• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Rozbor materského mlieka. Kde sa dá spraviť?

5. februára 2009 
ahojte, vie mi niekto poradit, kde by som si mohla dat urobit rozbor materskeho mlieka.
Malu ma zle stolice a teraz zacal aj zvracat nhned po napapani, takm ux skusame vsetko, napadlo ma, ci to nebude mojim mliekom :frowning2:
5. feb 2009 o 08:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale čoby mliečkom ,ked naš maly mal take obdobie tak tiež mi muž večne žral nervy,že to je mojim mliekom,že je "nervozneô bo ja som nervozna,že je dlabe,riedke,priesvitne a čo ja viem jake hlody pušťal zo seba,samozrejme to same hovorili aj skusene mamičky - moje tetky :sweat_smile:
5. feb 2009 o 09:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ved prave, ja to tiez robim iba na "podnet" mojich rodicov :slight_smile: ti si stale myslia, ze chyba bude asi v mojom mlieku :confounded:
5. feb 2009 o 09:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mizulienka, ako vyzerá tá zlá stolica a koľko grcká, od kedy to trvá, malý inak pôsobí zdravo, priberá, je aktívny, videl ho pediater?
5. feb 2009 o 09:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mizulienka, v tom veku som aj ja mala taký problém, že vrackal, vždy keď sa snažil vydať zo seba nejaký zvuk, krik tak sa pučil až sa pôovracal. Potom sa naučil, že vrieskať môže aj bez pučenia a prešlo to.
5. feb 2009 o 10:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ahoj annag, ma zelenu taku velmi hlienovotiu stolicu, pred mesiacom mal ecoli bak, ale preliecili sem to antibiotikami, aj ked ta stolica sa velmi nezlepsila. Maly podal mna vyzera uplne ok, az na to zvracanie, ma to asi tak 4-5 den, najprv grckal tak pol hodku hodku po jedle, ale dnes hned po jedle a komplet vsetko co asi v brusku mal...je aktivny, pediatricka ho videla vcera, zda sa jej ze asi rychlo pribera...maly ma 5 mesiacov 2 tyzdne a ma 10,16 kg...
5. feb 2009 o 10:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mizulienka a na tú stolicu Ti lekárka nedala probiotiká? hovorila si jej o tej zelenej hlienovitej stolici? napíš, v akých intervaloch papá a ako dlho papá a či z obidvoch prsníkov pri jednom dojčení
5. feb 2009 o 10:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mizulienka apoužívaš nejaké fľaše, cumle, odsávačku?
5. feb 2009 o 10:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ano berieme BioGaia probiotika, a anohovorila som aj o tej hlienovitej stolici, brali mu potom kontrolny vyter a ten bol ok...ale stolica pretrvava...papa kazde 3,5-4 hodky (napr vcera nejadol 5 hod) a papa stale iba z jedneho prsnika a to max 6 minut
5. feb 2009 o 10:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mizulienka, jedávaš mlieko a mliečne výrobky?
5. feb 2009 o 10:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mozete aj mne poradit ci mozem brat aj ja zelezo ked ho berie dcera pretoze ho mala hrozne malo, ak ju kojim .teoreticky mam potom malo zeleza aj ja ci ho potom nebude mat zas strasne vela
5. feb 2009 o 11:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
alon, bez obáv ho užívaj, železo, ktoré užívaš Ty neovplyvní množstvo železa v MM, preto ho aj musí užívať bábo, ako ho má nedostatok :slight_smile:
5. feb 2009 o 11:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
annag:dakujem velmi pekne
5. feb 2009 o 12:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Annag...pouzivame iba flasu aj to velmi velmi zriedka....a mlieko surove nepijem vobec, sem tam krupicu a sem tam jogurt...malo...obmedzila som to, hlavne kvoli tej stolici a mal v nej take tenucke vlasocnice krvi, preto som vysadila skroo vsetko mliecne.
5. feb 2009 o 12:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mizulienka, malý mal infekciu, ktorá sa mohla do jeho bruška dostať akokoľvek, ale je veľmi malá pravdepodobnosť, že to bolo Tvoje mliečko. Musela by si byť aj Ty chorá a to tak, že by bola infekcia plne rozvinutá. Práve preto je potrebné, aby si malého dojčila, pretože MM samé osebe obsahuje správne baktérie, probiotiká, ktoré jeho črevnú flóru upravujú. Takisto obsahuje látky, ktoré ničia vírusy a baktérie a bránia prieniku infekcie do bruška, samozrejme, ak je infekcia veľká, tak sa neubráni. Takže malý ak bol napadnutý infekciou, tak sa infikoval nejako inak - niekto na neho dýchal, držal niečo špinavé, mohla to byť aj fľaša, preto som sa pýtala. MM je samé osebe sterilné a ak sa bábo dojčí, tak sa nestihne nakaziť z okolia. Nechcem tým povedať, že nedodržiavaš hygienu, no baktérie sú všade okolo nás, stačí ísť k lekárovi, na návštevu,do obchodu .... Detičky majú nezrelú imunitu, to čo náš imunitný systém spoľahlivo zničí, tomu sa jeho imunitný systém nemusí ubrániť. Alergény z mlieka a mliečnych výrobkov môžu prejsť do MM a môže na ne bábo alergicky zareagovať, preto sa niekedy odporúča ich úplné vysadenie , resp. spraviť rozbor krvi.

Malý nádherne priberá a to grckanie môže byť len obyčajným prejavom refluxu. Keď začne jesť príkrmy, tak sa tieto prejavy stratia. Neviem, ako si sa dohodla s lekárkou, ale ja by som na Tvojom mieste s príkrmami ešte počkala až kým sa stolica neupraví, pretože potom nebudeš vedieť, ako na nové jedlá ozaj reaguje. Takisto ich aj môže zle prijať,pretože kým sa črevná flóra neobnoví, tak mu môže robiť problém všetko, aj to, za čo by za normálnych podmienok vôbec zle nereagoval.
Ak bábetko nezvyčajne gcká a má riedku stolicu, tak treba sledovať počet plienok pocikaných, aby sa poznalo, či nedochádza k dehydratácii, malo by ich byť cca 6-8 za 24 hodín, bábo nesmie byť apatické a príliš spavé.
5. feb 2009 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mizu,ešte ma napadlo,či mu davaš nejaky čajik?
5. feb 2009 o 15:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
wow annag, odkial to vsetko vies? :wink: ja ta obdivujem a dakujem za radu :slight_smile:
5. feb 2009 o 16:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
denisocka...nedavam mu cajiky iba vodicku prevarenu
5. feb 2009 o 16:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok