Protest proti odsudzovaniu dojčenia na verejnosti

dorotka
13. feb 2009

Kocky kedze som sa nestihla zucastnit oficialnej akcie tak ma napadlo ci si zaprotestovat aj na konovi tak cez vikend poprosim nech sem hodi nejaku fotku ako sa dojcime
nepridate sa?
http://www.cas.sk/clanok/106044/video-mamicky-p...
http://tvnoviny.sk/spravy/zaujimavosti/slovenky...
a mozno by sa mohli pridat aj maminy so starsimi detmi lebo tie si toho odsudzovania uziju asi este viac

draga
20. feb 2009

jani v poho 🙂) však je to moc krásná fotka a ty pořád patříš mezi moje favoritky v kráse 😵 fakt a upozorňuju že jsem orpavdu tvrdě hetero 😀

marika80
20. feb 2009

Ja som kojila malu hocikde a hocikedy. Ale pritom som neukazovala nic. Tricko som si neztahovala z vrchu, ale som si ho jednoducho vyhrnula zo spodu. Takze som mala hole brucho ale to mi mala blokovala, takze nebolo vidno nic. Som za kojenie na verejnosti, ale nemyslim, ze je treba pri tom ukazovat viac ako treba, len aby mamicka ukazala, aha ja kojim na verejnosti.

zveron
20. feb 2009

mozem sa opytat?

co sa tym protestom sleduje?
aby sa spolocnost pozerala s vacsim pochopenim na dojcenie na verejnosti?
da sa to docielit?
vzdy tu budu minimalne dva tabory - ako v tejto diskusii,

sirinka
20. feb 2009

zveron...a mozno nie, mozno to ludia casom pochopia a prijmu ako nieco prirodzene...mozno uz nase deti to budu vnimat celkom inac ako my...ved kedysi aj bozkavanie na verejnosti a prejavy lasky neboli vnimane celkom pozitivne a teraz... ani minisukne neboli vzdy take normalne ako dnes...spolocnost sa meni a vyvija...takze ktovie co nas caka...
boli casy, ked zena v nohaviciach vyvolavala velky udiv a dvihanie obocia... 😉

bubba
20. feb 2009

sirrinka lenze z filozofickeho hladiska......je prirodzene prave to o com sa domnievame ze je??

dorotka
autor
20. feb 2009

kocky povodne som z tejto temy chcela vytvorit nieco ako album ako dokaz toho ze kojenie nas neobtazuje ze sa nechceme skryvat a byt zavrete doma a ze chceme dat nasim detom to najlepsie a to materinske mlieko pokial mozme
ale velmi pozorne to sledujem a uz uvazujem ze to tu dam zavriet zatial som sa preto nerozhodla len preto ze by to asi niektorym maminkam ktore sa na zaciatku pridali asi bolo luto
a urcite tato tema nebola zalozena s umyslom ze sa mame hadat ako baby na trhu

sirinka
20. feb 2009

bubba tak z filozofickeho hladiska snad nemusime polemizovat, ci dojcenie je alebo nie je prirodzene...

dorotka...ja uz koncim...slubujem... 🙂

digysa
21. feb 2009

sirinka a spol...kazda z nas si mysli, ze kojenie je prirodzene... preboha, ved to je jasne...
Ja som tu rozputala diskusiu, ktora neodsudzuje verejne kojenie.....ale "s p o s o b kojenia", aky niektore mamicky predvadzaju na verejnosti a biju sa pri tom do hrude, ake je to prirodzene....

certica
21. feb 2009

dorot, kludne daj temu zavriet 😉 , lebo uz mi to pripada fakt komicke, ake nadnesene prirovnania a vyjadrenia sa tu prezentuju.. ja naozaj netusim, kde sa deju taketo extremne sposoby dojcenia na verejnosti, ktore sa tu poniektore snazia "vidiet" (akoze zo seba na ulici strhavame pradlo a atakujeme pri tom okoloiducich a pod 😀 ). jednym slovom - fantazmagorie 😀 .
a pointa celej temy je aj tak davno v haji zelenom...

