Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Správanie dieťaťa pri odstavovaní

babulka82
27. júl 2014

Ako sa spravali vaše deti? Boli uplačkane alebo v pohode? Ja odstavujem 15 mesačneho a je mrzuty ☹ nemame ani cumlik.Ako mu to ulahčit?

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hviezdicka111
27. júl 2014

@kinna 😀 😀 😀

jamabe
27. júl 2014

@kinna Tak že sa mu nepáči odšťavovanie úplne chápem! 😀 😀 😀
@babulka82 Každé dieťa je iné, ja som svoju odstavila v 15 mesiacoch, postupne, ani si nespomenula.. ja som bola nešťastnejšia ako ona. Ale sú deti, ktoré teda riadne vyvádzajú - veď im berú ich mňamku, ich istotu, ich pocit pohody...

gromkaver
27. júl 2014

@babulka82
@jamabe ved to, ze vyvadzaju, teda moj... ma 20m a rada by som ho uz odstavila aspon od nocneho dojcenia, ale proste nemam na to nervy a energiu ☹, keby sme mali aspon jednu babku, tak by som ho tam supla na tri dni a mozno by to zabralo. mne dojcenie nevadi, cez den pohode, ale v noci a nad ranom je stale na cecku. niekedy vstane aj kazdu hodinu... no neviem ako z toho vykorculovat, s mm pocitat nemozem, on nema na to nervy 🙂, starsieho uz dava spinkat, okupe ich, ale nie je adept pri pomoci odstavenia 🙂 ....

jamabe
28. júl 2014

@gromkaver Ja som moju schválne odstavila v 15 m., lebo som vedela, že čím je dieťa staršie, ťažšie to znáša, viac protestuje, domáha sa... Mňa to neobťažovalo, ale keďže som nezamýšľala kojiť do samostatného odstavenia sa dieťaťa, tak som to radšej sekla skôr...
Obávam sa, že u vás to bez plaču už nepôjde... Ja som malú odstavovala postupne, vynechávala som nejaké kojenia, nedala som už na požiadanie (hoci dovtedy áno, aj každú hodinu, keď si pýtala), jasne, že sa zo začiatku hnevala a plakala, ale nebolo to až také zlé. Asi závisí aj od povahy dieťatka, naša je dosť kľudná, ak náhodou nechytí nejaký záchvat vzdoru. A keby si staršie dieťa vzala ty, mužovi nechala to mladšie a odišli kdesi na víkend? Väčšinou to zaberie... alebo skús to natieranie bradaviek octom, či citrónom - že "mliečko sa pokazilo". A bude dobré až ráno 😉 Držím palce! 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli