Problémy po vysadení Costi

fliacik
15. dec 2016

Hľadám maminky, ktoré užívali lieky Costi na podporu laktácie a po vysadení u nich nastali vážne problémy.

alby2014
15. dec 2016

@fliacik a skusila si nejake neurologicke vysetrenia? Tej mamke v tej diskusii sa vytvroili nadory na hypofyze, sla by som realne k doktorke ako fakt.

guiseppinka
15. dec 2016

@dekys to snad tuto otazku nemyslis vazne??? Predpokladam, ze si tiez jedna z mnozstva pre ktoru LP z mamily su pismo svate

hivanik
15. dec 2016

@fliacik Vycitky niesu teraz namieste. Ale cim skor navstivit odbornika a nespoliehat sa zase na rady jedna mamicka povedala. Drzim palce a kontaktuj osobu ktora ti to odporucila aby si davalo pozor .

sardinka336
15. dec 2016

@fliacik zase tolko mamin sa ti tu neozve - kontaktuj tu mamičku čo som ti dala v linku, ta mala nasledky zrejme po tomto lieku, určite rada pokeca.

puklica13
15. dec 2016

@fliacik áno máš pravdu výčitky ti teraz nepomôžu...rovnako ako nepodstatné diskusie na nete..lebo to je rovnaké v tomto že 20matkam po costi (relatívne) nič nie je a ty si tá 21 ...aj diskusia či mali následky trvalejší charakter alebo aký je nepodstatná lebo ty môžeš mať uplne iný priebeh...

Len cesta k lekárovi ti dá odpoveď...

esther03
15. dec 2016

@fliacik okamzite navstivit lekara a povedat, ake mas potiaze a co si brala....

guiseppinka
15. dec 2016

@fliacik, urcite chod za svojim vseobecnym a povedz mu o costi a aj o davkach, ktore si uzivala a ako dlho. Tak ci tak ti treba vymenne listky a on ta posunie dalej... predpokladam, ze neurologia urcite...

guiseppinka
15. dec 2016

@puklica13
@sardinka336 ako baby, toto uz zavana trestnym oznamenim na mamilu za vseobecne ohrozovanie zdravia... sa cudujem, ze este nikto to nepodal... ale zase je mi jasne, ze sfanatizovany lud to nespravi...

extempore
15. dec 2016

@alby2014 ak je tento liek na SK na predpis potom ho nemajú čo ordinovať laktačné. Mala som osobnú skúsenosť s niekoľkými - boli to jednoduché, hrubé ženy bez vyššieho vzdelania.. Hlavne, že pýtala 50€ za hodinu "konzultacii" 😃

dekys
15. dec 2016

@guiseppinka predpokladás zle, s LP som ani nebola ani sa nijak nekontaktovala 😉

alby2014
15. dec 2016

@dekys a odkial si vedela, ze mas brat Costi na mlieko? Kto ti to poradil, kde si to vycitala?

dekys
15. dec 2016

@alby2014 tu na MK

dekys
15. dec 2016

@alby2014 mne nepomahali ani babské recepty, ani senovka s Benediktom,mala mi hladovala,fľašu nechcela ani Um,a vôbec neľutujem

guiseppinka
15. dec 2016

@dekys a odkial si si ho pozhanala?

hivanik
15. dec 2016

@guiseppinka V lekarni ti pani magistra preda co len nechces.

puklica13
15. dec 2016

@dekys to že ty teraz neľutujem je ok, ale odporúčať to isté iným ženám je podľa mňa vrchol nezodpovednosti...
A úprimne, žiadne babatko sa dobrovoľne nevyhladuje na smrť..nemá na to ani psychickú ani fyziologický vybavu

evittam
15. dec 2016

@dekys Takže bez MK ani nakrok?!

