Skúsenosti s Kendamill UM

konsuelita
18. máj 2020

Ahojte chcela by som sa poradiť, a získať aj overené skúsenosti s mliekom kendamil.
Moja malinká bude mať 28.5 pol roka, takmer od začiatku pila Hipp combiotik. Nebol problém, kakala normálne, priberala, všetko sa mi zdalo ok. Ale poslednú dobu dosť grcká, začala mi čím ďalej po menej piť, mám z nej pocit akoby jej už nechutilo, a aj sa mi zdá nafuknutá. Dosť sa pučí ako keby mala kŕče. Zvažujem preto pri UM 2 kendamill. Aké máte skúsenosti? Ozaj Vám ďakujem 🙏😘

romanka_369
18. máj 2020

@konsuelita ahoj.. Ja mam 5 mesacnu babu od narodenia pila sunar premium.. Posledne dva týždne zacala strasne zvracat po kazdom jedle som mala pocit ze je vsetko vonku.. Doktorka mi kazala davat jej jednu odmerku sunar AR z toho ju strasne bolelo brusko.. Tak manzel isiel a kupil kendamil 1.. Mala na druhy den vobec nezvracala(dnes ho pije 3 den) co je super ale ma strasne rieku akoby az vodnatu stolicu..inak je spokojná 😊.. Od dnes davam probiotika ci jej to stolicu upravi a uvidime.. Inak 👍

comika
18. máj 2020

@konsuelita ahoj, my sme zacali toto mliecko pouzivat pred par mesiacmi. Syn je dojceny ale na prikrmy pouzivam UM. Najprv som kupila babylove ale to mu nechutilo. A potom sme kupili kendamil 2 a to ti poviem je velky rozdiel. Kendamil aj chutovo aj vonou pripomina plnotucne susene. Malemu chuti a dokonca aj obcas vypije z flasky. Uz sme kupili 3 balenie. Teraz mame cislo 3. Kendamil 2 mi bolo chutnejsie. Ziadne bolesti bruska, ani zapchy/hnacky... proste spokojnost.

konsuelita
autor
18. máj 2020

@romanka_369 presne tento problém mám aj ja fontány zvracia takmer po každom jedne, teraz ledva biedov vypije 90ml, čo podľa lekárky je málo. Ale poradiť mi nevie, stále mi nanucovala AR a najnovšie nitrillon free lactose

romanka_369
18. máj 2020

@konsuelita no aj nam to AR ale mala strasne krce v brusku.. Davala som jej len 120ml a vsetko bolo vonku síce kakavala pekne 1x za den.. Kendamilu pije 150ml a uplne v pohode stane sa iba ze si trosku odgrcne pri odgrnuti aj to nie vzdy..a dokonca pekne vzdy odgrgne co po sunare skoro vobec hlavne v noci..len ta stolica ma trápi tak uvidime ci sa upravi lebo dnes kakala 3x vodnato..

albertka1980
18. máj 2020

@konsuelita moja mala pije kendamil organic takmer od narodenia a nema problem ani s kakanim, ani s grckanim. A to uz bude mat 10 mesiacov. Kendamil mozem len odporucit.

nikpa
18. máj 2020

@konsuelita u nas super, Kendamil odporúčam, co sa týka kvality aj chuti, jednoznačne vyhralo nad všetkými co sme vyskúšali.

blska22
18. máj 2020

@romanka_369 nepíšem síce z vlastnej skúsenosti, keďže ja dcérku dojčím... ale čítala som na fb stránke kendamilu niekedy dávnejšie-
Viaceré mamičky tam opisovali takúto stolicu po nasadení kendamilu a vraj je to úplne normálne a Okej. Dokonca priamo firma kendamil na to reagovala, ze je to v poriadku... a čo som čítala tak väčšina písala, že stolica sa po chvíli užívania a zvyknutia vrátila do normálu..: takze verim že to bdue aj Vás prípad 😊

romanka_369
18. máj 2020

@blska22 dakujem pekne😊..

briseovna01
18. máj 2020

@konsuelita ahoj naša pila na začiatku HiPP bio combiotik, asi po mesiaci som jej ho zmenila na kendamil organic, bez problemov, už má osem mesiacov. Zmenila som len kvôli tomu že sa mi viac pozdával kendamil a z hippu mala trocha zápchu. Hoc starší súrodenec bol odchovany na hippe bez problémov. Ale to zvracanie fontána sa mi zdá čudné keď az teraz prišlo..a prikrmy už papá? Či nemôže z toho ju bolieť bruško. Veď skúste zmeniť a uvidíte.

konsuelita
autor
18. máj 2020

@briseovna01 príkrmy áno papá, zeleninku. Ale tie problémy už mala pred tým ako som začala s príkrmom.
Ozak dievčatá ďakujem Vám, musím jednoznačne zmeniť mlieko. Malá je nepokojná, nespinká a bolí ju bruško

briseovna01
18. máj 2020

@konsuelita aha tak to bude asi z mlieka potom, snáď po zmene bude už dobre, verím že je to nepríjemné keď sa mimi tak trápi.

domynyka09
20. jún 2020

My sme pili,, ešte stále pijeme KENDAMIL ale nie to organic ale obyčajne a najprv super,, aj chuťovo suoer aj husté je,, akurát mame posledný mesiac hrozne problémy so spánkom v noci,,, máva strašne nafúknuté bruško a neviem čím to je,, či mliekom alebo je problém niekde inde,, tak skúšame všetko možné ale už som celkom zúfalá

romanka_369
20. jún 2020

@domynyka09 niekde som čítala ze moze byt tazke na brusko kedze je plnotucne..

konsuelita
autor
20. jún 2020

@domynyka09 pred mesiacom sme nakoniec prešli na ten kendamil, ale dávam jej organic. Zatiaľ Chvála Bohu nieje problém. Ale na odporúčanie lekárky, pije ho iba 3 krát na deň, a dávam jej viac príkrmov. Ona jedný slovom nieje mlieková, a v noci tiež mlieko. Odkedy dávam viac príkrmov mám pocit že nieje taká nafuknutá. A pred večerným jedením jej dám baby calm kvapky, Aby jej nebolo ťažko.

kolinia
9. dec 2020

Prosim vas, my uz mame kendamil 2 mesiace (organic) a mala ma stale zelenu vodnatu stolicu, davam aj probiotika, no stale skarede, mam ho zmenit, netusim co moze byt vsak take chutne, ako toto s kvalitnym zlozenim, okrem hipp, no chutovo nie je take dobre ako toto... 😒

nibelung92
21. feb 2021

@domynyka09 nie je to tým že začali predávať trocha iný kendamil ? Lebo ja som nášmu malému dávala kendamil a začali predávať trocha iný je chuťovo otrasný ako ten predtým rozdiel je vidno iba vo vlajke na obale a je tam vypísané že nemá žiadne alergény to mlieko

koaly119
21. feb 2021

@konsuelita pri synovi som v 6 mesiaci tiez dokrmovat hipp ale zapekali ho tak som preska na kendamil a spokojna som bola. Teraz dcerku nekojim a od narodenia ma tiez kendamil a tak isto bez problemov. V nem ked som bola so synom pozerali zlozenie a dietologicka detska povedala ze ma dobre a je lahko stravitelne.

kolinia
21. feb 2021

@koaly119 ake su rozdielne tie deti, ja mam obe na hipp, krasna zlta stolica, pri kendamile 2. dcera uplne riedka zelena bublinkova, po 3 mes. som to musela vymenit... 🙈