Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Problémy po vysadení Costi

fliacik
15. dec 2016

Hľadám maminky, ktoré užívali lieky Costi na podporu laktácie a po vysadení u nich nastali vážne problémy.

extempore
15. dec 2016

Costi je ale liek na žalúdok, mi na podporu laktácie! Sama si si na vine 😡

jakubik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maria123
15. dec 2016

je toho plny internet,nedaju si tie zeny povedat,nicia zdravie sebe aj svojmu dietatu

dekys
15. dec 2016

A kde napísala že ona ma problém.. Asi len hľadá, či také existujú, lebo furt len o tom niekto hovorí, a ja osobne tiež nepoznám nejakú čo by mala a to aj ja som brala a. Ďalších 6 čo poznám a nikto nic

dekys
15. dec 2016

Costi dokonca predpísala naša pediatricka ktorá je zároveň gastro, malej na reflux, nemala ani dva roky. A do mlieka to isto nešlo lebo jej teda stále bolo zle

hivanik
15. dec 2016

@fliacik Nie tak davno tu bola debata o tomto lieku na traviace tazkosti a pisala tam mamicka ktora mala neurologicke tazkosti po vysadeni lieku a pouzivala ho na podporu dojcenia.

larra2606
15. dec 2016

ja som ich tiez brala, dokonca maximalnu moznu davku lebo inak by mlieko nebolo...aj ked som skusala prikladat a vsetko mozne..tak som dojcila do 8 mesiaca...

fliacik
autor
15. dec 2016

@extempore ľahko sa súdi, Costi bola moja posledná záchrana v zložitej situácii ☹
@jakubik zdravotný stav celkovo
@hivanik Ozaj? Nevieš náhodou názov diskusie? Idem hľadať... Ale ďakujem!

hivanik
15. dec 2016

@fliacik Diskusia- Maju laktacne poradkyne odporucit liek na podporu dojcenia.

delmondo
15. dec 2016

Daj si do vyhľadávania costi a hneď ti niečo vyhodí. A opýtaj sa aj v skupine dojcenie

evittam
15. dec 2016

@fliacik Tu nejde o nejake "sudenie"....A nebola to tvoja posledna moznost-ked to nejde tak to nejde a nie pchat sa za kazdu cenu liekmi na predpis a urcenymi na uplne nieco ine. Ale to je kazdeho volba ci na ukor svojho zdravia a aj zdravia svojho dietata ide do niecoho takeho.

hivanik
15. dec 2016

@fliacik A co je podstatne; ak mas niejaku neprijemnu skusenost tak treba o tom hovorit. Mozno sa niekto s tohto pouci a mozno niekoho zachranis. V diskusii je aj prispevok ktory skoncil smutne(zmazany).

katrin21
15. dec 2016

@fliacik posledna zachrana? to je umele mlieko.... nebrala by som nikdy COSTI aby som mohla kojit.. bud ti priroda mlieko dala, alebo nie... hotovo.

fliacik
autor
15. dec 2016

@katrin21 Lenže náš malý UM odmietal, bojovali sme dlho a bez úspechu, má alergiu na BKM, tak sme nemali možnosť skúšať viaceré druhy. Bola som vďačná, že neskončil na infúziách v nemocnici pre dehydratáciu.

dekys
15. dec 2016

@katrin21 u mna costi bola posledna zachrana,kedze mala nechcela ani flasu,ani mlieko.brala som ho vyse mesiaca ,hned na zaciatku a potom ked mala rok a kojila som 3r a 3m 🙂

katrin21
15. dec 2016

@fliacik su aj bezlaktozove a bez mliecne mlieka.. pre take deti. ale OK, je to tvoje rozhodnutie,

puklica13
15. dec 2016

@fliacik takže si zarobiť na možné neurologické problémy, možno nádor na hypofize je lepšia cesta?

fliacik
autor
15. dec 2016

@puklica13 Nie, určite nie, ale v danej chvíli som robila všetko, čo som vedela, aby som pomohla dieťaťu. V mojom okolí Costi užívalo veľa žien a bez ťažkostí. Nemohla som tušiť, čo narobí so mnou ☹

dekys
15. dec 2016

@fliacik a ty mas vari dake problemy?

