Slabé mliečko

barborav
23. apr 2013

Ahojte maminy. Prosím o radu.O tri dni má môj syn 5mesiacov. Je kojený, ale z flaše (odsávam). Keď mal mesiac, musel prejsť na tri týždne na umelé mlieko (moja operácia a lieky nevhodné pri dojčení). Mliečko som si udržala počas celých tých troch týždňov odsávaním.Nikdy ho nebolo ,,dostatok´´, jeden krát denne ma vždy umelé mliečko. Teraz k jadru problému - odsaté mliečko vždy skladujem v chladničke. Po každé sa mi na spodku zrazila ,,voda´´, potom nasledovala hrubá vrstva mliečka a na vrchu ,,smotana´´. V posledných dňoch som mu skúsila dať mrkvu a zemiačik na obed +mlieko, pretože som chcela úplne vylúčiť to umelé mliečko a nahradiť ho niečím ,,zdravšim´´. Dnes som ráno pri chladničke skoro odpadla, pretože večerné mlieko bolo samá ,,voda´´. Nočné už vyzeralo lepšie. Syn sa mi zdá v poslednej dobe veľmi hladní, v noci sa budí častejšie na papanie a nevedela som si to vysvetliť. Veľmi nerada by som o mlieko prišla, bolo to veľmi vydrané počas toho môjho nekojenia, produkcia sa mi zvyšovala a teraz toto. Prosím o radu, či je to vôbec možné že takto odchádza mlieko.... ☹

barborav
autor
23. apr 2013

A ešte chcem dodať, že syn krásne prospieva, pri narodení mal 3750g a dnes má okolo 8200g.

gretka2
23. apr 2013

strapco13 , dugyna, lakte, beton, prsky - to su laktacne poradkyne tu, na MK. Ozvi sa im, urcite ti vysvetlia, co sa deje, a poradia ti. Napis im spravu, lebo tu sa do toho zapletu zase vselijake "odbornicky" 🙂

barborav
autor
23. apr 2013

@gretka2 ďakujem ;), preto neprispievam sem na fóra, kvôli mamičkám ,,profesionálkam´´. ďakujem, si zlatá.

josenka
23. apr 2013

@barborav Prípadne skús podľa miesta bydliska nájsť LP http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do....

carodejnica
23. apr 2013

@gretka2 dobrý postreh ohľadom tých "odborníčiek", 😅 😅 ale laktačné poradkyne z Mamily už na MK nepôsobia, @barborav odporúčam, napíš sem do poradne 😉 http://www.mamila.sk/pre-matky/poradna-dojcenia/

barborav
autor
23. apr 2013

@carodejnica
@josenka
ďakujem vám 🙂

terezka1947
23. apr 2013

@barborav aj ja som mala obdobie,kedy som mala pocit,ze mliecko mam nejake "piesvitne"...moze to byt a trebars,ze si si odsala obe prsia narychlo,mala ich velmi naliate a preto ta konzistenica-neviem to tak odborne popisat ako laktacna poradkyna,ale tiez som potom pri dalsom odsavani mala m;iecko hustejsie...hlavne pokoj,dobre papanie,pitie a pravidelne odsavanie....ale naj rada: ak mas pocit,ze ozaj nie je vsetko ok,zavolaj laktacnej...ja som po troch zapaloch a antibio a bolestiach,tepoltach bola rozhodnuta skoncit a velmi mi pomohla ANAG po telefone,taky prijemny hlas a zopar rad....a hned som mala chut do odsavania 😀 😀 a dokonca neskor aj do kojenia-ale aj tak som musela aj odsavat 😉

gretka2
23. apr 2013

@carodejnica 🙂 Jeeej, to mi akosi uslo, ja som ich tu len dala vyhladat, aby som ju nasmerovala 🙂 ..a nejako to nevyslo. Ale kazdopadne som ju chcela nasmerovat k odbornickam 🙂

danjelca
23. apr 2013

@barborav aj mne sa menila jednu dobu bolo priesvitné potom až biele a malý teda super priberal...nie farba mlieka určuje výživnost..je to z drvivej vačšiny voda či je biele či priesvitné.

