Skúšali ste drvené ľanové semienka a ľanový sliz na uľahčenie pôrodu?

mirinka9
15. sep 2014

ahojte,
vela som citala o lanovych semienkach, ze ulahcuju porod. Nie zeby som prvy mala tazky, myslim, ze mi pomohola ostruzina malinova, no teraz by som chcela uzivat aj lanove semienka, no nenasla som jednoznacnu odpoved, ci jest cerstvo pomlete lanove semienka, alebo nechat lanove semienka naboptnat par hodin a sliz vypit. Niektori pisu, ze drvene semienka dodavaju telu iba vlakninu. Tehotna zena potrebuje vytvorit viac hlienu v porodnych cestach, tak si osobne myslim, ze asi ten sliz.... aky mate vy nazor, alebo skusenosti? Dakujem 🙂

janikes
15. sep 2014

pila som ostruzinu, lan rozomlela a na noc zaliala vodou - nepomohla ☹

margarita
15. sep 2014

ja som pri prvej tiez pila ostruzinu a z tych lan.semienok urobila vyvar, tusim 3 min. som to nechala prudko vriet a potom odstavila, a nechala vychladnut, samo sa to tak zosliznatelo a dost nechutne na pitie mi to bolo 😀 ale ako uvedomela prvorodicka som to dala 😀
a tazko povedat, ci to pomohlo, kedze som napokon rodila po vyvolavacke za cca 4hod. bolo po vsetkom.
druhy a treti porod som uz nic take nerobila, zase vyvolavacky, a druhy trval vsehovsudy 2,5hod. a treti bol najrychlejsi a najkratsi.
podla mna to je skor psychicke placebo, ked tomu zena uveri, ze to pomaha, pomoze 😉

isto to neublizi, tak skus, drzime palce nech to mas hladko a rychlo
😵

triniti1979
16. sep 2014

Ahojte , čaj z malinových listov (uvoľňuje hladké svalstvo) môžem ja iba odporučiť . 1pôrod skončil cisárskym druhý trval 48h a tretí? počas kontrakcií som telefonovala s kolegom a pomáhala mu s faktúrou, keď zistil kde som povedal mi že nie som normálna, 🙂 kontrakcie boli v poho prvú poriadnu bolesť som ucítila keď som rodila, malý mal 4200g a 56cm 🙂 valibuk . p.s.: čaj s malinových listov som odporučila aj známej ktorá rodila po 12rokoch druhé bábo a keď som ju po pôrode stretla tak ma vychválila do nebies. 🙂
😉

zzuzulaf
24. sep 2014

lanove semiacko je dobre aj po porode na ulahncenie nastupu pohybu criev a proti zapche 🙂 za hrst rano dobre rozzut.

lulu0902
26. nov 2014

žienky a tu malinu ostružinovú ste kedy pred pôrodom začali piť?

chovancova27
26. nov 2014

Mne môj homeopat kázal namočiť do vody a potom rozžuť/vypiť. je to super na uľahčenie pôrodu, všetko sa ti tam vo vnútri zvláčni - potiahne takou slizovinou a druhá vec, zápcha a hemeroidy nebudú🙂)

suggar
26. nov 2014

A kedy ste to zacali jest alebo pit?

gangulienka
29. nov 2014

ja som len zjedla polievkovu lyzicu a zapila asi 2 dcl vody ... sa mi to nechcelo ani mliet ani varit....teraz to skusim do jogurtu zamiesat alebo co.... podla mna to zoslizovatie aj v zaludku len asi fakt treba to dobre zapit 🙂

beatax
27. dec 2014

ja zacala od 36 tt .. lzicku lneneho seminka povarim min., naliju do sklenicky, necham vychladnout a vypiju sliz, nekdy pak jeste rozkousu ty seminka, ale je to hnus 🙂 malinik piju jeden denne take od 36 tt, 37 tt navysim na dva salky denne 🙂

bobi3
8. jan 2015

Ja som si robila ten "ľanový sliz" asi 6 týždňov pred pôrodom, večer som si namočila celé semienka do vody a ráno vypila. Malá sa narodila ani neviem ako, manžel ani nestihol prísť, doslova zo mňa "vykĺzla" A to som bola prvorodička. Neviem či pomohlo práve to, no nič tým nestratíš, aspoň sa ti upraví stolica 🙂

elizita
20. jan 2015

ja si namacam 1PL lanovych semienok na par hodin a potom pomixujem s jednym bananom a jemne vmiesam biely jogurt a je to dobrota... idealne na lepsie travenie a vyprazdnenie (ano, aj ked je tam ten banan)... o tom, ze by to mohlo byt napomocne aj pre porod som nevedela... jest cele semiacka podla mna nema velmi zmysel, len ti predjdu traviacim traktom... ked nie namocene pomlet, tak aspon suche zomlet... a varit...? nestracaju tym ziviny?

hankaa19
17. nov 2022

Ja si kazdy den rozmixujem na muku 25 g lanovych semienok a polku lyzicky krystaloveho cukru zalejem to ako kavu 😄 premiesam necham trosku vychladnut aby to nebolo horuce a pomaliicky vypijem takto je to celkom fajn sladunke 😄😄 lebo citala som vela zien s tym bojuje pije nejaky sliz a podobne nasilu, skuste mozno sa vam to viac zalubi a lahsie to do seba dostanete, da sa samozrejme aj odstavit napr ovocie alebo rozmixovat a spolu zmiesat tym ze je to muka cim vacsie rozriedenie vodou tak to ani nepostrehnete v chuti

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre