Rozdielne nalievanie prsníkov. Ako to vyrovnať?

martinka13
11. feb 2009

Ahojte Prosim Vas o radu Mame doma 6 tyzdnoveho drobca, ktoreho kojim, resp. krmim odsatym mlieckom Mam vsak problem s nalievanim prsnikov V pravom sa mi tvori asi 4 x viac mliecka ako v lavom Ked su plne, vidno aj rozdiel vo velksti Neviete nejaky sposob na upravu, aby sa nalievali aspon priblizne rovnako? Snazim sa maleho prikadat len k lavemu, kde je menej mliecka, aby sa mi viac tvorilo Tak neviem co by este mohlo pomoct Dakujem za kazdu radu

fifinna
11. feb 2009

martinaka, tak ja mam taky problem doteraz, prsniky som vzdy striedala, stalo sa mi vela krat, ze mi ten menej produktivny maly odmietal, tak som mu ho davala hlavne v noci, ale nikdy sa mi to nedorovnalo. Ale som rada, ze som vydrzala kojit z obidvoch az doteraz.

gabii83
11. feb 2009

ahojte, ja mam tiez v lavom menej, prikladam ju hlavne na lavy cez den, lebo jej to dlhsie trva, a na pravu v noci, aj ked z laveho kvapka to mliecko je makky prsnik, kym ked z pravej kvapka je tvrdy a bolestivy trosku si myslim uz niekedy ze mi pukne taka je naliata

prikladam , odsavat uz menej z laveho t
viem ze je to vzdy tak ze jeden prs´nik je vzdy dominantnejsi a su mamicky ktore kojili ich deticky dokonca z jedneho prsnika lebo v druhom nemali vobec mlieko 😒

lienka79
11. feb 2009

takyto problem ma asi vacsina zien...mne sa tiez nalieval jeden viac,iny menej..ale nie az tak vyrazne,nakolko aj mlieka bolo slabucko..
ale spravne podla mna robis,ze najprv priloz k mensiemu a ked vycucka, daj na druhy....Mozno sa tym nezmeni nic a bude to tak stale.
Nakoniec..aj nekojace zeny maju asymetricke prsniky 😉

alon111
11. feb 2009

ja mam tiez pravy omnoho viac naliaty pricom kojim rovnako s oboch.nejako sa nad tym netrapim.

annag
11. feb 2009

martinka, treba z neho dojčiť pri každom dojčení - takže dojči stále ľavý plus pravý a okrem toho ľavý aj odsávaj veľmi často, po každom dojčení a vždy, keď budeš mať pocit, že je plný, tak sa produkcia v ňom zvýši a rozdiel nebude taký markantný , dojči z neho v rôznych polohách, minimálne futbalovú by si mala zaradiť

- čo je u Teba väčší problém, je poznámka, že dokrmuješ, hoci svojim mliečkom , prečo?

martinka13
autor
11. feb 2009

Dakujem za postrehy a rady Annag ja nedokrmujem, ja ho takmer vyhradne krmim z flasky Je mi to pohodlnejsie, pri dojceni sa mi stale dusi a trva to aj hodinu a pol kym sa nasyti Len ked mu nestaci z flasky tak ho aj prilozim Kazdy den sa snazim aj dojcit, ale gro davam z flasky A vyhovuje mi to aj kvolii tomu, ze nie som tak naviazana krmenie a moze " kojit " aj mazel 🙂 🙂

katka.m
11. feb 2009

martinka: Rada odo mňa, ak môžeš, dojči normálne, pretože: 1. môžeš takto stratiť mliečko, 2. je to nenormálne náročné a vysiľujúce Teraz odsávaš(odstriekavaš) menej, pretože bábo je malé, ale príde čas, keď bude žiadať viac. Ver, ja viem čom ti tu píšem , ja by som dala neviem čo za to, keby som mohla normálne dojčiť. Boli doby, keď som odsávala každé 3 hoďky aj v noci. A pravdu povediac, nevidím na tom absolútne nič pohodlnejšie. Veď odsávať musíš tak či tak, od toho ťa neodbremení ani manžel. A dať fľašu je najmenej. Až sa tvoj malý naučí riadne prisať a v pohode nadojčiť, bude to pre teba hračka. Ver mi a zachráň sa kým môžeš 😎

annag
11. feb 2009

katka.m , lepšie si to ani nemohla napísať 😉 🙂

vieš martinka, to čo Ti teraz ide ľahko o pár týždňov vôbec nebude pravda, teraz máš ešte vysokú hladinu hormónov od pôrodu, mliečko sa tvorí ani nevieš ako , potom oň budeš musieť doslova bojovať a niekedy aj o každú kvapku, najmä keď sa malý úplne odstaví. Stačí, že príde prvé upchatie prsníka ... Každopádne Ti prajem, aby Ti to vydržalo čo najdlhšie, nútiť Ťa nik nemôže 🙂

majsan
12. feb 2009

martinka13.ja som porodila pred 7 rokmi prveho syna a mala som 21.bola som mlada a neskusena.pre mna tiez bolo lahsie odsavat a dokrmovat z flase.v noci som vstavala a bud odsavala alebo spravila um.k tomu teraz ked mam druheho som stastna ze maleho len prilozim k prsniku a spime obaja 😉 .ked sa teraz pozeram dozadu lutujem ze som to vtedy tak odflakla a nekojila prirodzene.vtedy ma nemal kto poucit ale teraz dakujem za vela aj annag velmi mi pomohla.a som stastna ze som to nevzdala.boli aj tazke situacie mala som aj mykozu ale zvladla som to.je to pre mna neopisatelny pocit ked si maleho prikladam k prsniku.a ako vravy katka.m naozaj nieje nic pohodlnejsie nez dieta prilozit k prsniku.Mliecko ma vzdy svoju teplotu a je vzdy po ruke 😀 .uvidis potom to bude pre teba hracka.drzim ti palce

sinuhe
12. feb 2009

Ja mam tiez jeden prsnik viac naliaty ako druhy/lavy/, ale vzdy prilozim dcerku najprv k lavemu a potom dam pravy a mam pocit, ze sa to pomalicky vyrovnava...Radsej si nic neodsavam, lebo mam dost mliecka /niekedy az vela/, uz mame plnu mraznicku a nechcem aby sa tvorilo este viac...

Martinka13 rozhodnutie je samozrejme na tebe, zvol si pre teba vyhovujuci sposob papania...Ja sa vsak priklanam k nazoru, ze dojcenie je naozaj najjednoduchsie, najkrajsie a najpohodlnejsie...Na zaciatku sme mali dost problemy /mala som velke ragady, musela si odsavat rucne v noci aj cez den a davat Klarke mliecko zo striekacky/, ale teraz som velmi rada, ze sme vydrzali a dojcenie si uzivam...tak ti drzim palce 😉

lusilia
12. feb 2009

No tak ja sa sem tiez mozem pridat.
Mne sa maly nechce prisat, takze ho musim dokrmovat z flasky a poviem vam, ze je to neskutocny zaberak casu a to som teda rada, ze zatail s mlieckom stiham, ale neviem do kedy sa bude tvorit. Neviem, co by som dala za to, keby mi vedel papat s prsnika, ale musi to byt nesdkutocne pohodlne, ziadne pol hodinove odsavanie kazde tri hodiny a potom ohrievanie mliecka a stale dokola....
Takze moja rada, kojit, kojit, kojit 😉

annag
12. feb 2009

lusilia, a nechce sa prisať len niekedy alebo stále?, tomu sa dá ešte pomôcť 😉

lusilia
12. feb 2009

Annag praveze vobec ☹

tin007
12. feb 2009

ahoj lusilia (annag prepac, ze vstupujem do tvojej poradne 😉 ), v porodnici na kramaroch mi dali vizitku novorodeneckeho odd., t. c. je 02/59542272, je na nej uvedene, ze v pripade potreby mozem kedykolvek volat. ide o to, ze mne a aj inym mamickam vyborne pomohla laktacna sestra, ktora tam je kazdy pracovny den od rana asi do pol stvrtej, mozno by si sa mohla s nou dohodnut na tom, ze prides aj so synom a ona by sa pozrela na tvoju techniku a poradila ti (bola naozaj skvela).

annag
12. feb 2009

tin, práve to som chcela navrhnúť lusili - aby sa skontaktovala s laktačnou sestrou,pretože pri mesačnom bábetku sa pri všetkej trpezlivosti dá ešte plnú dojčenie dosiahnuť pomocou laktačných pomôcok ako je suplementror ..., lusilia, z Teba cítiť odhodlanie a vôľu, to je základný predpoklad pre nápravu, držím palce 😉 🙂

lusilia
12. feb 2009

Dakujem babulky, ja by som naozaj chcela, ale je to s nim docela tazke, neviem, ci ja robim chybu, alebo co, ale proste si tu bradavku nevie chytit...prave ho krmim, dopisem neskor... 😉

lusilia
12. feb 2009

No takze skusim to napiat v skratke...
1. narodil sa o mesiac skor
2. nebol mi tym padom prilozeny
3. bol na jiske a nedavali mi ho prilozit
4. z toho dvovodu, ze ma vrodenu srdcovu vadu
5. no a tym padom ho naucili na flasku
Takze to je dost faktorov, ktore nam to na zaciatku dost stazili...a este taka sranda, ze ja mu dam horko tazko cumlik do pusy, lebo mi dava hore jazyk...a ked mu teda skusam davat aj bradavku s klobucikom, tak ani ten si nevie chytiti a to ma ten najmensi...
Ale teda boli aj na antolskej laktacne sestry, to mam aj blizsie, tak asi sa tam stavim...ale ci nam pomozu neviem, lebo aj na jiske sme sa o to snazli, ale ani stanicnej sa to nepodarilo ☹

claudinka
12. feb 2009

s tym podla mna nic neurobis.. ja mala na zaciatku vela mliecka a rovnako som ho prikladala aj k jednemu, aj k druhemu a postupne sa mi v lavom tvorilo menej a menej mliecka.. a teraz tam nemam skoro ziadne a papa iba z praveho a stale je plne kojeny.. tak neviem, cim to je 😒 samo sa to zacalo tak tvorit a kedze jeden bol vzdy napraskany a druhy plny, tak musel vzdy papat z toho plnsieho, aby sa mi trosku uvolnil..