Mne už fakt niekedy rozum stojí ako sú niektoré ženy nesvojprávne alebo ja neviem čo - nechcem nikoho uraziť. Ale ja som obe deti vynosila, porodila a aj dojčila bez nejakého MK - neviem ako som to vôbec dokázala.....😲

Tiež som mala menej mlieka pri dcérke - bola dokrmovaná - žiadny problém. Tiež som počula o Costi - pýtala som sa pediatričky - odporučila mi senovku a Benedikt (čo mi aj pomohlo). Čo sa týka Costi - odporučila mi nech si zájdem za gynekológom, že ona mi ho nepredpíše - že to nie je liek na tvorbu MM. Gynekológ sa vyjadril obdobne a ešte mi pekne vysvetlil možné komplikácie a ostatné veci okolo- čiže aj keby sme mali zostať na UM tak v živote nebudem do seba pchať niečo podobné na úkor môjho zdravia a zdravia môjho dieťaťa. Tu na MK stále mamičky riešia čo môžu jesť, robiť a neviem čo keď sú tehotné, potom keď dojčia....ale napchávať sa chemickým sajrajtom určeným na úplne niečo iné to im už nevadí.....Ale to je každého osobná vec. Len nech mi nikto netvrdí, že to bola posledná možnosť - to je kravina.

alby2014
15. dec 2016

@dekys a tu na MK to maju asi odkial tuto vedomost....no od Mamily a ich laktacnych poradkyn, mozno si si fakt mala radsej zavolat laktacnu, ked si tak chcela kojit, mozno bol problem inde, ako v nedostatku mlieka, resp. jeho nedostatok bol dosledok a nie hned jest Costi, kokos zeny, ved si nevykojme mozog a trochu ho pouzivajme. Nechapem, mamy maju problems ockovanim , s ATB, najradsje yb varili bezlepkovo, bezcukru etc, ale kvoli dojceniu budu jest lieky off label.

Mna fakt zaujima ako si sa k nemu dostala.

evittam
15. dec 2016

@alby2014 No ako - kúpila tu na MK alebo od bezproblémovej pani magistri v lekárni. A tiež mám niekedy ten pocit, že niektoré tie ženy tuná si ten mozog buď "vydojčili" alebo materstvom už úplne zblbli. 😒

guiseppinka
15. dec 2016

@hivanik no netvrdila by som... asi som narazila na normalnych farmaceutov a aj v mojom okoli mam dost kamosiek farmaxeutiek a tie teda len tak nepredavaju hocico... mala som herpes pod nosom a nevedela som, ze to je herpes, tak som xhcela framykoin a odmietli mi to dat, lebo som kojila...

dekys
15. dec 2016

@alby2014 sama som si objednala 🙂

evittam
15. dec 2016

@dekys A odkiaľ?

dekys
15. dec 2016

@evittam však z distribucky

evittam
15. dec 2016

@dekys Bez receptu? Len tak?

hivanik
15. dec 2016

@guiseppinka Ja si tiez nekupujem lieky ktore su na predpis ale pocula som ze to takto robia. Prezitaj si co kto vypisuje na blogu a pochopis odkial to zohnala.

guiseppinka
15. dec 2016

@evittam tieto tvoje prispevky sa uz opakuju v podobnych temach... a tie zeny stale nechapu alebo nechcu pochopit? A preane ako pise
@alby2014 ockovat nie, lebo to sposobuje autizmus a neviem co este, cukor je smrt, um ani nehovorim, ale v zaujme zachovania kojenia do 18tky radsej bude uzivat domperidon a zarabat si na sialene problemy... ale ani nahodou si to neda do suvisu s costi, lebo kto by si uz len spomenul na.lieky spred 15 eokov napr.

dekys
15. dec 2016

@evittam áno len tak, pri objednávaní netreba recept 😀

evittam
15. dec 2016

@dekys Tak veľa šťastia ti želám s takýmto prístupom len tak si objednávať a svojvoľne ordinovať lieky na predpis (teda pardón na predpis od odborníčok na MK) a ešte k tomu určené na úplne niečo iné a ešte to aj veselo odporúčať iným a smiať sa pri tom. Veru "veľká sranda a zábava".....
A okrem iného podobných predajcov by som žalovala a upozornila na nich, že len tak predávajú nebezpečné lieky a lieky na predpis len tak hocikomu.

evittam
15. dec 2016

@guiseppinka Áno, ja viem, že sa opakujem. Ale určite zbytočne. "Opakovanie je matka múdrosti"...Tak ak to niekomu vadí, tak sa hlboko ospravedlňujem.

guiseppinka
15. dec 2016

@hivanik je pravda, ze raz som potrebovala malej masticku na ritku, ktoru nam ale v rakusku predpisal dr a kedze bol piatok vecer a nevedela som doniest recept a aj tak by som to musela platit, tak som ukecavala tetu. Ale naozaj sme ju mali predpisanu v rakusku... sama by som si netrufla