Protest proti odsudzovaniu dojčenia na verejnosti

dorotka
13. feb 2009

Kocky kedze som sa nestihla zucastnit oficialnej akcie tak ma napadlo ci si zaprotestovat aj na konovi tak cez vikend poprosim nech sem hodi nejaku fotku ako sa dojcime
nepridate sa?
http://www.cas.sk/clanok/106044/video-mamicky-p...
http://tvnoviny.sk/spravy/zaujimavosti/slovenky...
a mozno by sa mohli pridat aj maminy so starsimi detmi lebo tie si toho odsudzovania uziju asi este viac

j.a.n.u.s.
19. feb 2009

Takze muzem sem hodit i deti zavislaky, jo? A nikdo nas nebude kamenovat? Cool...
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

sirinka
19. feb 2009

petusaaa a hlavne ked mnohy maju velkost prs podobne zenskym 😅

prebehli mi zimomriavky po chrbte, ked som sa docitala, ze dojcenie moze byt oplzle...som rada, ze zijem v inom state ako osoba s tymto nazorom 😔

este moj maly sukromny postreh...ked nahodou niekde zbadam dojciacu mamicku, verte ci nie, nikdy jej nehladim na prsnik, ale mam pred ocami ten nadherny pohlad mamicky a spokojneho dietatka, ktore si pekne papka...proste taky dokonaly obraz...ja som sa teda nikdy nezamyslala nad tym, ci tej mamicke vidno cely prsnik alebo len tretinu a od ktorej hranice je to pripustne...

mozno tie, co si vsimate kolko prsnika a dvorca nam trci, mali by ste sa zamysliet sami nad sebou, kam to vlastne pozerate a preco 😅

janus skus este raz tu fotecku 😉

adulik23
19. feb 2009

necitala som celu diskusiu, ale chcem reagovat.
dojcila som 9,5 mesiaca a bolo to skvele. cele tehotenstvo som si myslela, ze sa budem hambit dojcit na verejnosti, ale vobec som s tym nemala problem. vsak maly ked sa pricucol, tak nic nebolo vidiet (aspon mala vyhoda, ze mam prsia ako 12-rocna 😎 ).
NIKDY sa mi vsak nestalo, ze by na mna niekto cumel, alebo dokonca pohorsene zazeral. naopak - casto sa mi stavalo, ze ked o nas niekto zavadil pohladom, tak sa usmial a ocami mi "povedal", ze je to krasa. 😵
kym facebook nezacal mazat tie fotky, tak by som vobec nemala pocit, ze ludia odsudzuju dojcenie na verejnosti. 🤐

digysa
19. feb 2009

bambusko: myslim, ze si zo svojimi argumentami na konci...usudzujem podla tvoje trapnej poznmaky, citujem: "vsa nezijeme nastastie v usa, kde je obscenne aj cikanie malych deti v parku radsej davat do 4 rokov plienky... " ,ktora je uplne odveci a este k tomu aj hlupost...(to mas vycitane z Plus7 dni, Slovenky alebo Zivota??? 🙄 🙄 )

Ked sa v diskusii o " k o j e n i" zacne bavit o USA, tak si myslim, ze sme sa dostali na bod mrazu a nemate co dodat....
Takze....iden na inu, plodnejsiu temu....vy tu zatal debatujte o tom, ake to je v USA a porovnajte si vase vedomosti zo Slovenskej Tlace.... 😉 😀

Kojeniu zdar...

cernovlaska
19. feb 2009

Digysa:já myslím,že to Bambuska nevěděla,že žiješ ve Státech,jen se trefila a nebyl to osobní útok a možná,kdyby jsi volila jiný výrazy než "oplzlé" nebo "nechutné" atd,tak by ta diskuze s tebou taky vypadala jinak,pže holky,který nesouhlasí s kojením na veřejnosti a přispěly sem,tak takovýhle výrazy nepoužívají 😕

petusaaa
19. feb 2009

krasny album https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu... 😵

digysa, ty musis mat vzdy iny nazor 😀 to bude asi vazne inou kulturou...
jj, my slovenky sme tupe a zijeme na plus7dni, tak preco nam rusis kruhy? 😝
a myslim si, ze bambusko mala velmi dobre argumenty:

len maly dodatok k odhalovaniu/zakryvaniu sa pri kojeni:
1/ kedze je tvorba mlieka riadena hormonalne, je dolezity kontak matky s dietatom "skin to skin"
2/ od mala davat dietatku najavo, ze tolerancia sa nenosi a ze cudzi ludia su pre mna dolezitejsi ako ono samo, je najlepsia cesta k psychoterapeutovi v dospelosti

