Stále chce jesť. Máte aj vy taký problém?

adulina
21. mar 2008

ahoj, moj maly chce od narodenia stale papat, non-stop otvara ustocka, mame reflux takze nemoze stale jest lebo by velmi grckal, zacala som mu davat cumlik, mozno nechce jest len potrebuje sat, celkom to zabera, ale mu vzdy vypadne. myslite ze sa to stale papanie upravi? a nebude stale pytat sat? aj v noci je dost casto hore a pyta papat. kvoli grckaniu v noci sa snazim aby jedol tak aby negrckal. poradte ci aj vy nemate taky problem, dakujem 🙂

iffka2002
21. mar 2008

ahoj adulina, nasa dcera je tiez velky papkac a nezmenilo sa to ani doteraz a to ma uz skoro sedem mesiacov. Tiez by najradsej vkuse jedla, resp. cuckala🙂 Cumel nechce uz od narodenia, takze to je pase. Prve tri mesiace som ju kojila hadam kazdu hodinu den, noc.. Mala dost velke koliky, kt. potom prestali ale doteraz kojim kazde dve hodky, a niekedy aj castejsie. Som citala, ze deti s refluxom by mali jest casto po malych davkach. Takze to mozno je tak spravne, ze Alexa casto kojis. Na druhej strane, mozno sa chce iba mojkať, ani nie je hladny, len chce byt blizko pri tebe, a chyba mu maternica🙂 To som tiez citala v knizke o babetkach.. 😵

mory
21. mar 2008

adulinka ak kojis tak je to normalne a trosku to potrva kym si zvyknete na nejaky denny a nocny rezim, a s tym refuxom je to strasne aj moja mala to mala preslo az po pol roku tak vam drzim palce 😉

janesm
21. mar 2008

Adulinka asi jenom kojíš že ???Zkus aspon na noc přikrmovat Nutrilonem1 nebo Nutrilonem 1 Extra 😉

ssissi
21. mar 2008

Adu, niekde som citala, ze "najzravejsie" su deti v obdobi 3 tyzdnov, 6 tyzdnov, 3 mesiacov a 6 mesiacov. V tychto obdobiach aj casto maminy koncia s kojenim, lebo nevladzu, myslia ze malo mlieka atd. Vy ste akurat v tom obdobi. Nasa mala tiez by jedla aj kazde dve hodiny a v tych obdobiach to bolo desne s kojenim. Nic som nepridavala, zlepsi sa, uvidis.Nepises ale, co Alexkovi davas.

Tiez je mozne, ze chce papat kvoli grckaniu. Ked nasa vsetko vyblinka, do pol hodky pyta znova.

adulina
autor
21. mar 2008

dakujem babulky, dufam, ze sa to upravi, mne nevadi mu dat papat aj castejsie, ale potom grcka 😖 takze som rada, ze chce aspon ten cumel, niekedy ho vobec nechce a niekedy sa by ho mal stale a cucal a cucal.
no aj ja si myslim, ze to bude tym, ze bol v brusku a chyba mu to teraz, mojkame sa stale, ale on zacne aj podusku cucat, vsetko co je pri nom tak zacne cucat 😅
ano len kojim a skusim sa poradit s pediatrickou o prikrme na noc, lebo aj ma strasny problem si poprdkat v noci a kruti burskom a nozkami, rozhana rucickami a potom strasne place, davam sice espumisan, ale velmi to nepomaha 😒
neviete nieco ine poradit, co s prdikmi?
rurka momoze len vtedy ako sa da. 😒

adulina
autor
21. mar 2008

a este snazim sa nekojit dlhsie ako 10 minut, tak sa aj zlepsilo to grckanie, ale Alex ma pocit, ze to je malo, ale ako nahle idem na viac ako 10 minut grcka velmi vela 😒

froschka
21. mar 2008

adulina ja ti velmi neporadim len si davaj pozor na to papanie, viem ze to nie je lahke ale jedna mamicka ma 5 mes babo so 14kg 😨 a to len preto lebo si mysli ze mala jej chce len papat ked je nespokojna a tak je aj 4x do hodiny na prsiku...
keby bola od malicka davala pozor a namiesto mliecka dala cajik ci dudlik nedopadlo by to takto

obezita u babetiek je velmi nebezpecna...
tym vsak nechcem povedat ze ty robis nieco zle....na dudlicek si zvykne..popripade vyskusaj iny tvar alebo material 😉

ssissi
21. mar 2008

Adu - k tym prdikom. Moja mala veselo prdka ked pijem fenyklovy caj pre dojciace maminy a jedlo z rasce (rascova polievka). Sem tam si dam aj kojenecky cajik pre miminka - HIP - granulovany. Nedavam ho malej, pijem ja, doktorka nam neodporucala cajiky pre dojcene dietky (radsej prevarenu dojc.vodu - aj to len ked sa moc spoti), tak ho dostava cezo mna. Na druhy den vzdy prdka jedna basen.

