Protest proti odsudzovaniu dojčenia na verejnosti

dorotka
13. feb 2009

Kocky kedze som sa nestihla zucastnit oficialnej akcie tak ma napadlo ci si zaprotestovat aj na konovi tak cez vikend poprosim nech sem hodi nejaku fotku ako sa dojcime
nepridate sa?
http://www.cas.sk/clanok/106044/video-mamicky-p...
http://tvnoviny.sk/spravy/zaujimavosti/slovenky...
a mozno by sa mohli pridat aj maminy so starsimi detmi lebo tie si toho odsudzovania uziju asi este viac

bubba
20. feb 2009

jaj tak ja som to dozadu zasa necitala cele 😀

majcik
20. feb 2009

Trosku mi potrvalo, kym som si to precitala, premyslela, napisala ... a za ten cas pribudlo koooopec novych prispevkov

bubba
20. feb 2009

zacala som si citat diskusiu dozadu a vsimla som si ze veeeeeeeeeeeela fotiek uz "neexistuje"myslite ze boli zmazane alebo ste ich povymazavali vy? 😅 😅 ale vyzera to tak ze to boli len fotky kde bolo vidiet asi viac ako bolo treba...

majcik
20. feb 2009

Bubba- zaujimave 😒

bubba
20. feb 2009

lebo aj na facebooku zrusili kopec takch fotiek(teda bolo to v tv)tak reku ci uz nedosli aj sem s mazanim

dorotka
autor
20. feb 2009

no jednoznacne sa to tu zostruje
bubba myslim ze nikto nemazal len ja som napriklad vymenila jednu fotku za druhu a boli tu kocky co pridavali prvykrat tak im to velmi neslo
a myslim ze tie fotky nemusia byt iba z verejnosti ide trosku aj o propagaciu dojcenia ako takeho a ako jedna kocka napisala mozno to pomoze aj mamickam ktore s dojcenim iba zacinaju najst si tu spravnu polohu 😀

zuz11
20. feb 2009

my adminky sme ziadnu fotku dojcenia nemazali 😀 takze museli si ich pomazat samotne uzivatelky 😉

a nezostrujte 😀 😀 😀

digysa
20. feb 2009

Dievcata dakujem za podporu cez IP. Uz by som sem neprisla...keby som nedostala tolko IP sprav na tuto temu.

Tak este raz by som podotkla 2 fakty:

1. vyjadrujem svoj nazor ako jedinec ( nevyjadrujem nazor Spojenych satov americkych...ako si tu niektore "inteligentky" myslia)
Co sa ich kultury tyka, tak v USA sa kojenie neodsudzuje, naopak, su tu ovela lepsie vytvorene podmienky pre matky s babatkami a celkovo rodiny s detmi....detske zachody, dojciace kutiky, prebalovacie pulty su "doslova" asi na kazdom mieste-restauracia, parky, kino, obchody, banky, kostoly, zabavne parky, zologicke zahrady....

Ked to porovnam so Slovenskom, tak som bola zarazena uz len skutocnostou, ze ma nechceli pustit s kocikom do obchodu.........stacilo mi....a teraz hovorme o kulture. ( Ale ako som uz podotkla...toto sa tu rozoberat ani nemalo....

2. Podporujem verejne kojenie. Kojila som asi vsade na svete kde sa da, ale nebudem podporovat skutocnost, ze niektore zeny sa jednoducho nezahalia, lebo kojenie je prirodzene....

Viete, aj chodit na velku potrebu je "p r i r o d z e n e"

sirinka: myslim, ze tebe to "materske mlieko" uz udiera na mozog....ked ho este davas aj manzelovi...myslim, ze mam dost 😝

digysa
20. feb 2009

bubba: dobry postreh....tiez som si chcela pozriet tie prirodzene fotografie.....ale uz boli fuc...

sirinka
20. feb 2009

digysa vidim, ze pozorne citas moje prispevky aj v inych temach...to ma tesi 😉

k.a.t.k.a.
20. feb 2009

Bacha som matka, mám kočík a kto mi neuhne tomu prejdem po nohách 😝 a tak mi to príde aj s dojčením na verejnosti 😝 myslím tym teda matky, ktorym ked dieťa zaplače, tak sa vyzlečú do pol pása a vytasia dobre že nie oba prsníky 😝 a to som žena a tiež ma to privádza do rozpakov, že neviem čo skôr 😅 Trosku tolerancie aj zo strany obyvateľstva k dojčiacim matkám a aj dojčiacih matiek k ludom ktorým to nie je príjemné 😉

sirinka
20. feb 2009

katka a to ked budem napr v parku sa mam najprv vsetkych okoloiducich opytat, ci svoje dieta smiem nadojcit?
ved to je smiesne, kazdy jeden clovek ma moznost otocit hlavu na druhu stranu 😉

bihan
20. feb 2009

nechápem, čo to tu riešite... každá normálna matka, ak sa nevolá Saudková (a pár podobných väčšinou rovnako obéznych prípadov), predsa nevytrčí celý cecok, aby pohoršila všetkých okoloidúcich, keď chce dať dieťaťu najesť... ja som teda žiadnu takú doteraz nevidela, tak fakt nechápem, o čom sa tu vkuse doťahujete. 🙄

dorotka
autor
20. feb 2009

bihan nadherne fotky

bluff
20. feb 2009

ja tiez nechapem, o com sa v tejto teme dotahujete. miesto toho, aby ste sa angazovali v tom, ze by rozne institucie, restiky atd na Slovensku mali ciste zariadenia na prebalenie a nakojenie deti, sa tu bijete za nezahalene kojenie na verejnosti s tym, ze ved ludia maju hlavy, mozu sa otocit. 😅 😕

a ja take dojciace maminky len tak na lavickach, pred tescom ci auparkom alebo na zastavkach v blave ani nevidavam. nespominam si ani na jednu. tolko reci a odvahy.. tak kde ste?

sirinka
20. feb 2009

bluff ja v parkoch na lavickach...a obcas v restikach. pred nakupnymi centrami, kde vacsinou su parkoviska by som veru nedojcila. a zastavky nevyuzivam...

jeana
20. feb 2009

ahojte, bluff ja som malinku tolko nespocetne krat kojila v auparku a blizkom okoli; tzn sad JK, hlavne ked bola mensia, ze to neviem ani spocitat 😉
Nalkolko aupark je velkyyyy a kojaci kutik len 1, resp 2 a pokial by sme tam napr z potravin dobehli, tak by na mna niekto zavolal socialku, ze dietatu asi ublizujem ked tak place 😀

bluff
20. feb 2009

hehe tak potom ste decentne kojacie maminky. a kojite na verejnosti. nie je tato tema teda zbytocna? 😉

sirinka
20. feb 2009

bluff no bodaj by si mala pravdu...a riesime tu nieco, co je uz davno vyriesene... 🙂

j.a.n.u.s.
20. feb 2009

No, zkousim to jeste jednou...aby teda jeden tabor tady mohl komentovat to "oplzle" co uvidi ...a druhy tabor tleskat za to jak vypada kojeni kdekoliv a kdykoliv.... 😀 ...mam vas rada holky!https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

bluff
20. feb 2009

janus
no na samote v lese... hmm. takze takto chces kojit na lavicke v centre mesta? ci co tym chces povedat? 😕

j.a.n.u.s.
20. feb 2009

bluff, tohle je na lavicce v centru mesta 😀 😀 😀

bluff
20. feb 2009

co ten kamen v lese ci v parku? vidim spravne foto? 😀

j.a.n.u.s.
20. feb 2009

ja myslela, ze se tady maji dat fotky matka-dite pri kojeni...ale jestli to nekoho ma pohorsovat...tak proc se sem chodi divat????

zveron
20. feb 2009

certica • 2d • Dnes o 13:22

mi = my 😀 😀

mileee - esteze funguje sebareflexia

bambusko - koza na kozu 😀 😀

draga
20. feb 2009

tak jsem už kdysi do podobného tématu psala a vidím je to pořád stejný...já píšu svůj názor...jsem asi úchyl ale na kojící maminku se ráda vždycky podívám, ať je tlustá nebo tenká, ať má prsa 2 nebo až u kolen...je to prostě roztomilý jak miminka papají...ale u mě končí tahle radost asi tak u dvouletých dětí...pak už mi to připadá fakt divný...

Januš neboj ještě máš čas

😀 😎 😀

bluff
20. feb 2009

ok, ja sem foto nedam, lebo to je nasa intimna zalezitost nevhodna na web kde chodi hocikto..
🙂
a asi by sa mal zmenit nazov temy, nech je jasne, komu je dovolene ju otvorit.

j.a.n.u.s.
20. feb 2009

dorotkooo...k cemu vznikla tahle diskuze? 😀 ...je tu nejake dusno! Je to tu fakt horsi a horsi ...jo, jo...M.K. byl kdysi fajn...ted je to tu dosti hadave a postavene na hlavu...vetsina diskuzi se tu zostri a zvrhne...baby, co se s vama deje?????? 😒

j.a.n.u.s.
20. feb 2009

dragus 😀 ...vsak taky planuju do dvou, jak pisu, jesteze je ta zima... 😵

sirinka
20. feb 2009

podla mna je nazov temy dost jasny a vystizny.