annag
12. feb 2009

lusilia, niektoré detičky sa nučia papať z prsníka aj oveľa neskôr, treba hľadať pomoc, Ty robíš jednu veľmi dôležitú vec - udržiavaš si vysokú tvorbu mliečka 🙂

annag
12. feb 2009

claudinka, z rozdielnych prsníkov si netreba robiť starosti, je to viac kozmetická dočasná "vada" než vada dojčenia. Nič v našom tele nie je úplne rovnaké, teda ani prsníky. Ten rozdiel sa dá veľmi úspešne napraviť, no ako hovorím, nielen časté prikladanie, ale aj odsávanie takého prsníka je nutné, ak to chce mamička zmeniť, resp. zmierniť. 🙂

Bábetko samé uprednostňuje cestu ľahšieho odporu, samé veľmi rýchlo príde na to, z ktorého prsníka mu lepšie mliečko tečie, potom aj mamička k nemu inklinuje a rozdiel v prsníkoch sa zväčšuje.

geegee
12. feb 2009

martinka13, aj ja odsavam MM pre maleho uz skoro pol roka a vzdy som mala v lavom prsniku menej mliecka ako v pravom. Podstatne je, aby mal co papat 🙂

ingulka
12. feb 2009

aj ja mam v pravy prsnik stale viac naliaty ako lavy a co som si vsimla, tak aj mala z laveho vytaha mliecko a este si pyta... ked jej dam len pravy, tak sa dokaze nasytit...
ale tiez som to riesila castejsim prikladanim na lavy a troska sa to upravilo, aj ked nie uplne... ;) no hold som pravacka 😀 😀 😀

zanetuska
12. feb 2009

asi to je tak u kazdeho aj u mna ale ja mam zase viacej v lavom a pravy malemu moc nechuti, trosku sa s nim pohra a hotovo 😉

lusilia
12. feb 2009

Annag no kazdopadne to nevzdavam, budem sa snazit dalej, dufam, ze sa nam to raz podari, lebo viem, ze hlavne on teraz to mliecko potrebuje co najviac, caka ho operacia, tak nech je co najviac tip-top...
A co sa teda tyka tejto temy, tak ja ja mam viacej mliecka v pravom, ako v lavom 😀

annag
12. feb 2009

lusilia, držím palce a veľa zdravíčka, nech všetky problémy rýchlo prekonáte 🙂

lusilia
12. feb 2009

Annag dakujeme, hlavne aby nam teraz aspon to mliecko vydrzalo do pol roka, snazim sa preto robit vsetko, aj ked toho oddychu je malo 🙂

katka.m
12. feb 2009

lusilia: Ak by si mala záujem, môžem ti do IP popísať, ako fungujem už cez 11 mesiacov ja a mám ešte MM. Možno ti niektoré rady prídu vhod 😉

lucia31
12. feb 2009

ja som bohuzial tiez skoncila len pri odsavani..my sme zacinali s klobucikmi, potom sa po 4 mesiacoch chytila krasne bez, tak sme sa pekne kojili, no, lavy zacala odmietat prave pre to, ze mi z neho mliecko tazsie a menej tieklo aj napriek tomu, ze som z neho po kazdom kojeni odsavala /dvakrat som mala ale zapal a raz upchaty miekovod/..takze sme zacali kojit len z praveho /lavy som odstriekavala/..potom prislo okolo 6 mesiaca hryzenie a ked som dostala silnu anginu s horuckami, tak zacala odmietat prsnik uplne, hryzla, zlostila sa...takze odsavam cca kazde 3 hodiny, v noci okolo 23 a potom okolo 4 rano..odsavam aventkou v pohode okolo 800ml denne, ked mam odsateho mliecka viac, tak odsavam menej casto a ked potrebujem zvysit, tak pridam o jedno nocne odsavanie viac..takze produkcia mliecka sa da v pohode udrzat velmi dlho, ja som rozhodnuta odsavat urcite do roka...

gabii83
12. feb 2009

annag a ked malej dam najprv z lavej, v ktorej je malo resp. menej mliecka a potom ju prikladam na pravu mam si to predne mliecko odsat alebo nie..a ked ano tak kolko priblizne 20ml staci??

gabii83
12. feb 2009

skoro vsetkym je v lavom prsniku menej mliecka 😨