Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Som tesne pred pôrodom a nemám mlieko

muriel21
2. feb 2015

Každú chvíľu budem rodiť,ale este nemám žiadne mlieko,je to normálne? Tvorí sa mlieko az po pôrode? Alebo to znamená,ze ho nebudem mať vobec?Dakujem za vase odpovede 🙂
☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

libela
2. feb 2015

Mlieko sa tvorí asi až 24 a aj viac hodín po pôrode. Komu by si ho dala teraz??????

sarinka2012
2. feb 2015

Samozrejme že az po porode...koho chcete teraz dojčiť?? 😉

siska53
2. feb 2015

@muriel21 ani ja som nemala. Nic mi nevytekalo..ale mlieko sa zacina tvorit pocas tehu..
Mne nabehlo mlieko cca 3dni po porode (myslim tak normalne).
Zo zaciatku sa tvori aj tak kolostrum,ktoreho je malo (ale je velmi vyzivne).
Zaklad je co najcastejsie prikladat.
Mne sa mlieko rozbehlo aj po sekcii,ked som bola z kapacitnych dovodov od maleho 3dni.

muriel21
autor
2. feb 2015

dakujem za info ja sa len pytam bo som pocula od znamej ze sa jej mlieko uz tvorilo pocas tehotenstva..tak som si myslela ze ja asi nebudem mat ziadne ked sa mi netvorilo ako nej..

alaguema
2. feb 2015

@muriel21 🙂 zlatá 🙂 Mliečko sa ti spustí po pôrode. Hlavne sa nestresuj. To je totiž úplne najhoršie na tvorbu mlieka.

dush
2. feb 2015

na fb je skupina Manila možno aj tu..alebo www.mamila.sk poradia a je tam všetko ohľadom dojcenia

pribinak
2. feb 2015

Mlieko sa ti začne tvoriť možno az 3 den po pôrode, dovtedy bude bábätko piť kolostrum, to je taka hustá žltá tekutina, niekedy vyteká z bradaviek ku koncu tehotenstva

muriel21
autor
2. feb 2015

siska53 dakujem za super vysvetlenie!! tak ja som si myslela ze zeny ho uz maju nakolko kazda zacina hned kojit po narodeni miminko a nevedela som ze kedy sa im vytvorilo ci pred porodom pocas alebo par dni az po..

siska53
2. feb 2015

@muriel21 za malo..hlavne ak sa bude dat,tak si ho hned po porode daj prilozit,ked by to aj neslo,nic sa neboj,hlavne prikladaj a nevahaj v pripade problemov kontaktovat laktacnu poradkynu. Stale je to menej penazi,ako das za UM.
Vela stastia,zdravia a mliecka zelam!

muriel21
autor
2. feb 2015

DAKUJEM VAM STE ZLATE!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

nela28818
2. feb 2015

siska53 má pravdu už počas tehu sa začína tvoriť kolostrum, mne pri druhom tehotenstve už od 7M vytekalo, mne sa poriadne rozbehlo po tretom dni v noci, keď sme mali odchádzať z pôrodnice, treba striedať prsníky a častejšie ponúkať, malá bude mať 7 mesiacov a stále dojčíme, a ešte prikrmujem a naše dve mačičky, zo začiatku som dávala i do mrazničky, len malá nechce vôbec fľašu, tak sem tam do mrazáku a potom mačkám

darina1952
3. feb 2015

@muriel21 tak to že mala mlieko už počas tehu sa stáva len výnimočne - je to kolísaním hormónov. Spravidla (teda u 90%) žien sa pravé materské mlieko začne tvoriť na 3tí deň po pôrode, dovtedy sa prvé dni tvorí len tzv. kolostrum - priesvitná sladká tekutina.

tinulka174
3. feb 2015

Mne sa materske mlieko začalo tvorit až na 5 den po porode.

ivka5386
3. feb 2015

Mne aa urobilo 4 DNI po porode

luba41
3. feb 2015

tu si prečítaj, nájdeš vela dôležitých informácii..prípadne kontaktuj laktačnú poradkynu,,mlieko sa tvorí od 16.týždna, takže ho určite máš, aj ked ho nevidíš, nevytlačíš.. http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?...
http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/zacia...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli