Protest proti odsudzovaniu dojčenia na verejnosti

dorotka
13. feb 2009

Kocky kedze som sa nestihla zucastnit oficialnej akcie tak ma napadlo ci si zaprotestovat aj na konovi tak cez vikend poprosim nech sem hodi nejaku fotku ako sa dojcime
nepridate sa?
http://www.cas.sk/clanok/106044/video-mamicky-p...
http://tvnoviny.sk/spravy/zaujimavosti/slovenky...
a mozno by sa mohli pridat aj maminy so starsimi detmi lebo tie si toho odsudzovania uziju asi este viac

certica
20. feb 2009

najlepsie je to na jar/v lete vonku na vzduchu niekde v tieni. a tie spolocne priestory tiez nejak extra nevyhladavam, resp. nepojdem 2km, aby som sa tam dostala, ale ked je po ruke, mrknem, ci je volno.

a dorotka, ja tiez martina brutal casto kojim, prve 3 mesiace kazdu hodinku a v podstate az doteraz je to casto, ci den alebo noc, aj ked podstatne kratsie. len mi sme strasne neskoro zacali s prikrmami, resp. tuhou stravou

certica
20. feb 2009

mi = my

mywiel
20. feb 2009

Sirinka ved to je v pohode tie priestory nemaju byt povinné len maju sluzit ako pomocka ak mamicky chcu. 😉

mywiel
20. feb 2009

Certica trochu od témy ale mozem sa spytat kedy ste zacali s tou inou stravou? Lebo ja mam pocit, ze moja bude kojena hadam aj do 12 rokov nic iné nechce ako MM... 😅 😀 😀

sirinka
20. feb 2009

mywiel...a ja aj malo chodim do nakupnych centier a pod, skor na vylety do prirody, tak sa snad nebudeme skryvat za kriky... 😀 no a klasika v restikach...ale ja som sa zatial stretla iba raz so zacudovanim pohladom, mm kolega ked nas zbadal sa opytal, ze ci to mi takto "na prirodno" ocervenel a radsej zdrhol 😅 a pritom ma doma tiez kojacu manzelku...

certica
20. feb 2009

mywiel, par pokusov alebo lyziciek zeleniny + jablko mal uz po 7.mesiaci, ale neuspesne. nechala som to potom nacas tak, o mesiac zase sem tam par lyziciek so znechutenym vyrazom zvladol (az na to jablko, to mu nevadilo) a regulerne pravidelne sme zacali v 9,5 mesiaci, cize nedavno. ale to uz je fakt rozdiel, absolutne bez problemu vsetko zje, niekedy sa bojim, aby sa mu kutiky ust nenatrhli, co tak pusu otvara 😅

mywiel
20. feb 2009

Tak si ma potesila lebo ja uz som bola skoro zufala, ze nic nechce len a len MM takze jej necham tiez cas. 😵 😉

mywiel
20. feb 2009

Sirinka muzi vidia prsia inac ako zeny a mamicky, oni hned myslia sexualne nie vsetci ale vacsina no a prsia svojej manzelky uz pozna... 😀 😉 mozno z toho vyplyva aj to ze ludia su pohorseni, moslimy zakryvaju celu zenu len aby v nich nevzbudila sexualne vnemy... 😀 a zeny co sa pohorsuju nad kojacimi mamickami tie podla mna zas ziarlia. 😉

sirinka
20. feb 2009

mywiel on ani nebol pohorsena, len sa s tym este nestretol a nevedel ako reagovat....zlaty bol... 😀

mywiel
20. feb 2009

Aha no zlaté chudacik mi je ho luto... 😅 🙂

sirinka
20. feb 2009

mywiel my sme sa s mm smiali, on je v pohode, je to aj nas kamarat a inac vystupuje navonok ako taky suveren, nic ho nerozhadze a zrazu toto...tak nam bolo smiesne... 🙂

mywiel
20. feb 2009

🙂 😉

adulik23
20. feb 2009

skocim vam sem, ale musim. 🙂
mywiel - moj ocino raz na letisku vo viedni videl moslimku s babetkom celu zabalenu - len jedno oko jej trcalo, aby sa nepotkla a aj ta ked jej dieta dostalo hlad uplne bez problemov vytiahla prso a nadojcila. 😵
mne sa tato prihoda velmi paci.

sirinka
20. feb 2009

adulik 😀

no a ked si zoberiete ako teraz vsade prezentuju ten zasluzny cin salmy hayek, tak nechapem, preco su obycajne zeny pri dojceni horsie...

bubba
20. feb 2009

http://www.metoo.sk/myvideo/play/58e61cbe9eca43...

neviem ale z tohoto mam viac negativne pocity ako pozitivne...podla mna je dojcenie intimna zalezitost ale toto je hrozne umele a neprirodzene..no podla mna--baby vy si co o tom myslite?preco sa vlastne tolko propaguje dojcenie na verjenosti a kto to vlastne zacal?nejaky chlap?podla mna sa dojcilo na verejnost vzdy (len v ustrani a sukromi tak ako to ma byt...napr dakde pod stromom alebo diskretnejsie ako v dnesnej dobe)
ja stale neviem preco sa okolo toho robi take velke halo..hovori sa o tom vsade,media,internet,casopisy atd atd...
a aby ste si nemysleli ze to tu odsudzujem to vobec nieeeeeee kazdy nech robi ako jemu a dietatku vyhovuje a

aby si myw nemyslela ze ziarlim 😀 😀 😀 myslim ze ani ine zeny neziarlia na matky co su schopne dojcit na verejnosti... 😅 😀

bubba
20. feb 2009

ja to len proste nechapem ze co tym dosiahneme ked budeme kojit nase sweethearts bez absolutnych zabran .podla mna tie zabrany a ostych tam priste musi byt teda spon pre mna,hanbliveho cloveka je prirodzene sa prikryt alebo schovat pred pohladmi zvedavcov 😉

sirinka
20. feb 2009

😅 ja neviem, asi som chora, alebo su to tie tehu hormony, mne sa to paci...