biba12
21. mar 2008

Aj ja by som doporucila caj pre dojciace matky, nam to pomohlo, maly si poprdkal. A co sa tyka toho papania, bola som na tom rovnako. Papal kazdu1,5-2hod, a kojila som ho aj 1,5hod, co sa nevedel dopapat. Niekedy si pospal pri tom, ale ked sa o 5 minut zobuil, chcel znovu jest. Ustalilo sa to asi po 2-3 mesiacoch. V noci sa budila asi 3 krat, ale cez den to bola hotova katastrofa. Som si pripadala ako dojna kravicka, nic ine som nerobila. Ale chvlabohu, upravilo sa to, teraz papame kazde 3-4hod a do 10-15 minut je hotovy.
My sme reflux nemali, toto posudit neviem.

nataly
21. mar 2008

Ja ked som pila caj pre dojciace matky a feniklovy caj, tak z maleho sme nemohli dostat ani jeden prd. Strasne ho potom nafukovalo. Teraz mu davam pit obycajny detsky cajik, davame sab 6x15 kvapiek, biogaiu a je to lepsie, ani koliky nemavame tak casto 😀

kattom
21. mar 2008

adulina - len velku trpezlivost. kubo do 6 tyzdnov papal z prska kazdu hodinu. 20 min jedno, 20 druhe - potom chvilu klud a zasa. (ranajkovala som na obed a nic okrem maleho nestihala..) velmi malo preto spinkal a tym padom nepriberal, lebo hned vsetko z neho islo von do pleny. nam pomohol cumlik v noci hlavne a cez den, som ho proste nalozila do kocika a 2-3 hodiny sme sa prechadzali - nieze by sa mi tolko chcelo, ale ked spinkal iba pri kocikovani a nepytal papat, tak sa mu troska rezim upravil. potom sme sa ustalili na dvojhodinovych intervaloch.
a tiez nam grckaval dost - na odporucanie pediatricky som mu davala nutriton - do prevarenej vodicky som vzdy zarobila a lyzickou davala pocas dojcenia - robila som prestavky pri dojceni. ak som videla, ze po jedle negrcka, tak som proste postupne ten "svatojansky chlieb" vynechavala. az som uplne prestala davat.
koliky nas tiez potrapili - inak je tu o tom tema - daj si cez vyhladavac. kubo si musel vzdy poriadne odgrgnut (a to musi aj teraz po jedle, inak ho boli brusko). a pri kazdom prebalovani som mu masirovala brusko

jett
22. mar 2008

Ahojte, ja kojim malu každú 1 - 1,5h.... zvykla som si už, no začala mi to robiť už aj v noci 😒 .Prespí sa 4hodinky a potom pýta zase každú hodinu... ☹ Už neviem ako ďalej, stále len papáme ☹ a v noci je to des..

letuskah
22. mar 2008

jett toto robil aj Kubko cez den sa mi podarilo natiahnut interval na 2-3 hodiny, isli sme von, hrali sme sa a pod ale v noci sa budil kazdu 1-1,5 h a ja som poctivo vstavala a kojila a bola som ako zombie. ale vydrzala som, v 6 mesiacoch som mu zacala na noc davat kasu a teraz prespi 5-6 hodin, niekedy sa mu podari celu noc, niekedy sa budi aj kazde 2 h ale to ozaj zriedka, vydrz ono sa to podla mna same upravi 😉

zrzuska
22. mar 2008

ahojte.

