Stále mám menej a menej mlieka. Prečo?

miriam17
10. nov 2006

ahojte ak uz bola taka tema ta sa ospravedlnujem...mam problem sa my zda ze som zacala stracat mlieko..ja odstriekavam do flasky a tak davam malej papat ..ale vcera vecer som uz odsriekala iba 130 ato len tak tak...a moja uz zje asi takych 160-170..je to mozne ze vazn e stracam mleiko??aj dnes rano som mala dost prazde psiky a som odsriekal auz iba120.... ☹

kattum
10. nov 2006

miriam, mozno si to tu uz vysvetlovala, tak sa ospravedlnujem, preco vlastne odstriekavas a tak jej to davas? Nechcela sat? Alebo ta to bolelo?
Neviem poradit,ale urcite sa nejake maminy ozvu a poradia ti. Drzim palce, nech mas este mliecka dost!

certica
10. nov 2006

ahoj miriam,ak len odstriekavas mliecko, moze byt, ze sa ti ho tvori stale menej. Nic na svete nedokaze rozbehnut a udrzat laktaciu ako samotne prisatie dietatka na prsnik. Ani odstriekavanie to nedokaze plne nahradit. Snaz sa vela pit, najlepsie neperlive vody s nizkym obsahom Na a su aj cajiky pre dojciace matky. Ja ku koncu, ked uz maly nechcel velmi bradavku, som sa tiez snazila odstriekavat mliecko, ale uz to nebolo nikdy ono a viac som sa trapila ako z toho nieco dostala. Lenze to uz moj maly papal aj inu stravu, mal 8 mes,. Nemas moznost mimco si prikladat?

miriam17
autor
10. nov 2006

dakujem za pochopenie ....idsavam ppreto lebo nechcekla my chytit bradavky a ani cez klobuciky nechcela papat...

certica
10. nov 2006

mimi, nevzdavaj to! drzim palceky 🙂

vavka33
10. nov 2006

ahoj miriam,mozno to mas len take prechodne obdobie,to sa stalo aj mne-kupila som si cajiky pre kojace maminky a mliecko som zas mala,aj ked potom len do 4mesiaca,potom uz mala odmietala sat.

miriam17
autor
10. nov 2006

ja pijem uz aj caj ale ani to my nepomaha a citim ze prsia mam cim vacej prazdnejsie

verka
10. nov 2006

miri aj tak vsetka cest ze odstriekavas,len aby tvoja mala papkala to najlepsie...a ked nahodou prides o mliecko,no tak nebudes ani prva ani posledna...drzime palce

verus
10. nov 2006

Miriam, svojho casu mi to radila cat, a mala pravdu: skusaj si stale prikladat babo, aj ked nechce papat, aj ked mozno obe budete plakat. Uz jeho samotny dotyk stimuluje tvorbu mlieka. Moj maly sa raz tak pozabudol, ze nechce papat, a pricucol sa... a odvtedy je dobre.

A to nevadi, ze mas pocit prazdnych prsnikov - to je uplne normalne, to len prve tyzdne po porode su prsia take tazsie, kym sa ustali laktacia, neznamena to, ze kvoli tomu sa ti bude tvorit menej mlieka. A aj ked si odstriekas par dni menej mlieka, nemusi to znamenat vobec nic, neboj, ono sa to zas rozbehne.

dea
10. nov 2006

miri, mala sa ti nevie prisat, lebo mas velke bradavky a nechyti aj cely dvorec>?? Mne sa to presne stalo, a v sobotu som sla k svagrinej, ktora mi tak pomohla ze ja som mala malu polozenu na vankusi a ona jej moju bradavku aj s dvorcom davala do pusy az kym sa nechytila. Celu sobotu som tak malu kojila, bradavky ma riadne boleli, ale pre malu som to vydrzala a potom hned v sobotu vecer sa mi to podarilo aby sa prisala, cely tyzden sa to este stale ucime, mna bolia bradavky ostosest, ale kvoli malej to musim vydrzat, niekedy sa nam nedari a trva aj polhodiny kym sa prisaje, ale zaklad je ze sa prisaje a potom taha mliecko odusu

miriam17
autor
10. nov 2006

sa chystam dnes prikrmit malu neakou tim in\ym mlekom ktore by ste my odporucakli ??len nie nutrilon pretoze malu z toho boli brusko....