sirinka
20. feb 2009

bubba ale nie sme vsetci cez kopirak...kazdy mame ine pocity.
inac ja mam negativne pocity z fotiek pana saudka, z tohoto videa urcite nie...

a co tym dosiahneme...ukazeme mnohym zenam, ze dojcenie je totalne prirodzena vec. ked poznas trosku statistiku, kolko deti je kojenych napr. vo veku 6. mesiacov, su to dost alarmujuce cisla...u nas este stale prevlada viac UM a aj mnohi ludia su presvedceni, ze UM je pre dieta zdravsie... ☹

bubba
20. feb 2009

sirri v pohode ako sa kto citi ale ja naprikald ked som kojila aj u nas na dvore a boli tam ludia vzdy som sa k nim otocila chrbtom do steny a aspon takto si zabezpecila nejake sukromie(samozrejme mohla som ist dnu ale naco)
aby sme sa pochopili ja to neodsudzujem ani nic ved je to prirodzene ja sa len pytam naco sa okolo toho tolko hrdit a kojit v obrovskych masach a fotit to,verejne prezentovat atd ...ze k comu to pomoze...

bubba
20. feb 2009

tak sirri mam to chapat tak,ze ked mna uvidi nejaka zena dojcit tak sa rozhodne dojict aj ona sama aj napriek tomu ze bola rozhodnuta davat Um?to nechapem podla mna je vacsina zien dost inteligentnych nato aby si uvedomili o co pri dojceni ide....a tie co nemozu hold,tym nepomoze ked sa budu pozerat na verejnosti na tie ktore este mozu kojit 😉

sirinka
20. feb 2009

bubba chap to tak...kolkokrat vidis male dievcatko ako sa hra s babikou...ked jej ide dat papat, co jej da? prsnik alebo flasku? pre vacsinu deti je prirodzenejsi obraz babatko s flaskou...
a velmi by si sa cudovala, ze kolko zien si vyznam dojcenia vobec neuvedomuju 😉

tu ide len o to, aby dojcenie sa vrylo ludom do hlavy ako nieco uplne normalne a prirodzene, presne tak, ako vnimaju podavanie mliecka babatkam z flasiek... 😉
keby to tak bolo, asi by sme nemuseli bojovat proti odsudzovaniu dojcenia na verejnosti.

bubba
20. feb 2009

a kto vlastne odsudzuje dojcenie na verejnosti??? 😅 😅 ci ako ty to myslis tak,ze ked idu na verejnost tak podaju radsej flasu?ja neviem ja som ti z thoo nejaka blba.pre mna prirodzene JE dojcit na verejnosti ak sa da a ak to treba ale zaroven je premna neprijemne ak si zenska vyhrnie tricko az po bradu a cele kozy ma vonku(prepac ale uz aj to som videla),cize ANO velke ANO za dojcenie verejne ale s ostychom a tak ako to ma byt intimne pretoze je to len medzi matkou a dietatkom..dojcenie robime pre nase deti nie preto aby ine matky videli ze MY dojcime a ONi podavaju flasu...

bubba
20. feb 2009

sirri moja mala bola kojena iba 3 mesiace(bohuzial)a ked sa hra s babikou tak si ju priklada k prsniku(co je smiesne ked sa na take male babo takto pozeras..)a priklada si ju preto,lebo sa o tom rozpravame,ako to funguje,naco ma zena prsia atdatd...nie rpeto ze na ulici videla zeny kojit..chapes...

mywiel
20. feb 2009

Bubba ja tiez dojcim v ustrani aj ked na verejnosti ale radsej v nejakom kludnom kutiku, ja to tak citim a je to spravne pre mna, tak ktora ten kutik nepotrebuje a vyhovuje jej to tak tiez je to spravne a ta ktora sa pohorsuje tak to nechapem...

amatula
20. feb 2009

sirinka aj u nas deti a je ich dost v rodine 11 🙂 vsetky prikladaju babiky k prsniku dokonca aj chlapci 😀 😀 😀

mne kojenie nevadi a vzdy som neznasala ked som bola v restike na kupku atd a kojila som a vstce na mna civeli 😠
ale som za to aby sa dojcilo na verejnosti z urcitim respektom a ostichom voci ostatnim ludom.....musime si priznat ze len matke ktora dojci a hormony jej klepkaju na mozog sa to zda absolutne prirodzene.....ale nie tim co na nu pozeraju 😉

bubba
20. feb 2009

mna osobne to nepohorsuje ked vidim prilis odhalenu dojciacu matku..ak si to myslela namna.ja sa len hanbim je mi to neprijemne,nepytaj sa preco,neviem je to proste povahou si myslim.

bubba
20. feb 2009

a co taka matka?ktora ma na jednom prsniku novorodenca a na druhom 4-rocne dieta?a na verejnosti.to je prirodzene alebo nie?

mywiel
20. feb 2009

Bubba povahou ci vychovou?

amatula
20. feb 2009

no bubba to je na mna moc 😝 😀
mne lezu na nervy moje netere ktore maju po dvoch rokoch a lken cecaju prsnik

bubba
20. feb 2009

mylsim ze som napisala spravne povahou. 😉 tak ako som to chcela napisat