ahojkaj adulka 🙂
my mame ten isty problem. malinka mi vela placka, a zrejme ju aj bolieva brusko. papka velmi casto a ked odgrgava tak aj vygrcne. niekedy len trosku ale niekedy dost vela. takze je zase hladna o chvilu. a na prsniku mi vzdy zaspi. 😖
teraz som zistila, ze zrejme placka kvoli hladu. najprv som myslela, ze ju boli brusko, ze vsak pred chvilou papkala. ale ked ju boli brusko ukludni sa ked ju rozbalim a dam cvicit na brusko. vtedy si dava nozicky pod seba a vystiera ich a aj poprdka aj grgne a je jej dobre. to nam poradila doktorka. tiez davame tento tyzden sab simplex kvapky 3x do 8kvapiek (ze na jej vahu mozeme davat len tolko kvapiek). a s tym prdkanim sme mali aj my problem. teraz pijem ten caj pre dojciace maminky a malej davam granulovy feniklovy cajik. ale len malinko. glgne si tri krat a vytiahnem jej flasku s pusiny. bojim sa ze keby som jej dala viac, tak jej to iba prihorsi a bude ju boliet brusko alebo co. 😨
no a my nastastie ked zaspinkame tak sa mala budi okolo 2-3 v noci a potom o 5-6rano. niekedy mi zaspi potom az okolo 8mej a niekedy hned.
hej a my prikrmujeme vecer 30ml nutrilonu HA. ten davali v porodnici a kazali nam pokracovat tymto ak budeme prikrmovat. inak nechapem, ked jej dam moje odstriekane mlieko z flasky tak vygrcne vsetko a ked jej dam UM tak nie 😕
ja mam teraz malo mlieka tak preto dokrmujeme. nedavno mi len tak striekalo ked som odsavala a teraz ledva daco ide ☹ takze som nutena malu prikrmit.

a co vam hovorili pediatri na to grckanie? mne doktorka povedala ze ak bude stale vela grckat pojdeme do nemocnice na pozorovanie ☹ tak mam z toho stres a bojim sa 😢

adulina
autor
22. mar 2008

fuu, tak uz sa budeme musiet snazit vydrzat a dufat, ze to za par tyzdnov prejde a Alex si zvykne, no my ked ideme von, tak si potiahne aj 4 hodiny, ale potom sa nevie dojest je este divejší ako ked papame kazde 2-2,5-3 hodiny. to chce jest o 30 minut zas. ale ten cumel celkom pomaha, lebo by mi vysel na prsu asi 24 hodin denne.
on aj v noci ked sa zobudi, ze nemoze prdkat tak otvara pusinku, ze by papal, tak mu dam cumel a zaspi na taku 1-2 hodinky.
no a do pleny to ide aj u nas hned, je to aj z hora aj z dola 😅 a doktor na sone kvoli refluxu, skonstatoval, ze to je mrhanie takym vzacnym materialom - (mliecko ked ho vygrcka) 😅
ale hovoril, ze chlapci su nenásytný a preto chce stale jest a nevie si este urcit kedy ma dost, ze mame vydrzat 😕
ani na dokina neodporucala pit nic ine len prevarenu vodu, ked je dojceny, on vlastne ani tu vodu nechce.
tak skusim pit ten caj feniklovy, uvidime co to spravy, lebo chudatko sa tak strasne trapi v noci a kruti sa a tlaci.
dnes v noci to bol koncert prdikovy, ale aj ta plena vyzerala rano 😀 ale aj tak sa krutil, mohol to spravit spenat?

adulina
autor
22. mar 2008

ahoj zrzus, no my mame reflux, sme boli na vysetrení, ale doktor povedal, ze ked pribera, tak musime vydrzat, ze sa to upraví
on pribral za styri tyzdne z 3300g na 4500g, teraz ideme v stredu na poradnu a urcite bude mat cez 5000g citim to ked ho zoberem, ale je aj strasne dlhy 🙂 nie je zatial tucnucký len lícka ma také baculkaté 🙂

adulina
autor
22. mar 2008

ja inac mam mlieka habadej, vzdy mu ostriekam celu hlavu s tým 😀

zrzuska
22. mar 2008

adul nas ked pustali z porodky tak v nedelu mala ameli 3520g a v piatok ked ju dr vazila tak mala 3760g. takze nam pribrala. a ze brusko ju bolelo lebo bola prejedena. tak ale ked sa vzdy na prsniku utisila mysleli sme ze bola zas hladna. tak ja mam teraz taku dilemu aby som ju neprekrmila. tak neviem ci jej dat alebo nie. ci je naozaj hladna alebo co. no hruuza. inak na cumlik sa nam tiez naucila a velmi ju utisi. a vodu nechce ani nasa. vzdy sa zacne ksichtit a plakat. ale cajik jej chuti. ale vravim, dam jej len tri glgy a dost.
no ktovie ci aj nasa nema reflux, lebo aj drahy to mal ako dieta. 😔