fliacik
autor
15. dec 2016

@dekys Mám, už tri týždne nedokážem vôbec spať, nepomáhajú ani lieky.

hivanik
15. dec 2016

@fliacik Aj moj syn ma alergiu na Bkm ; zistenu v 2r. Aj ked problemy s grckanim mal od narodenia. Ale k takejto moznosti som ani neuvazovala. Som vdacna ze ked boli deti malicke nebola takato moznost sa s tak vaznymi otazkami obracat na laicku vetejnost. Vzdy som sa radila s pediatrickou zaco som jej vdavna. O laktacnych poradkynach ktore tento liek odporucaju pomlcim.

puklica13
15. dec 2016

@fliacik nuž..verím tomu,že si v danej chvíli verila že robíš dobre, teraz ti hovoriť že si si mala najskôr prečítať prívalový leták je už asi neskoro...dosť pochybujem že ti to predpísal nejaký lekár...možno by bolo dobré nejakého navštíviť...a na osobu ktorá ti toto "odporučila" by som ja osobne asi podala trestné oznamenie

sardinka336
15. dec 2016

@fliacik čo si nemala eurá na Sunar? To mi pride ako jedina mozna ,,zlozita situácia,,. Dojčenie nie je zivotu dolezite, dieta prezije aj na na Nutrilne, takze bola to tvoja volba a tvoj risk, zial. To ze 10 žien v okolí nemali problémi - alebo si tie problémi s tým nespajali, nič neznamená ze sa nenajde jedna ktorej niečo bude.
Tato mamička s nickom peteraluciagecei ma poškodene zdravie : https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/domperidon/

dekys
15. dec 2016

@fliacik a preco si myslis že s tým má niečo Costi

puklica13
15. dec 2016

No nič..určite to bude splnom...alebo slnečnou aktivitou...určite to nespôsobujú konské dávky lieku stimuluceho priamo hypofizu....
😎
Zdravy rozum odišiel do vecných lovist...

alby2014
15. dec 2016

@dekys no pretoze, ak do seba pchas liek, ktory ti bicuje hypofyzu, co je cast mozgu a dlhdobo sa tym predavkuvavas a nasladne po vysadeni mas problemy neurologickeho povodu, tak plati occamova britva,pri viacerych moznych rieseniach je spravne to najjednoduchsie.

@fliacik nutrilon vyraba celu radu mliek pre deti s aleriou na BKM, takisto su mlieka akoneocate a este asi dva druhy, co sa dokonca predpisuju pediatrom. Cize na buduce, toto je cesta, aj keby si mala mesiac skusat rozne flasky a dudle....radsej to. Na tvojom mieste zajdem na neurologicke vysetrenie, ct mozgu, alebo daco.

Boze, ja by som tie laktacne bila.

sardinka336
15. dec 2016

@dekys Costi posobí na podmozgovu zlazu a ta ma na starosti mimo ine aj spanok - bdenie...okrem inej hormonálnej činnosti. Vplyvom liekov moze byt jej činnost ovplyvnena....

extempore
15. dec 2016

Niekto jej to ale predpísal... Aj keď, mne známa vravela, že jej tie lieky dala laktačná.. Haraburdy mamilovské fanatické 😈

fliacik
autor
15. dec 2016

Baby, v tejto chvíli už asi nemá zmysel obíjať si hlavu o stenu, že som sa na to dala. Bola to chyba a dnes to viem. Vtedy som však konala s najlepším vedomím a svedomím. Otázka teraz je, ako sa dostať z dôsledkov. Dúfam, že sa mi ozvú aj maminy, ktoré následky mali a úspešne to zvládli, nech mám nejaké povzbudenie ☹

alby2014
15. dec 2016

@extempore tak ten, kto jej to predpisal, ak vedel, ze to nepouzije na caludok... tak si grantuje o to prist o licenciu, ale myslim,z e staci skocit do Ciech a tam ej este stale volno predajny, asi enrataju s tm, ze sa mamky budu kvoli mlieku predavkovavat.