katarina104
23. apr 2013

neexistuje slabé mliečko, predné mlieko je viac od smädu a zadné mlieko od hladu... možno si odsala len to predné mliečko, treba odsávať dlhšie aby sa vyprázdnil celý prsník. 🙂 možno by si mala dávať len svoje mlieko a častejšie, aby sa ti tvorilo viac mlieka a sú aj prípravky ako senovka grécka a pod. To, že sa budí v noci to je normálne, lebo mat.mlieko je ľahko stráviteľné... 😉

barborav
autor
23. apr 2013

Všetkým vám ďakujem, už som kľudnejšia, ráno to bol horor, veľmi, veľmi mu chcem mliečko dávať hoc aj do dvoch rokov...

barborav
autor
23. apr 2013

@katarina104 ja odsávam stále rovnako, vyprázdnim oba do poslednej kvapky a o pár minút ešte raz (tak mi to bolo povedané). Nič som inak neurobila než inokedy, preto som taká nešťastná...

katarina104
23. apr 2013

@barborav tak potom je všetko v poriadku to mliečko má asi také byť, nerob si starosti 😉

gretka2
23. apr 2013

Ze by sa mliecko delilo na "zimne" a "letne" :D Oteplilo sa , tak je viac od smadu 🙂 ...Ale nie, to som len tak na odlahcenie napisala. Neboj, priroda to dobre zariadila, nedaj sa odradit 🙂

beton
23. apr 2013

@barborav vsetok obdiv, ze si tak dlho pekne udrzujes laktaciu. hoci mozno vobec nebolo potrebne prejst na flasku. bolo treba overit lieky, vacsina sa pri dojceni brat moze, aj ked lekari o tom ani nevedia. ale to len pre buducnost. vzdy to treba overit na www.mamila.sk.
vobec sa nelakaj, ze mliecko inak vyzera. mliecko sa meni spolu s dietatkom. ako rastie, meni sa jeho kvalita, zlozenia, podiel imunitnych latok atd. telo vytvara mliecko pre konkretne dieta. je tam medziclanok, odsavacka. ale aj tak je to MM. kedze ste zacali davat prvy prikrm, spravne uvazujes, ze zdravsie ako um :o)) tak dietatko moze byt mrzute aj kvoli tomu. nemusi to byt od hladu, ani to nocne budenie nemusi mat suvis s hladom. dojcene deti si pri zavedeni prikrmu dohanaju nedostatok fyzickeho kontaktu, ktory vlasnte pri podavani prikrmu nemaju. mozno je to aj vas pripad. pri podavani um a odsavani je to vzdy otazne, ako dlho sa tvorba mliecka udrzi. predsa to nie je sanie babatka a ziadna odsavacka ani iny system nedokaze efektivne stimulovat telo k tvorbe mliecka natolko ako dojcenie spravne prisateho babatka. neviem, ako casto odsavate atd. mozno sa naozaj tvorba znizila, ale slabe mliecko neexistuje, toho sa obavat nemusis. azda len pripomeniem, ze prikrmy dojcenie nenahradzaju, len doplnaju. takze mliecne davky treba zachovat. drzte sa.

brumka
23. apr 2013

@barborav ahoj podla mna je vsetko v poriadku maly ma cez 8kg cize potrebuje aj tuhu stravu. to ze deti sa budia atak to je normalne su deti co prospievaju a nespia v noci aj 1,5roka. moj pripad, poradim odsaj do jednej nadobky z jedneho prsnika a do druhek z druheho prsnika. jasom dojcila ale vzdy jedno krmenie=1cicik. a par krat som odsala atiez mi tak ostalo mliecko dole riedke hore huste. je to normalne. a slabe mliecko nieje, je predne a zadne. ak dieta prospieva je vsetko ok

barborav
autor
23. apr 2013

@beton
@brumka ďakujem za rady 🙂