USA zakonponovala len kvoli FB, kvoli comu vlastne vznikla tato stranka 😒

zveron
19. feb 2009

Baby, krasne fotky, uzasne su tie uprete ocka deti, ked ich krmime.
Je to obojstranne uspokojenie.
Vdaka za to, ze mozeme kojit

lucia31
19. feb 2009

bambusko, teba jednoducho mozem 🙂
..ked som ja videla niekde na verejnosti dojciacu mamicku, tak som len ticho zavidela, kedze ja som Tamaru dojcila len v polohe lezmo, ona pekne na chrbte a ja nad nou, inak nechcela ani za svet 😝 ..takze v takejto uzasnej polohe by sa mi dalo asi tazko kojit niekde v restike alebo na namesti 😉 ..mozno este tak v pohostinstve, tesne pred zaverecnou, by som zapadla medzi ostatnych leziacich niekde na lavicke alebo vedla stola 😉
no a ked sa mi konecne naskytla prilezitost /ja som na to normalne cakala 😀 /,v lete pri vode, na deke nakojit malu, tak mi bolo uuuplne jedno, ze na mna cumi postarsi pan, ktoreho manzelka sa mimochodom opalovala hore bez...takze, keby vedla mna v tej chvili stala cela armada cumilov, bolo by mi to uuuplne jedno, vlastne, by som to kludne uvitala, nech vsetci vidia, ze aj ja dojcim 😀 ..a Digysa, ver tomu, ze u mna siel von cely prsnik, vlastne rovno oba, kedze padol cely horny diel plaviek, aby mi za ten cas pekne opalilo chrbat 😉
...jediny raz v zivote som sa stretla s negativnou reakciou na dojcenie na verejnosti a bolo to zo strany zeny, hlupej zenskej, iny vyraz ma nenapada...

certica
19. feb 2009

inak ja tiez najradsej dojcim doma v posteli vyvalena, ja lezim na boku, nohy skrcene v kolenach a krpaty si cez moje nohy prevesi svoje 😀 , teda presnejsie vylozi jak pan grof, niekedy sa ku mne bokom natoci, ja ho oblapim okolo chrbatika a tak sem taj aj spolocne zachrapeme 😅, i ked u mna je to len taky mikrospanok chvilkovy

bibula
19. feb 2009

ondrik zaspava pri telke asi tak,ze si lahne na mna,najprv cuckuje,potom si lahne na cecok a tak zahaja. 😅

certica
19. feb 2009

a este nez zaspi, tak ma najnovsie provokuje tym, ze si najde moju retiazku a potom ju potahuje a rehli sa 😀 . skoda, ze nemam toto cvaknute a zachytene...

certica
19. feb 2009

bibula, no horsie jak stary chlap 😀 😎

jancia
19. feb 2009

hmmm bambusko, tak ta ti to natrela... 😝
niekto je na vysoko ked zije za mlakou, no ale co uz, my sliepky tu perverzne odhalujeme vytahane cecky citajuc bulvar, zatial co u nich deti v skole po sebe strielaju... 😕 kultura jak kultura

ale stale nechapem preco by som sa mala zakryvat a tym aj svoje dieta ked mu chcem dat jest 😨 hlavne ze americky Mc Donald sa stavia s presklenymi stenami aby sme sa mohli pozerat ako ludia zeru hamburgery ale kojenie dietata sa ma diat pod plachtou aby nebolo nic vidiet, logicke 🙄

sirinka
19. feb 2009

jancia 😀 ale co cakame od USA, ked este aj ich domaca filmova tvorba sa im pusta cenzurovana...a vobec, v USA je cenzurovane asi vsetko...

dorotka
autor
19. feb 2009

ano povodne bola tema zalozena s umyslom pridavat fotky ale tym ze sa rozprudila diskusia tak jej to len pomohlo takze dikysa dakujem v podstate si nam v proteste pomohla 😀 😀 😀
kocky co deti zahalujete plienkou tak to mate asi super kludne deti ktore vam cely cas pekne saju mne sa to pri amelii dalo len do tretieho mesiaca a pri pati musim obcas cely cas pomahat najst to prso takze to tiez velmi nejde uz teraz
doteraz mi je neprijemne ked si spomeniem ked som ameliu asi rocnu kojila v miestnosti s prebalovacim pultom nebolo tam na to vobec miesto a bola to taka kutica ze ked som sa tam strcila aj skocikom musela som sa opierat len o jednu nohu takze som dostala nechutny krc brrr taketo skryvanie sa

wanda007
19. feb 2009

presne tak dorotka, chceme viac fotiek,
pridajte sa vsetky mamicky!!!

bambusko
20. feb 2009

😀 😀 😀 😀 😀

jasne digysa, ja som nikdy pety z domu nevytiahla, nepoznam ziadnych ludi, co ziju inde ako v nasej dedine, necitam bulvar, nekukam spravy v tv, len si tu sedim v teple na zadku a trepem do sveta, co ma akurat napadne. esteze mam aspon ten internet 😅

petusaaa
20. feb 2009

bambu, no este povedz, ze robis indiansku babicku 😀 😀 😀 😀 😀

bambusko
20. feb 2009

a najviac ma mrzi, ze nikto neocenil pouzitie vyrazu skin to skin, lebo povodne som napisla koza na kozu, ale ked som si to po sebe precitala.... 😝

