Rozdielne nalievanie prsníkov. Ako to vyrovnať?

martinka13
11. feb 2009

Ahojte Prosim Vas o radu Mame doma 6 tyzdnoveho drobca, ktoreho kojim, resp. krmim odsatym mlieckom Mam vsak problem s nalievanim prsnikov V pravom sa mi tvori asi 4 x viac mliecka ako v lavom Ked su plne, vidno aj rozdiel vo velksti Neviete nejaky sposob na upravu, aby sa nalievali aspon priblizne rovnako? Snazim sa maleho prikadat len k lavemu, kde je menej mliecka, aby sa mi viac tvorilo Tak neviem co by este mohlo pomoct Dakujem za kazdu radu

annag
12. feb 2009

gabi, nič neodsávaj, kvalita mliečka sa stále mení, aj počas dojčenia, a závisí aj od toho, či sa dojčí z jedného alebo oboch prsníkov, tu už majú všetky mamičky hotovú fóbiu z predného mliečka, predné mliečko a jeho objem sa nedá presne zmerať. A predné mliečko, ktoré v úvode dojčenia bábo vypije nie je škodlivé ani menej hodnotné, je len trošku menej kalorické.

- áno, väčšinou je ľavý horší pre mamičky praváčky, lebo podvedome inklinujeme k pravému prsníku, bábo sa nám k nemu ľahšie prikladá

gabii83
12. feb 2009

ja som ale lavacka 😀 😉

martinka13
autor
12. feb 2009

Ahojte No pre mna je stale pohodlnejsie si mliecko odsavat hlavne kvoli tomu, ze maly pije strasne dlho a vzdy tak po 20-30 ml zaspinka a o 10 minut pokracuje dalej a trva to aj 1,5 hodiny Proste mi je pohodlnejsie si mliecko odsat, to vypije aj 120 ml za 10 minut a sme spokojni obaja Hlavne ze ma mliecko Nevadi mi odsavanie Trva to tak max 10 minut

fialkas
12. feb 2009

annag aj ostatne kocky dobry vecer , idem pytat radu ak mozem 😉 mam takmer 10mesacnu dcerku, kt. stale dojcim, od cca 2 mesiaca len z laveho prsnika 😒 v pravom sa mi mliecko postupne zacalo stracat fakticky od zaciatku dojcenia, problemy sme mali hned po narodeni, malicka sa mi nevedela nan vobec prisat. ked som dojcila z laveho, tak z toho praveho mi mliecko len kvapkalo, ale akokolvek casto som sa ju snazila prikladat nech mi ho roztaha tak vysledok nebol ziaden, mlieko sa proste nevytvaralo, tak som to vzdala. No som na seba aj tak pysna, pretoze do 6 mesiaca som ju vylucne dojcila len z toho laveho prsnika az potom sme zacali s prikrmami. Chcela by som v dojceni aj nadalej pokracovat este aspon 5-6 mesiacov, len prestavam zvladat tu bolest kt. mi sposobuju ragady. Neviem preco sa mi to stale robi, bradavku si pravidelne natieram, pritom dcerku dojcim uz len vecer a v noci, cez den len malokedy, sem-tam pred spanim jej dam na upokojenie. Tak ma tak napadlo, ci neexistuje nejaky sposob, ako este "rozchodit" aj ten pravy prsnik aby som ich mohla striedat Ked si ho stlacim, tak mliecko z neho vyteka, je huste a trosku zltkastej farby. Ak by ste mi vedeli poradit, bola by som vam velmi vdacna 😵

annag
12. feb 2009

gabi, výnimka potvrdzuje pravidlo 😀

fialkas
13. feb 2009

nepomoze mi nikto? 🙄

annag
13. feb 2009

fialkas, jediné riešenie je často naň malú prikladať a prsník veľmi intenzívne odsávať. No Ty máš veľmi závažný problém, Ty 10 mesiacov trpíš ragádami, to znamená, že malá sa Ti 10 mesiacov zle prisáva. Klobúk dole, že si to doteraz vydržala.

Jedine ak to nie sú ragády z nesprávneho prisatia .... ale popraskané bradavky z neliečenej mykózy, takže napíš, akú bolesť pociťuješ - vymenujem niektorý z príznakov - pálenie, svrbenie, štípanie, bradavka pred dojčením či keď vyjdeš z vane obelie a v zápätí očervenie a pulzujúco bolí, čím je malá na prsníku dlhšie, tým viac Ťa dojčenie bolí
- skús pozrieť do môjho albumu, či tam nejakú nenájdeš

fialkas
17. feb 2009

annag vyskusam to si malu prikladat co najcastejsie ako to pojde, uvidime, mozno to bude mat upsech, co ty myslis, za aku dobu by sa to mohlo upravit?
s tymi ragadami je to podla mna z nespraveneho prisatia, pretoze ich mam v podstate odvtedy, ako mala spava so mnou, to su asi 3 mesiace. v noci ju dojcim asi tak, ze sa k nej naklonim, ona sa v spanku napapka a ja pri tom driemem tiez. Boli ma to najviac vtedy, ked zacina tahat, potom uz ani tak moc nie, ale citim, ze ta bradavka je podrazdena stale. no nic, skusim si ju v noci bravat na ruky a dojcit ju tak, ako ked bola celkom male babatko, vtedy som problemy s ragadami nemala, teda ked nepocitam to obdobie po jej narodeni 😉
dakujem za rady 🙂

annag
18. feb 2009

fialkas, záleží od množstva mliečka, ktoré sa Ti tvorí, pokiaľ by si aj odsávala tak v priebehu týždňa - dvaoch

- skús si ju v noci priložiť po sediačky, a potom sa opatrne polož na bok. Skús si podložiť vankúše tak, aby bola jej pusa v úrovni Tvojej bradavky a aby si mala hlavu podloženú, bábetko by malo ležať úplne na boku, akonáhle ho váľa od Teba na chrbát, je v zlej polohe, naháňa či naťahuje bradavku a vznikne ragáda

fialkas
19. feb 2009

annag, v tomto bude chyba, urcite, popisala si to presne tak, ako ju v noci dojcim - cize nemozne, ja vlastne lezim na svojom vankusi a ona vedla mna, ale nie uz na vankusi ale iba na plienocke, takza je o cca.10 cmo odo mna nizsie. Ze ja blbec som na to skorej neprisla, boli ma to v posledne dni ako fras 😒

annag
19. feb 2009

fialkasm tak vyskúšaj , neboj, zahojíš , skús cez deň dojčiť tak, aby bola ragáda v jej kútiku čo najviac, tam je tlak najmenší