat, zemiak, cvikla, batat (ten ma nasa uplne najradsej) do vsetkeho pridaj trosku masla a trosku oleja, ovocie mu daj slivky, struhane surove jablka, mozes skusit aj jogurt - biely plnotucny s postruhanou piskotou alebo potlacenym bananom (banan je ovocie, ktore pomoze aj pri zapche, aj pri hnacke, ), ten jogurt skus nalacno hned rano. Nam najviac zabrala len cista tekvica, teraz je sice problem, bo sa neda nikde zohnat, tak docasne riesim prvou tekvicou od Hipp, to jej dam a este v ten den/dalsi sa vykaka... Moju dcerku (tiez ma 8. mesiacov) bolievalo brusko a zapekalo ju, nakoniec som vycitala, ze ryzove kase mozu mat tento efekt, mozu aj zapekat, napriek tomu, ze ich veselo odporucaju, tiez som prikladala zo zaciatku vinu obedom, ale ked som vynechala par dni ryzovu kasu, tak vsetko ok, teraz jej davam krupicovu, s tou je to OK, tak vyskusaj 😉

zabina27
1. máj 2015

aj cucoriedky zevraj upravuje travenie, aj hnacku aj zapchu, vyskusaj primiesat k tomu jablku alebo do ovsenej kase