krasny vikend 😎

j.a.n.u.s.
21. feb 2009

dorotka...prave na to jsem myslela...z dobreho umyslu udelat neco hezkeho...clovek musi pocitat i s tim, ze se tu vetsinou udelaji dva ty tabory a holt-nekdo to neunese...jinak jak pise certica...je to v haji zelenom 😀

tuti_sk
20. apr 2013

Ja by som tuto temu chcela trochu obnovit, viem ze aj teraz je vela hanblivych mamiciek ako som aj ja sama, jednoducho mi vadi pohlad cudzich ludi na moj prsnik.... takze ja som to vyriesila jednoducho kupila som si zasteru na dojcenie - skvely vynalez! Kupila som si to od nejakej zahranicnej znacky za 25 Eur, co bola strasna cena, ale vyuzila naplno, no a kedze mam kamaratky ktore to potrebovali tiez, rozhodla som sa to vyrabat, a sme na SK jedina firma ktora to vyraba! Mame krasne moderne vzory, a predavame to za 10 Eur teraz v akcii! co je uplne smiesna cena oproti tomu co som ja zato vyvalila! :-O Pridavam obrazok ako to vyzera.... zhora tam mate okienko - vidite si na babatko obe ruky su k dispozicii, staci si to len obviazat 1x okolo krku podla potreby, potom uz len zvliekate cez hlavu a navliekate ..... no a spredu vas nikto nevidi co robite!

Na druhom obrazku prikladam nase nove vzory - ktore sa daju PREDREZERVOVAT - lebo ich uvedieme na web iba v mensom pocte, tak aby sa vam vas oblubeny vzor hned nevypredal, rezervujte si ho vopred! vzor c.1 mame uz iba posledny kus, ostatnych je viac ako 1ks.
a zastera cervena s bielymi bodkami je vypredana! ale do tyzdna bude zasa naskladnena!

link na web je pod tymto oknom, mam ho v mene, aj v logu na obr. .

tuti_sk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monika15
20. apr 2013

@tuti_sk ak chces nieco predavat tak do bazaru anie otvarat stare rozhadane temy sorry :(

demi82
20. apr 2013

@monika15 súhlasím s tebou a naviac neviem ako iné mamičky ale mne postačuje látková plienka hlavne tie pekne vzorovane na to používam prevesím cez plece potom cez malého a kuk nikto nič nevidí... 10 eur sa mi zdá aj trochu dosť

tuti_sk
20. apr 2013

@monika15 no ja som si to tu necitala do konca, ani tu nechcem zacat ziadne konflikty, iba chcem vyjadrit akusi zlatu strednu cestu.... Som za dojcenie na verejnosti, som za to, aby sa za to zeny nehanbili, a ani mi nevadi ak niektore zeny vyberu prsnik a daju tak dietatu a nehanbia sa za to..... mne to skutocne nevadi, kazdeho vec.....
ja len hovorim ak su zeny, ktoré sa za to hanbia tak ako ja, alebo nie hanbia ale je im jednoducho neprijemne ked na nich cumia ludia.... ci je to prsnik alebo aj to ze by som mala nejake extra oblecenie putajuce pohlady.... to je jedno jednoducho nemam na to povahu aby mi tie pohlady nevadili...... tak pre take je moznost pouzit tuto zasteru...... je to pekne, funkcne, a vyriesia sa vsetky problemy.... 🙂
Ano v bazary mam tiez par inzeratov, no rada by som prispela aj do for, nechcem spamovat, ale tu je aj taky otvorenejsi priestor na diskusiu..... a vela mamiciek tento termin - Zastera pre dojcenie nepozna, je to nieco nove, takze si to ani v tom bazare nejako nevyhladaju, nenajdu.... preto chcem povedat o tomto nazve ze nieco take existuje.......

tuti_sk
20. apr 2013

@demi82 vies co ja som mala tiez latkovu plienku zo zaciatku, ale na to potrebujes jednu ruku aby si si to drzala ked sa ti male dieta hnieti a posuva to, pada to.... a ja som mala plne ruky ked som musela v jednej ruke malu drzat, s druhou si nastavovat prsnik, resp. odopinat podprsenku.... a este drzat plienku co pada... nemala som na to nervy......
potom som nasla toto ja som za to vyvalila 25 Eur!!!! :-O Bola to zahranicna firma, a jednoducho to bola kopa penazi!!!! ale fakt som to vyuzila naplno cely rok, a teraz ma mala 1r.. aj 8mes. este stale dojcim, no uz menej cez den, takze uz len obcas tu zasteru pouzijem...... Ale ja ti poviem takto - urcite je lepsie investovat 10 Eur do tej zastery, nie je vobec vysoka cena, spocitaj si material su to kvalitne a moderne latky nie su lacne, pracu, je to smiesna suma, a napr. urcite lepsie nez kupovat drahe tricka pre dojciace mamy, ktorych si musis nakupit aspon 2ks a to uz mas min. 20 Eur aj viac za 2 tricka.... takto nemusis kupovat ziadne speci oblecenie na dojcenie..... nosis si co chces pod zasterou si ja vyhrnam tricko od spodu cele takze na mna nikto nevidi.......

monika15
20. apr 2013

@tuti_sk no ti poviem.... tie co sa lubia vystavovat .... tak vyskakuju vsade.......
ale ked kojit j elne o tom aby sa ukazali ceci tak sorry !!! maximalne nevkusne.....