Protest proti odsudzovaniu dojčenia na verejnosti

dorotka
13. feb 2009

Kocky kedze som sa nestihla zucastnit oficialnej akcie tak ma napadlo ci si zaprotestovat aj na konovi tak cez vikend poprosim nech sem hodi nejaku fotku ako sa dojcime
nepridate sa?
http://www.cas.sk/clanok/106044/video-mamicky-p...
http://tvnoviny.sk/spravy/zaujimavosti/slovenky...
a mozno by sa mohli pridat aj maminy so starsimi detmi lebo tie si toho odsudzovania uziju asi este viac

mywiel
20. feb 2009

No ja som este nestretla prilis odhalenu dojcaciu matku ani taku co by bola naschval vyzyvava ze pozerajte ja dojcim... 😕 vsetky mamicky co som videla boli diskrétne.

sirinka
20. feb 2009

a prave o tom pisem...nasa generacia az na par vynimiek nema v podvedomi ten obraz dojciacej zeny...dojcilo sa kratsie a uz vobec nie na verejnosti a tak maju mnohy ludia pocit, ze to treba skryt...nie ze by to bolo zle, ale ze sa to nehodi...
preco sa potom hodi krmenie z flasky bez problemov kdekolvek? preco by sa zena, ktora dojci mala v urcitom smere obmedzovat oproti tym, ktore pouzivaju UM? preco nechceme aby si mamicky prekryvali plienkou flasku s UM?
ked je pre teba ok desat minut pozerat radsej do steny, len aby o cast tvojho prsnika nezavadil nejaky pohlad, je to ok, je to tvoje citenie...
ale preco ked ja sa pri tom chcem pozerat dopredu, na ludi, na okolie okolo seba nie som akceptovana?

amatula
20. feb 2009

sirinka lebo flasa je flasa na tu sa pozerame vsade...preco teda nechodis rovno nahá??,

musim ist odtialto lebo mi tece mlieko,ked tolko o kojeni 😀 😀 😀 😀

bubba
20. feb 2009

myw ty zijes v zahranici.ja ked som zila 3 r v britanii mozem ti zodpovedne povedat,ze som tam na ulici dojciacu matku nikdy nevidela a pritom tiez podporuju dojcenie tak ako aj vsade.(zato na detskych kruzkoch,plavani a pod.to ano!)

sirinka
20. feb 2009

bubba a co je prirodzene? pravidla, podla ktorych zijeme su upravene a prisposobene...ked by sme naozaj chceli zachadzat do uplnej prirodzenosti, museli by sme pozorovat niekore africke kmene, kam este civilizacia nezasiahla so svojimi vydobytkami a nabozenskymi prikazaniami a zakazaniami a tam mozeme vidiet zivot v jeho prirodzenosti... 😉

erikasadek
20. feb 2009

no jasne da sa ak maju , oblecenie,pre dojcacie matky, tam nic nevidno...

ale zas tu nechcu kojit potvory jedne.. 😀

bubba
20. feb 2009

sirri ja som pri kojeni nikdy nepozerala do steny ale do oci mojej malej 😉
preco by si nebola akceptovana ked to chces robit smerom "k svetu"???sirri pochopila som tvoj prispevok dik za vysvetlienie dobry priklad s tou flasou 😉

sirinka
20. feb 2009

amatula pretoze by mi bola jednak zima a jednak tiez mam rada modu 😝

amatula
20. feb 2009

erika ty tu 😀
ved nevies ake je to oblecko pre kojace trapne 😝

k.a.t.k.a.
20. feb 2009

ja som pri Saudkovej /tej moletnej 😀 / nevedela kam skôr kukať, či na toho 2-ročného chlapca alebo na prsník končiaci pri kolene 😅 😝

amatula
20. feb 2009

a sirinka moderna je flasa ci prsnikm do troch rokov????

sirinka
20. feb 2009

amatula samo ze prsnik 🙂

erikasadek
20. feb 2009

ale viem, ja som si ho nakupila moja, teda neviem ake je na slovensku, ale tu v fr je pekne.. ver mi... 😉

ale bolo mi na prd, nekojila som tak ci tak..ach ja nestastna....

amatula
20. feb 2009

ahaaaa 😕
no tak ja idem na flasu 😀

bubba
20. feb 2009

sirrinka to je jedno co je prirodzene jasne ze vieme co je prirodzene to co nam priroda dala a nadelila ale v dnesnej dobe je prirodzene to ako sa kto citi k tomu postavit.. 🙂 a co som pisala nieco o "prirodzenosti?"