certica
20. feb 2009

bambus, musis zacat pouzivat diakritiku 😀
ale inak by ste sa mohli s tymi fotkami zacat pridavat, bo si pripadam, ze som tu jediny uchyl 😀

bambusko
20. feb 2009

certi, ze prave ty tu operujes s diakritikou 😀

mywiel
20. feb 2009

Ja kojim v aute, alebo su tu v nakupnych centrach miestnosti na kojenie kde je klud a je tam zaroven aj prebalovaci pult, ohrievacka mlieka a plienky zadarmo. 😉 Kojila som aj v cakarni u doktora aj vonku na lavicke, ale tiez som isla do ustrania aby ma nik nerusil pri tej krase, lebo vzdy sa najde nejaky uchyl co kuka ako vyorana mys ci mi neuvidi nahodou kus prsnika. Bohuzial foto nemam... 😅

mywiel
20. feb 2009

K tej ohrievacke mlieka to je tam pre tie mamicky co nemaju tu sancu spoznat aké je prso praktické a rychle a ma to vzdy idealnu teplotu... 😅 😉

dorotka
autor
20. feb 2009

certi aky uchyl ja mam tri fotky z vytiahnutymi ceckami a jednu este taku kde sa amelia nestihla prisat naviac som tu temu zalozila 😀
ale porpravde som fakt cakala vacsiu ucast no co asi neni vela ludi ktory musia kojit kazdu hodinu a teda ich to pristihne kdekolvek
mywiel ide o to ze teraz v zime radsej nakojim niekde u lekarky alebo vnutri v nakupnom centre ako mam kojit v aute dieta navlecene do overalu v ktorom sa moze spotit
a v nakupnom centre ked je moznost tak kojim v kutikoch ak o nich viem v avione som raz kojila v kresle kade chodia ludia a prisiel za mnou pan ze tam hore mate miesto na kojenie som si fakt pripadala ako trubka ale na dalsi raz som aspon vedela a uz som bola tam

mywiel
20. feb 2009

Dorotka no ked mala po ceste place ze je hladna tak zastavim hocikde a kojim v aute, ako si si to vysvetlila? 😅 🙂

certica
20. feb 2009

dorot, no ja som to myslela len tak v uvodzovkach 😉 . a v avione na poschodi, ako je vytah, je taky detsky kutik resp. detske kino aj s fotelami a tam tiez zvyknem zbehnut, no a hned kusok vedla smer wc je aj prebalovacia miestnost dokonca s mikrovlnkou a tiez velkou sedackou, fakt dobre spravene...
len ja mam skusenost, ze tie kutiky byvaju casto full, pretoze ich je stale zalostne malo. este sa mi vsak nestalo, ze by ma niekto upozornoval alebo nebodaj na mna cumel

certica
20. feb 2009

alebo napr. v auparku v mothercare sme boli v kutiku dve mamy. ja som prisla skor, ale ta mamina za mnou mala este mrnave 2-mesacne babo, tak som jej ponukla ze kludne moze ist s nami, pokial jej teda moja pritomnost nevadi. ja som maleho lahla hore na stol na prebal. podlozku a len som sa nad neho sklonila 😀 a ona zatial krmila na stolicke v pohode.

sirinka
20. feb 2009

no ja sa priznam, ze tie kutiky na dojcenie ani nejako zvkast nevyhladavam...teda teraz uz kojime len tesne pred spanim, takze takmer na 100%iba doma, ale kym to bolo castejsie, proste, kde bola ohodlny lavicka, tam sme sa capli a uz to islo...nastatsie ani klarke nikdy nevadili ludia ci nejaky ruch okolo.

a prebalovala som ju iba v kociku, ale to je moj osobny psychicky problem, preco nepouzivam rada taketo spolocne priestory...

bambusko
20. feb 2009

dorotka, skor si myslim, ze ked niekto koji vonku, nema fotak a niekoho kto by fotil. teda hlavne to napadne toho druheho, ze ide fotit. a ja nemam s emou ziadnu kojaciu fotku, je mi to celkom luto ☹ manzelovi som pokusy o fotenie pri kojeni zatrhla a potom, ked bola vecsia mi to doslo, ake to bolo krasne obdobie a nemam papierovu spomienku. tak s mladsimi uz mam 😉

mywiel
20. feb 2009

Dorotka a upozornil ta preco? Lebo mu to vadilo alebo pretoze vie ze tam je klud a lepsie pohodlnejsie kresla na sedenie? Viacero nakupnych centier by malo byt takto vybavenych a urcite by mali viacej klientov ako su rodiny s detmi, tym nemam na mysli teraz ze dojciace maminky treba niekam skryvat, ale fakt su aspon u nas podmienky na kojenie prijemnejsie pohodlné kresla na kojenie pre 3-4 mamicky, ziadny hluk ruch okolo co by dieta rozptylovalo, krasne zariadena miestnost s obrazkami a dietatko si tam mozem zaroven prebalit. Slubujem ze to nabuduce odfotim a hodim sem foto ako by také miestnosti mohli vypadat. Lebo casto ani na damskych toaletach nie je nic kde sa da dieta prebalit... 😒