Skončenie dojčenia

25. apr 2022

Ahojte je tu maminka ktora prestala po polroku(alebo viac) kojit babatko ktore malo ako asociaciu kojenie na zaspavanie vecer aj v noci?? Ako ste to zvladli ? Ako ste uspavali babatko ked ste uz prestali kojit v noci ? Chceli vase babatka UM??

trgypadl
25. apr 2022

Ahoj, nedavno sme si tym prešli

autor
25. apr 2022

@trgypadl vies mi napisat ak sa ti chce a mas cas ze ako to cele prebiehalo, zaradenie noveho uspavania na noc nasledne budenia a dalsie uspavania ..

trgypadl
25. apr 2022

Zo zaciatku mi slo hlavne o to, aby sme obmedzili nocne kojenie a predlzili jeho spanok po ulozeni aspon na 3 hodiny bez zobudenia, zo zaciatku nemal problem zaspat aj bez prsnika/nakojila som a uspala na posteli, ale nocne budenie nam stale pretrvavalo a to v intervaloch zhruba cca 30 min - 1,5 hod. Snazila som sa do polnoci neprilozit na prsnik, ale ked sa potom budil a 15 min, ten prsnik som mu dala. Takto sme fungovali nejaky ten tyzden...zial efekt som nevidela, jedinym prinosom bolo, ze vedel zaspinkat aj sam bez prsnika, ale zobudiť sa dokazal pocas noci aj 10x. Potom som sa rozhodla dojcenie ukoncit, lebo som videla, ze to nie je ani o jedle, ale len o uspokojeni, moj prsnik bol cumel. Uprimne prva noc bola narocna, uspokojovat ho len na rukach a tisit, ale druha noc bola omnoho lepsia. Netvrdim, ze teraz sa nezobudi, ale oproti tomu ako spaval, je to omnoho lepsie. Do polnoci si v klude spi v postielke, a ja mam cas si konecne nieco urobiť. Na mliecko sa budi medzi 4-6 hodinou rano, niekdy sa v noci zobudi a postavi v postieľke, ale to ho len prelozim k nam a spinka dalej

autor
25. apr 2022

@trgypadl och mne tiez ide o to aby som nebola jeho cumel. Je to narocne, spi takto od narodenia, ja som polamana ako paragraf z takeho spanku, mal obdobie kedy som sa nemohla ani odpojit lebo proste sa zohudil, ale stale je moznost ze vstane ked sa odpojim , proste hroza, mne by stacilo keby spal sam do polnoci a potom niekedy kludne 3-4 rano a znova aspon do tej 7 …. Chcela som kojit bojovala som ale teraz lebyze sa da hned dam flasu a hotovo

autor
25. apr 2022

@trgypadl a ako ste uspali na posteli bez prsnika? Praveze on je zvyknuty zaspat s cickom v ustach a takto sa nejak ja odpojim a dam mu cumel, do polnoci je s cumlom lebo od neho aj odijdem ale kym nejdem do postele spat tak som pri nom aj 5x niekedy , no a vnoci tiez kazdu 1,5 hodinu max 2 a znova hlada prsnik, mozno ani jie pre hlad ale pre dudlovanie

trgypadl
25. apr 2022

My sme presne takto isto fungovali, zial nam odmietal aj cumlik. Cize upokojovala som ho hladkanim, spievanim, potlapkavanim po zadocku, sem tam aj na rukach. Zo zaciatku si trosku poplakal, ale snazila som sa ho na kojiť, a ked som videla, ze uz nepije, tak som ho odpojila. Niekedy to trvalo aj 20 aj 30 min pokym zaspal, ale podarilo sa, a potom sa mu podarilo spinkat aj 2 hodky. Ono je to o tom., ze vy sa musite rozhodnúť, ci chcete pokracovat s kojenim. Ja som prisla na to, ze najrozumnejsie bude odstavenie, lebo jeho temperament na nejake len nocne nedojcenie stavany nie je.

autor
25. apr 2022

@trgypadl je to tazke, bojim sa toho ako bude zaspavat , naozaj sa bojim, spi jedine v kociku na obed a potom doma uspavam na rukach pri kojeni potom odpojim dam cumel a polozim ho(polozit sa nedal od narodenia spal na rukach ked trebalo) a ked spi doma cez den tak max 40min viac neda, v kociku vie aj 2 hodiny… no a vecer ideme na uspavanie lahneme na postel a kojim kym nezaspi dam cumel ochadzqm a niekedy takto to zopakujem aj 5x kym nejdem spat aj ja … no a potom v noci á1,5-2 hodiny, momentalne sa budi aj kvoli tomu ze sa chce otocit na brucho ale zacne 4nozkovat cize nevie spat este na bruchu .. no viem ze to vie byt aj horsie a preto sa bojim toho odstavenia lebo je zvyknuty na prsnik velmi

trgypadl
25. apr 2022

Je to tazke chapem, ja som to vnimala rovnako. Ja som si tiez poplakala. Aj mne maly zozaciatku spaval 30 minutovky cez den, ale postupne sa to zacalo zlepsovat. Teraz si pospi aj 1,5 hodinky v postieľke cez den.
Kazdopadne tymto vas nechcem odhovarat od kojenia, vy viete, co je pre vas najlepsie🤗ja len hodnotím, ze moje rozhodnutie bolo spravne, hlavne zo zdravotného hladiska. Ja som nespala 3 az 4 hodinky od polky tehotenstva v kuse az do odstavenia, moje telo mi uz davalo signaly, ze som so silami na konci.

trgypadl
25. apr 2022

A aj nas maly v kuse stvronozkoval po posteli pocas noci, ale teraz sa mu par krat podari poprehadzovat a spi dalej

autor
25. apr 2022

@trgypadl a aky je stary teraz

trgypadl
25. apr 2022

10 mesiacov

autor
25. apr 2022

@trgypadl a ake UM ste zaviedli

trgypadl
25. apr 2022

Zaviedla som sunar complex klasiku, ono zo zaciatku odmieta dieta flasku, ale par krat som mu vyskusala dat odstriekane mlieko z flase a sunar a postupne ju prijal, potreboval trosku casu. Teraz sa rano az schuti zasmeje a potesi, ked idem s mlieckom