Skúsenosti s odstavením dieťaťa od dojčenia

pena33
2. júl 2014

Maly bude mat v auguste dva roky a stale sa dojci. Rano, vecer a na obed, ked ho uspavam ja (co je vacsinou). Samozrejme, ak sa v noci zobudi, tiez si pyta mlieko. Zaujimalo by ma, ako ste postupovali vy a ako dlho cely proces odvykania trval. Dakujem.

ichbinich
2. júl 2014

@pena33:
Ja som odstavila mojho zavislaka postupne, ked mal 2,5 roka. Pila som caj s trochou salvie, lebo ma bolelo hrdlo, a teda robilo sa menej mlieka. Tak som to hned vyuzila 😉
Vysvetlila som mu, ze uz je mliecka malo, ze si moze dat, ale musi prestat, ked mu poviem. Lebo to bolo neprijemne, ked cuckal naprazdno. To pochopil a akceptoval. Pomohla som tomu este dalsou jednou salkou salvie za den. Vzdy, ked pytal (vecer a v noci na zaspanie), tak som mu vysvetlila, ze mliecka je uz malo, ale ze si moze cucnut. Drzala som ho v naruci, on si cuckol a casto aj sam prestal. Takto postupne tym, ze sa sam presvedcil o tom, ze mliecko uz fakt nie je, to akceptoval a ostalo na zaspavanie iba mojkanie.
Neplakal ani raz a cele to trvalo asi tyzden, mozno 10 dni. Ani prsniky sa mi nezapalili, nic. Podobnu fintu chcem pouzit aj na dceru, ked bude cas 😉

jonki
2. júl 2014

@pena33 my sme sa neodstavovali....raz povedala ze velmi chce nausnice...tak sme sa dohodli ze az bude velka dost na to aby uz nemusela pit mliecko tak dame nausnice. A prislo to samo od seba tyzden pred tretimi narodeninami....podakovali sme didam za mlieko a sli nastrelit nausky. Mlieko odvtedy vobec nespomenula, ani nejake extra tulenie sa nekona...

serpentino
2. júl 2014

Nam nepomahalo nic,maly total zavislak...nakolko sme sami len my dvaja je velmi na mna naviazany,tak som si jeden den obviazala prsia obvazom-radili mi to kamosky,ktore uz boli zufale...povedala som,ze didi uz su bolave a ked budeme stale pokracovat,tak maminka bude musiet ist s tym k doktorke...skusal mi to dat dole,ale mala som to fest na silno a vzdy som akoze len tak urobila aau to boli...a cuduj sa svete,zbavili sme sa toho a to som si myslela,ze budem kojit min.do 5 rokov

azbestica
2. júl 2014

@pena33 ja som mala odstavovala ked bola zhruba vo veku toho tvojho. Spala som v inej izbe uspaval manzel a ked sa v noci zobudila velmi plakala ale ako nahle mm povedal ze mama rano pride opat zaspala. Potom ochorela tak som sa opat na 2 ci 3 tyzdne vratila ku kojeniu. a potom ten isty postup, ale uz to slo ovela lepsie...uz ako keby bola predpripravena. Ked sa pytala na mliecko som jej povedala ze uz vsetkop vypila a mamka uz nema viac mliecka. Uspokojila s touto odpovedou a ked ma este teraz dakedy vidi sa prezliekat tak povie ze mliecko nie je 🙂

siska53
2. júl 2014

@pena33 ja som zacala s odstavenim malej,kzd mala 20m.obmedzila,som dojcenie na rano a vecer,v 21m.len na ranne. A ked mala 23,5m.,som ju odstavila uplne, v case,ked som nechcela,aby pila mlieko,som si octovala prsia.ked chcela, ponukla som,ale,take kysle jej nechutilo. Odstavili sme sa pomalicky a bezbolestne. Ona totiz cez den chodila aj 20x si cucnut,uz mi to nebolo prijemne a aj casto chora som byvala. A uplne som ju odstavila az ked si zvykla na,ine ako moje mlieko.

euka210
3. júl 2014

nedala som, par noci bol pri nom len mm, rychlo pochopil, no potom naspet chcel na uspavanie len mna, hoci nie prsnik. mal 16m

megba
3. aug 2014

@siska53 mozem sa spytat to si si natierala bradavky normalnym octom? Ja som uz zufala, mala ma dva a pol roka, som znova tehotna a musim to uz ukoncit. Neda si rozumne vysvetlit ze mliecko nie je lebo u nej staci ze vidi bradavky a to je pre nu mliecko. Nepomaha nic, skusila by som ten ocot mozno 😀

siska53
3. aug 2014

@megba ano,normalne ocot na vatu. Ja som jej musela denne obmedzit najskor,tak sup tu octovu vatu do podprdy,a ked chcela,tak som jej normalnre ponukla. Take jej nechutilo,tak po par dnoch prestala pytat. A pri ruseni vecerneho som si len tesne pred spanim naoctovala,tiez uz po par dnoch nepytala.
Hadam zaberie i u vas. Ocot sa mo zdal menej drasticky,ako cierne korenie ci stiplava paprika.

megba
15. aug 2014

No uz mame pokus za sebou, neuspesny. A neuspeli sme ani so solou, proste mala sa len chvilu ksichtila a potom sa normalne prisala. Nakoniec zabrala flasa mlieka ☹ co som fakt nechcela, nahradzat jeden zvyk druhym, ale nemala som na vyber ☹ takze teraz jej dam pred spanim deci mlieka a neotravuje a uz si zvyka ze mliecko bude pre braceka... takze asi tyzden uz fungujeme takto, dufam ze uz natrvalo....

megba
15. aug 2014

@siska53 uz si sama sebe odpisujem 🙂 takze prispevok nad tymto je pre teba 🙂

serpentino
4. sep 2014

@megba ....Ja som si ich natrela aj octom,maly sa postavil,otvoril suplik,zobral navlhcenu servitku,utrel si ich a bez slovo si veselo dumkal s didi dalej 😀 Ja som si prsia obviazala nasilno obvazom a povedala som,ze didi su uz chore a musia odpocivat a ked ich nenechame odpocivat,maminka bude musiet ist do nemocnice a to jedine zabralo,nakolko nechcel aby som odisla...urob to iste a povedz malej,ze mliecko sa musi nanovo urobit aby bolo prichystane pre braceka