Spavé 9 dňové bábo a jeho nepriberanie

anika159
16. jún 2012

Ahojte, mam chlapceka ma 9 dni. Snazim sa ho kojit, ale neustale mi zaspava pri kojeni. Budim ho stipkam ho a nic. Sme teraz v nemocnici s zltackou takze ho krmim kazde 3 hodiny a i vazim pri kazdom kojeni a od vcera mi schudol. Plienok mokrych ma dost. Najprv mu dat sat a potom aj dokrmujem. Prsnika vytiahne po 20 minutach tak 20-40 ml... A potom flaska je uuuplny boj... Neviete mi poradit? Uz som zufala z toho ako o mam prinutit jest a bojim sa ze i ked budu uz zajtra vysledky v pohode kvoli tomu nepriberaniu nas nepustia domov.....

veronika1610
18. jún 2012

@anika159 máš to ťažké, ako by si písala o mojej najmladšej, už by som nikdy nechcela zažiť tie prvé 4 mesiace s ňou, 10x za noc hore, nočné plače, budíčky o druhej - do šiestej "zábava". najhoršiu noc som mala, keď som išla spať o pol siedmej ráno 😝 poviem ti, že najľahšia cesta je dať um, bude spať, bude priberať...ale je na tebe, či zatneš zuby a kvôli malinkému vydržíš, alebo si povieš, že už ďalej nevládzeš. ja ti veľmi držím palce, aby si vydržala s kojením, posielam ti energiu na diaľku, hlavne si musíš dôverovať, že to zvládneš. 😉

kvetinkaaa
20. jún 2012

@veronika1610 ja som mala tiez taku tuto moju druhu babu ako pises 😀 tiez som tak ťahala do piatej rana a o šiestej mi vstavala druhá 😀 takze som bola zrela na psycho 😉 tu kde bývame nemáme ziadnu rodinu tak som musela nejako prežiť.
Ja som si na 95% istá ze ked ti zaspí na prsníku tak zaspí aj s flašou - to je pre @anika159 . tak som to mala s prvou. odstavila som ju v 15mes a teraz zaspáva tak, ze ma flasu čaju/mlieka a s tym zaspí.
si na začiatku, skus vydrzat. drzim palce!

31majka12
20. jún 2012

@anika159 netreba mu mliecko davat z flase ale striekackou....
aj mne maly prvy mesiac na prsniku zaspaval,,,davala som ho na 5 min denne polohovat na slniecko,ale nie na priame,ale cez ookno...to zaberalo na zltacku...
A na tie prsniky skus klobuciky....

ivia123
20. jún 2012

@anika159 ahoj dieťatko ma žltačku preto je spave a nepribera.Aj my sme mali taky problem ,že malička mala vysoku žltačku.Pomaha denne svetlo a v nemocnici maju špecialne lampy.Ale veď personal vie azda čo ma robiť, či nie?Ak nie tak sa ozvi.Držim palce.

twiggi1
20. jún 2012

@anika159 Ak ti mozem poradit, bolo by dobre zavolat laktacnu poradkynu, Mala by skontrolovat vydatnost dojcenia, niekedy staci upravit len polohu a je to, babatko pije ovela viac mliecka, lebo sa k nemu lespie dostane, inokedy je potrebne brat bylinky-benedikt, senovka, aby sa tok mliecka zrychlil. Tazko povedat, treba vidiet nazivo, ako babatko pije. A co sa tyka toho zaspavania, jediny sposob ako dosiahnut, aby ti nezaspaval pocas dojcenia, je mat ho v kontakte koza na kozu. Nechat ho poriadne sa vyspinkat pri tebe (na tebe-ako bolo spominane v plienocke holeho koza na kozu) a on sam prejavi zaujem o dojcenie. Ak ho zobudis ty, vysledkom bude, ze ti opat zaspinka. Preto by mal byt v blizkom kontakte s tebou, upravuju sa mu spankove cykly a papat pojde vyspinkany. A to, co na prsniku babatko zobudi, je tok mliecka, ziadne stipanie, steklenie, mokra plienka-to akurat tak na par sekund-takze ak budes vidiet, ze ti uz len saje, ale nepije (to je dolezite rozlisit aj kvoli tomu, aby si vedela, kolko mliecka ti vypije, laktacna ta to nauci, ak si si nahodou nie ista, ci to vies rozlisit) a zaspava, stlacaj mu prsnik, popripade prsniky vystriedaj 🙂 Urcite to zvladnete, neboj sa ;) Drzim vam palce, si skvela mamina 🙂