Sekcia a kojenie po nej

gejbrel
29. máj 2020

Ahojte, Za mesiac ma caka planovana sekcia. Len mam akosi strach z toho co nastane po nej. Prvého som kojila, sice ma to nenaucili v porodnici ale bojovali sme doma a po mesiaci co sme bojovali ostal kojený len na jednom prsniku. Mam v hlave nastavene, ze idem KOJIT ale mam strach, ze ked nemam teraz prsia ako balony, ci budem moct schopna kojit. Teda, ci to mlieko pride do tych prrrrs 🙂
Ci som na hlavu :D

eliska13
29. máj 2020

Normálne ženy koja aj po sekcii😊a si na hlavu menej premýšľaj😂hormóny to spustia neboj sa!

lenull103
29. máj 2020

@gejbrel to sú myslím normálne stavy ☺️Cakam druhé a tiež mi to ide hlavou..prvý sa narodil akútnou sekciou,veľké problémy,prevezený do inej nemocnice na JIS..čiže žiadne prekladanie,bonding..pri tých stresoch som si 2 dni nespomenula na nejaké mlieko,na 3. Deň som skúšala odsávať,na 4. Išlo trochu..odsavala som dlho,1x bol maly priložený po 2 týždňoch..,potom som kojila cez klobučiky,nakoniec sme sa pekne rozkojili a kojila som 18 mesiacov ☺️Všetko pôjde ako má ☺️

gejbrel
autor
29. máj 2020

@eliska13 ja som nenormaaalna :D
@lenull103 ja tiez akutna sekcia, dieta som videla po dvoch dnoch, bolelo ma aj to co ma nebolelo :D Verim, ze planovana bude lepsia, a zvladnem to lepsie ako prvu... Musim aj ja tu odsavacku veru zbalit, aby sa to rozbehlo

darci17
29. máj 2020

@gejbrel ahoj, hlavne sa neboj a dôveruj si. Mám za sebou tri sekcie, poslednú v 42 rokoch. Nikdy má nenapadlo, že to nepojde. Vždy to išlo. Dojčím ešte poslednú dcéru, má 14 mesiacov. Držím palce

annamivo
29. máj 2020

@gejbrel všetko je v hlave, tak pokoj. Ja som síce rodila normálne a aj tak sa mlieko spúšťalo veľmi pomaly, začalo až na cca 7 deň od pôrodu. Pomohlo prikladať a odsavat, veľa urobia hormóny. Syna som kojila do 2 rokov a dcéru zatiaľ rok s uvidíme.

lenuliatko84
29. máj 2020

Co ma spolocne sekcia s kojenim.aj ja som robila sekciou a normalne som kojila.prilis nepremyslaj a tes sa

leskovael
29. máj 2020

Prvý x počujem žeby mala mat sekcia niečo spoločné s kojenim 😳 aj ked je pravda že sa o tieto vec nezaujímam a neštudujem ich..ale xy žien po cisárskom kojilo bez problému

deniska14
29. máj 2020

mam 2 deti obe sekciou do 2 dni pri oboch mi prislo mliecko obe som kojila ...dceru 23m a syna 25m🙂 pride a budes kojit len to netreba velmi riesit

gejbrel
autor
29. máj 2020

@lenuliatko84
@leskovael ze sa mlieko po xsekcii spusta az neskor

leskovael
29. máj 2020

@gejbrel ja som po sekcii a mlieko som mala, ci skôr ci neskor to už neviem porovnať ako je to s klasickým porodom, ale spustilo sa normálne

gejbrel
autor
29. máj 2020

Dakujem dievcata! Ideme teda kojic :D

dskjhfdlkdjhl
29. máj 2020

@gejbrel mam za sebou dve sekcie a v oboch pripadaoch viac ako trojrocne kojenie, takze klud, vsetko sa da, ked sa chce.

krpcurik
29. máj 2020

Mlieko sa tvori v prsiach uz v tehotenstve, cize sekcia na to vplyv nema, kedze uz to mlieko tam je...skor to nici to, ze dieta zoberu od teba prec a kedze cim viac dieta saje, tym viac mlieka sa tvori...mne maleho dali hned na hrud a od vtedy sme boli nonstop spolu, nedostal ani kvapku umeleho...sice sa najprv nevedel prisat, ale aj to prislo...vcera mal 20 mesiacov, stale ho kojim, teraz asi este viac ako ked bol babatko 😂 a kojenie naozaj nie je len o mlieku...takze mysli pozitivne a vsetko bude ako ma byt 😊

punka24
29. máj 2020

Som posekcii a kojim bez problémov... netreba sa toho báť... laktacia sa spusti hlavne si dieťatko prikladaj pravidelne na oba prsníky, hladkaj ho, nos ho, mojkaj sa s ním... toto veľmi pomáha...

janickacrazy
29. máj 2020

@leskovael no napr. mne sa po sekcii mlieko vobec nechcelo spustiť, dieťa som 3 dni ani nevidela poriadne, priložiť mi ho dali až na štvrtý den, mlieko žiadne, veľmi sme bojovali, spustilo sa mi až doma, ked som prišla z porodnice, ale tak každá sme iná, čiže može to byť rozne, treba rátať asi so všetkým

leskovael
29. máj 2020

@janickacrazy ouki, ved ja sa nehadám, ja píšem že som o tom ešte nepočula žeby to malo nejaky vplyv. Mne sa mlieko spustilo a aj tak som nakoniec nekojila, ja sa do týchto veci iným absolútne nestarám, len som sa začudovala tomu že cisársky by mal vplyv na kojenie, lebo ako píšem mne sa mlieko spustilo a poznám viac bab ktoré po cisárskom deti kojili. Takisto poznám dve baby čo rodili normálne a nekojili. Tak ako píšeš, toto je veľmi individuálne a každá sme iná.

majloo
29. máj 2020

@gejbrel ahoj, ako u mňa! Prvý po sekcii, začala som kojiť po 6 týždňoch až!!, a krásne cez dva roky. A dcérka tiež po sekcii, mala som obavy, ale išlo to ako po masle, hneď v pôrodnici, samozrejme najprv naliate kozy, nahrievanie, masážne, bolesti, ale vedela som polohy, ako ju prikladať a všetko okolo a rozbehlo sa to. Bohužiaľ ma opäť neobišli ragady a zápaly, ale kojenie ako také išlo určite 100 krat lepšie ako po prvej sekcii. Určite to zvladnes💪🍀

majloo
29. máj 2020

@gejbrel ešte som zabudla, že ja som tiež len z jedného prsa kojila a ani pri druhom dieťati sa mi nepodarilo ten druhy prsník rozkojit🤷‍♀️

sweetdreams1
29. máj 2020

Ja mám kamošky, čo po sekcii krásne kojili a mlieka mali na rozdávanie. Ja som rodila prirodzene, 2 h bodning a kojenie bol pre mňa horor a nikdy som ho naplno nerozbehla. Takže vôbec dá s tým netráp, čo má byť, bude ;)

zuzik307
29. máj 2020

@gejbrel u mna po prvej sekcii tazky rozbeh dojcenia, mliecko prislo az na 4. den, ale bojovali sme a potom sa to rozbehlo...prezili sme aj strajky, ragady, zapaly prsnika...pri druhej sekcii uz ziaden problem nebol, vsetko islo tak, ako malo...drzim palce❤

trinneo
29. máj 2020

Nestresuj sa dopredu, ja som mala akutnu sekciu, rano o jedenastej operaci, plna narkoza, na jiake som sa zobudila okolo druhej, tretej, ale hrozny stav, o piatej ci siestej vecer mi dcerku prvýkrát ukazali a hneď prilozili a vyzeralo, ze si zacala cuckat, aspon cosi a o deviatej večer som ju videla druhy raz asi na polhodinu, znova prilozili... Asi viac spala ako cuckala, ale reku, ved snad moje telo vie co ma robit... Na druhy den rano mi juo desiatej doniesli a uz som ju nepustila z ruky, okrem kupania a pod. A kojenie sa pekne rozbehlo...netreba stresovat, sekcia nie je koniec sveta, len treba byt pozitívny a byt s dietatkom... A vzdy mysliet aj na to, ze ak to nepojde, svet sa nezruti a dieta Vas bude milovat tak ci tak...

mofa
13. júl 2020

@trinneo takze nevadi,ze budem v celkovej a ked sa preberiem hned mi ju vedia doniest?neprekazaju kojeniu vsetky tie lieky, ktore dostanem na uspanie?myslim tym, ze budu v mojom tele a tym padom sa dostanu aj do babatka.ci to este nie je tak o kojeni ako skor o tom bondingu?tiez mam stres z toho ako to bude.

trinneo
13. júl 2020

@mofa neviem ohladom liekov nie som odbornik v tomto, ale skor ide asi v tomto pripade o bonding a ten pocit, ze konečne matka ma svoje dietatko pri sebe...