Stále mám menej a menej mlieka. Prečo?

miriam17
10. nov 2006

ahojte ak uz bola taka tema ta sa ospravedlnujem...mam problem sa my zda ze som zacala stracat mlieko..ja odstriekavam do flasky a tak davam malej papat ..ale vcera vecer som uz odsriekala iba 130 ato len tak tak...a moja uz zje asi takych 160-170..je to mozne ze vazn e stracam mleiko??aj dnes rano som mala dost prazde psiky a som odsriekal auz iba120.... ☹

rose86
21. sep 2009

ahojte. mam taky problem s kojenim. mala ma necele 3 tyzdne a posledny tyzden by chcela papat kazdych 20 minut. papa 20 minut napapa sa tak ze potom sa aj pogrcka a prejde 20 minut a chce papat zasa. cim to moze byt?? mam slabe mlieko?? mlieka mam dost lebo mi aj dost vyteka ale uz nevloadzem kazdych 20 kojit. mam aj 2,5 rocneho syna a aj jemu sa musim venovat, kde je este upratovanie a varenie?? skusila som jej dat sunar a aj ked vypila len 40ml tak potom prespala 3 hodiny v kuse. ale ked papa moje mliecko tak by papala stale.

skrutka11
24. sep 2009

Ahoj Rose, no my tiez rozbiehame kojenie, resp. kojim kazde 2 hodiny, ale teraz si maly pyta aj castejsie, ale umela vyziva je sytejsia, takze niet sa co cudovat, ze po nej je babo najedene.
Ja kojim a nedokrmujem a ani nechcem.

Ja robim tak, ze ked si aj maly pyta, tak mu nedam, az kym neprejdu tie 2 hodiny, trochu s nim pobojujem, lebo placka, ale potom sa ukludni. Lebo ked mu davam kedy on chce, tak sa pricucne a o par sekund strasne place.... 😖 tak som presla na system kazde 2 hodiny prikladat +- samozrejme

bibi78
24. sep 2009

mne moj maly uz tiez zmenil rezim, prv bol ukazkovy, kazde 3-4 hodiny a teraz, ked sa zobudi, tak chce jest a niekedy sa zobudi uz po pol hodine. v noci celkom dobre vydrzi, obcas aj 5-6 hodin, ale tie 3-4 vzdy. cez den je to horsie, lebo sa budi castejsie a hned s placom a utisi sa iba prsnikom. ja uz nedorziavam 2 hodiny, lebo ho len trapim a ked vidim, ze chce jest a potom papa aj 20 minut, tak mi ho je luto...

inak, rose, uz vam odpadol pupocek? my ho este stale mame a to uz maly ma 4 a 1/2 tyzdna...

katarina.banska
18. júl 2010

ahojte.
chcela by som sa opytat co je dobre na tvorbu mlieka? mam taky pocit, ze ho nemam velmi vela.... a potrebujem si ho poodsavat do fliasiek, lebo v septembri mi zacne skola tak aby boli zasoby, ked budem cely den prec. dakujem

lenuschaf
27. júl 2010

Ahojky baby,

potrebujem sa poradit,lebo uz neviem co dalej. Prezeram internetove stranky ale akosineviem najst jednoznacnu odpoved..

Maly Adamko ma 10 tyzdnov. narodil sa 3.4kg, ale potom mu vaha klesla na 3kg - co je normalne - ale spat nadobudol vahu 3.4kg ked mal 5 tyzdnov. Takze ked sme boli na kontrolu - zijeme v UK, a nepriberal, odporucili mi dokrmovat, co sa aj stalo. Teraz ma Adamko 4.6kg, co je myslim celkom ok. Kojim a dokrmujem, ale chcela by som spat iba ku kojeniu a neviem ako.. Flasu mu davam tak 3x za 24 hodin, stale po kojeni. napr. dostane flasu 60ml vecer pred spanim okolo pol noci, zobudi sa okolo 2.30 rano a to ho iba kojim tak 20 min a zaspi. Potom sa zobudi okolo 5.00 rano a zase kojim tak 30 min, zaspi, alebo sa hrajeme.

Ale okolo 7.00 uz je hladny a ked ho zacnem kojit, chce flasu - a vypije aj 90ml mlieka.. Potom mu dam flasu zase niekedy okolo 15.hod. ked uz zase trucuje.. Niekedy sje spokojny s kojenim, niekedy chce flasu..

Problem je aj v tom ze ja som zo zaciatku neodstrekovala mlieko, iba som kojila a to dost casto aj 3 hodky v kuse, kazde 2 hodky, ale asi som mala zlu poziciu, kedze nepriberal..

Ako zvysit produkciu mlieka? dakujem!!!

macka23
27. júl 2010

@lenuschaf
myslim, ze odpoved na tvoje otazky najdes u annag v teme
https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/vsetko-o-dojceni/ 🙂

na toto je proficka a urcite ti dobre poradi 🙂 vela stastia 🙂

lenuschaf
27. júl 2010

@macka23
Dakujem macka23, budem cakat 🙂.ps: krasna profilova fotka! 🙂

nibiru
8. sep 2010

kocky a skusali ste si osavat pred kojenim predne mliecko mne to poradila pediatricka nme je mala nervna ked ma dost a chce len dudlovat nie papat 😉 ale trvalo kym sme na to prisli:o)ja denne odsajem 50-70ml s oboch dakedy dokopi aj 100-120ml ako kedyodsavam 2krat denne . preventivne do mrazaku popri kojeni cca kazde 3h.ale tiez mavam obavi ci ma mala dost ...mala pribera pekne aj rastie ma 6tyzdnou a teraz uz kojim cca 30min a ma dost zo zaciatku to bolo 45min-1h.pijem cajiky a berien homeopatikum na tvorbu mlievka ked som menej pila hned sa mi to odzrkadlilo na mliecku odsala som len 30ml-40ml s oboch ja musim vipit aspon 3-4litre inak to hned vidno na mliecku 😒