sirinka
20. feb 2009

bubba 14:52 😉

mywiel
20. feb 2009

Bubba je zijem vo Svajciarsku a dojcacie mamicky som videla su diskrétne a tu to nikomu nevadi ale uchyly sa najdu vzdy co cumakuju a potom je to neprijemné aj tej mamicke aj ked sa snazi byt diskrétna... ja sa necitim na to aby som vytasila celé prso ved naco aj, nic nevidno ved ma zakryva aj moje babatko ked je pricucnuté a tiez sa mi stalo ze ked je velmi rusno akolo mna tak som si dala plienku cez plece mne to nevadi a moje malej to tiez nevadi podstatné je ze mala sa napapa. Kazda mamicka je ina kazda preziva svoju rolu matky inac a kazda je spravna, nevidela som ze by niektora chodila s obnazenymi kozami... 😅

erikasadek
20. feb 2009

uz ked som tu , chcela som povedat bopli ste niektora v muslimskej krajine, teda tradicnej nie tunis apodobne kde je sloboda..

pretoze je to jedna s mala veci co mazarazilo, zahaleno po paty ani oci jej nevidno, ale kojilio dusu na verejnosti... 😉

certica
20. feb 2009

kazdy ma ine (svoje) hranice, co povazuje za prirodzene, resp. ok a co uz nie.
bubba, ten priklad s tou zenou... ak je to jej prirodzene, nech sa paci. mne to problem nerobi. takisto ako mi napr. nevadi, ze sa niekto pred mojim zrakom opaluje hore bez. mne sa dokonca velmi paci aj nudizmus, myslienka volnosti a prirodzenosti, i ked ja sama som nedospela do stadia, ze by som sa takto dokazala odhalit a v pohode fungovat. jednoducho by to pre mna bolo skor o pocite stiesnenosti nez volnosti. mozno je to len otazka zvyku, ci prvotnej odvahy, no a samozrejme aj povahy, vychovy, zvyklosti ci predsudkov...

mywiel
20. feb 2009

erika 😀 😅

bubba
20. feb 2009

sirrinka to k tomu prspevku bola otazka na vas ja na nu nedokazem realne odpovedat,ale skor by som sa priklanala k tomu,ze ano dojcenie prirodzene,ale 4rocneho dietata-nie

mywiel
20. feb 2009

Vidis tam asi chlapov vzrusuju clenky, ruky, vlasy tie musia mat zakryté, ale nie prsia, tie su asi pre nich vylucne pre babo? 😅

sirinka
20. feb 2009

erika a vies aj preco je to tam vlastne tak? myslim, preco je to vynimka, ze sa to nepovazuje za nevhodne...

majcik
20. feb 2009

Zienky, ved sa nehadajte ... urcite kazda z nas chce byt tou najlepsou maminou pre svoje dietatko a dam mu to najlepsie ... ja som rada, ze este kojim svoje dieta, ze to ide, hoci mlieka uz nie je az tak vela a syn v dost velkej miere konzumuje inu stravu, ale vidim pre neho hlavne citovy prinos dojcenia ... no skor uprednostnim dojcenie v sukromi, len my dvaja, prip. manzel, kamoska, ale musia byt ticho a nehybat sa 😀 Nie som ten typ, ze si dokazem v pohodke sadnut kdesi na frekventovane miesto na lavicke a tam vybalit "bufet" a ludia sa premavaju okolo seba, vadia mi tie pripadne pohlady ... ale ked vidim takto inu mamicku, ktora koji svoje dieta, vobec mi to nevadi, pride mi to mile a pekne ... takze je to asi o tom, ze ako to kto citi, kto ma aky ostych a hanblivost v sebe.
Som za propagaciu dojcenia, myslim, ze v poslednych rokoch dost funguje tato osveta, ale neviem, ci tato forma, ako ju navrhujete, k tomu pomoze ... ale nech si kazda robi tak, ako uzna za vhodne 🙂

sirinka
20. feb 2009

podla mna to suvisi aj s ich vztahom ku detom a to ako ich beru...ze vsetko, co je pre deti dobre a najlepsie je povolene....

erikasadek
20. feb 2009

mywiel mne to muz vysvetlil , ze su ako chlapy vychovavany v duchu, ze s anemaju pozerat ze je to pre dieta, a tak.. takze to nie je ako erotika.. so vsetkych som to bola len ja co som mala oci vyplestene,a ona so mna nervozna, teda po prvykrat nie dalsi krat mi to bolo suma fuk... 😀

bubba
20. feb 2009

sirrinka to nahodou viem ja,pretoze pre muslima je zena zaklad rodiny,zena patri detom a vychove...preto je to tak ze u nich je zena nieco viac ako len matka u nich je koranom uznavana a uctievana ako rodicka vychovavatelka a pod...

bubba
20. feb 2009

majcik ja nemam pocit zeby sa tu niekto hadal,vy baby ano?ak to tak vyznelo tak sorry ale mne to cele pripada ako fajn diskusia 😉

sirinka
20. feb 2009

bubba dik za vysvetlenie...ja idem...mala je hore...ale nakuknem vecer, co ste popisali...

majcik
20. feb 2009

Bubba - velmi to tu napreduje, myslela som viac dozadu, tiez pozeram, ze teraz tu pribudlo viac fajn prispevkov 🙂