Som chorá. Mám prestať dojčiť 20 mesačné dieťa?

jajka0211
10. mar 2013

Maminky, poraďte. Môj malý má o pár dní 20 mesiacov a ja ho stále dojčím. Sám si pýta, ukazuje mi na prsník.. Už som aj rozmýšľala kedy a ako s dojčením prestaneme.. ale stále je mi ľúto skončiť. Teraz som chorá, mám vysoké teploty, beriem antibiotika, síce také, ktoré sa pri dojčení môžu, ale radšej som ho od včera nedojčila, ale dala som mu sunar.. Je teraz ten najvyšší čas nedať mu už vobec?? alebo mám tomu nechať voľný priebeh a ďalej dojčiť? Neviem sa rozhodnúť a je mi to fakt ľúto :( ďakujem za rady

tic_tac22
10. mar 2013

dobry vecer som kata sice som ja nevedela dojcit moju malu ale podla mojich sestier vam poradim ze sestry mi dojcili pet rokou a keby som vedela aj ja dojcit tak aj ja tak dlho dojcim materskom mlieku ma imunitu nemusi byt stale chore ako moja mal tak odporucam kojitaspon 3 roky

saranata
10. mar 2013

odpoviem tak ako sa pýtaš, ak chceš dojčit dalej tak dojči, ak nie tak prestan 🙂
ja dojčím stale obe deti a je to fajn, ty sa musíš rozhodnut

varticek
10. mar 2013

Keď je Tebe ľúto skončiť a aj on sám chce, potom nie je o čom. Ja by som dojčila ďalej. Tiež som tak raz skúšala prestať, ale bolo mi ľúto a aj malý to vycítil, že ani ja nechcem skončiť, tak plakal a plakal a plakal až som povolila. Keď prišiel ten správny čas, ukončili sme dojčenie bez problémov.

magic08
10. mar 2013

pokial ty sama s ukoncenim dojcenia nie si vysporiadana, tak ho neukoncuj... a pokial si maly prsnik pyta, tak mu ho daj... ja som dojcila 26 mesiacov, potom som otehu, a kedze som pri prvom tehu mala problemy s krckom, som sa otvarala a lezala cele tehu, tak som malu odstavila ked som bola v 3 mesiaci tehu... mala zaujem o prnsiky za tu dobu nestratila a teraz sa dojci veselo dalej... to ze si chora nie je prekazka dojcenia, no pokial chces dojcenie ukoncit, ty s tym v prvom rade musis byt vysporiadana a zmierena... nie raz malemu dat, potom dat sunar a zse dat prsnik... bude zmäteny a tym padom sa bude dojcenia dozadovat viac...

reanda
10. mar 2013

a preco chces prestat? normalne je dojcit, dokedy chce dieta.. teda, ak to tebe pre nieco nevadi.. ak ho teraz nedojcis len kvoli antibiotikam, tak to malicko, co sa z liekov dostane do mlieka, je urcite menej skodlive, ako umely sunar.. ja teda, ak by sa mi dvadsatmesacne odstavilo, tak uz umele mlieko nedavam, naco
a ked ti je to luto, tak isto dojcit neprestavaj, drz sa! 😉