adulina
autor
22. mar 2008

no ja som to teraz spravila tak, ze kojim len 10 minut, a snazim sa take 2,5-3 hodiny vtedy ani velmi negrcka len obcas, v noci uz dlho negrckal (musim si zaklopat - tuk-tuk) 😉 ale niekedy chce jest dalej to dam cumel a cuca si dalej a niekedy nie tak sa hrame na lehatku vyvysenom a ukazujeme si hracky a uz aj pomalicky zacina chytat hracky 🙂
no na zaciatku ako Ty som kojila aj 40-50 minut a o hodinu-dve zas, to bolo zle, lebo to tak bolo aj v noci, nasla som sa obcas zaspata a maly tahal 😀

iffka2002
22. mar 2008

ze vraj aj spenat nafukuje..

ssissi
22. mar 2008

Adulina, a co masaz bruska, nepomaha? Od hrudnika prstami jemne smerom nadol po brusku a pod pupkom krúžive pohyby v smere hodinových ručičiek. Najlepšia je tvoja dlaň ale na masáž je sem tam dobry aj vlhky chumacik vaty. Znie to asi blbo, ale je to potom ako ked u zvieratiek, napríklad u psíkov, psia mama
lize šteniatkám bruska- potom sa im uľavi. Preto ta vlhka vata.

ssissi
22. mar 2008

Baby a ako ste zistili že ide práve o reflux? Moja mala sa niekedy pogrcka tak, že je mokrá až po plienku, ja až v nohavičkach, deka na ktorej lezi, plienka pod hlavičkou, niekedy schyta aj gauč. Prebalujem ju až po nejakom čase po jedle vždy, lebo by o všetko prisla. Doktorka že je to ok ak nechudne, len že mám dávať po jedle do autosedacky.

adulina
autor
23. mar 2008

no tak spenat zas nebudeme mat cely rok, takze to bude v poho, uvidime tuto noc 😀

masaz mu robim, ale nepomaha,on nema koliku, len nevie prdkat a hrozne tlaci a placka pri tom, rano je sice plienka cela zakakana, s tym problem nema, len s tym prdkaním.

ssissi, no moj maly grckal od narodenia, este v porodnici po pape zamokril celu perinu. nasej dr. sa to nezdalo aj ked tiez ukazkovo priberame a poslala nas na vysetrenie, tam zistili, ze ma reflux miernej az strednej formy, ale kedze pribera, tak to musime vydrzat. My sme kupili take lehatko po pape ho tam dam sediet, taku hodinku a potom prelozim do posielky, vacsinou aj tak zaspi. skus povedat dr. nech ta posle na to vysetrenie, aj ked pribera, neznamena, ze nema reflux. Vzdy ked grcka ide o reflux, lebo tak ako opisujes sa nema grckat.
ja prebalujem pred papanim.

sylvar
23. mar 2008

ahojky,tak Sofi přes den moc na jídlo nemyslí, to jíst nechce vůbec, momentálně už týden jen sunar a activii bílou, zato v noci by jedla pořád, poslední týdeń jsem úplně mimo,pač ona celé noci prořve, i když jí to jídlo dám nebo nedám, pochovám, do sunaru homeopatika a stejně řve.Už se budila ,, jen,, po 4 hodinách,ale teď je to masakr, už nevím, co s tím.Přes den spí tak hodinu dvě 😝 jinak pořád skáčeme, hrajeme si...ale v noci je to hrozný, podle mě má poruchu spánku,je to možné?a jak by se to dalo zjistit?ona teda brečí,ale má zavřené oči,takže o tom možná ani neví 😔

zrzuska
24. mar 2008

no nasa mala pre zmenu vcera prdkala v pohode ale nekakala 😕 sa mi zda, ze je to normalne ale aj tak sa tak pucila a plackala. vecer zase porevala a potom zaspala pri mne v posteli.

asi tiez skusim autosedacku po papkani kedze lehatko nemame. ale ja si ju vzdy polozim tak na seba na hrudnik tak je akoby v lehatku 😅 tak sa jej paci, dakedy este grgne.

adul, tiez prebalujem pred papkanim lebo ked som po papkani prebalovala vela vygrckala.
a nasa mala grga na niekolko krat. po papkani si grgne potom zaspi a este sa zobudi a vezmem ju a grgne znovu a niekedy sa to este raz tak zopakuje. to som az teraz na to prisla, ze place preto, ze sa jej chce este grgnut 🙂