tretulka
10. nov 2006

miriam17 - preco chces hned prikrmovat? Mala place, lebo je hladna, nestaci jej to co si odsajes? Skus ako Ti radili baby predomnou, prikladaj si malu, mozno sa chyti. Mam kamaratku ktora do 3 mesiacov odstriekavala mlieko, lebo sa maly nevedel prisat. Kazdy jej vravel, ze uz sa nikdy nechyti ked je nauceny na flasku. Raz mu len tak skusila dat prsnik a maly sa chytil a odvtedy bol kojeny az do 7-8mesiacov /potom znovu otehotnela 🙂 Ja mam tiez niekedy dni, ze sa mi zda, ze mam menej mlieka, ale maly sa zatial nestazuje 🙂 .Jedna pani lekarnicka mi dala taku radu, vraj nemyslite na to, kolko mate mlieka a bude Vam tiect o 106 😀 ...tak sa toho snazim drzat.

miriam17
autor
10. nov 2006

no ja nestacim s odsriekanim mliekom tak musim dat raz prikrmit a potm na dalsie papanie uz moje mlieko...sa my asi pomaly vytvara tak zatial budem tak robit...a ani to prikladanie nepomaha uz so tu skusala aj minukle a stale nic

katka2
10. nov 2006

miriam,musis pit vela vody cca 2 az 3litre denne, mne este pomohlo na tvorbu mlieka aj hroznovy dzus a zasmazena vajcova polievka.

miriam17
autor
10. nov 2006

ja so m uzdnes jedla aj vajickovu polievku.....

certica
10. nov 2006

mne prve dni v nemocnici pomohla vinea

certica
10. nov 2006

mimi a mojim dvom kamoskam v minulosti zase pomohli ovsenne vlocky, hlavne ovs.kasa

vavka33
10. nov 2006

Tak ja neviem,ale vajickovu polievku vobec neodporucaju-citala som o tom vcera.....Daj si radsej mlieko,jogurty....

ramzesa
10. nov 2006

miriam-asi bude chyba v tom, ze v porodnici ti to nikto neukazal. Pretoze mne sa tiez maly nechcel prisat a na velkej vizite mi to primarka so sestrickami ukazali. Nie su vobec dolezite bradavky. Do pusy treba vopchat cely dvorec. A uz raz ked zacnes prikrmovat uz je to na zlej ceste... pretoze su obdobia ked dietatko viac rastie a potrebuje si zvysit produkciu mliecka. Vtedy chce castejsie cuckat. Hoci aj kazdu hodinku v priebehu dna. Najdolezitejsie je nocne krmenie, lebo vtedy sa vraj viac vylucuje hormon na tvorbu mliecka. Odsavanim sa ti to asi velmi nepodari. Ja nikdy neodsajem tolko kolko si malicka odsaje, ked papka. Deticky su ovela lepsia odsavacka. V tvojom pripade by som ti radila skusat malu prikladat na prsnik. Mozno sa to nauci. Viac ti poradit neviem, pretoze svojej nedavam ani cajik a z flase al. cumla ju napina...

ramzesa
10. nov 2006

A ked je babo spravne prisate, tak to vobec neboli. Ja som mala bradavky na zaciatku krvave, ale kojila som najdalej.Ked bola dobre pricucnuta neboleli ma ani tak a casom sa to samo zahojilo. Najdolezitejsie je aby si nebola v strese, vela pila, zdravo papkala (pestra strava so vsetkym co babetku neskodi) a hlavne malu si casto prikladala a oba prsniky ak jej jeden nestaci. My tiez vzdicky papkame z oboch a potom sme spokojne...

alzbetka
10. nov 2006

miriam skus si prikladat malicku a vela pi. mne najviac pomohli caje (pre dojciace matky, feniklovy, a vraj pomaha aj zihlavovy) a hlavne cista voda(ja som pila Lucku,z vodovodu mame hnusnu vodu), denne som vypila aj 5 litrov a papaj polievocky - dobra je rascova a porova. drzim palce, nevzdavaj to.

ramzesa
10. nov 2006

Vraj vsetky zapraskove polievocky su pre mliecko mnam.

alzbetka
10. nov 2006

to je pravda

certica
10. nov 2006

Hej, presne. tiez som pila 5 a v lete aj 6l vody, aj ked neviem, ci to uz nebol trosku extrem (vraj sa potom mozu zacat odplavovat z tela aj mineraly). Ale tie 3-4l urcite neuskodia. A vraj su dobre aj omacky zasmazene.

ladybird1l
24. feb 2007

mam podobny problem ako miriam, mam taky dojem ze stracam mlieko a neviem z akeho dovodu. V jednom prsniku sa mi tvori malo mlieka odvtedy co som v nom mala zapal, aj ked si malu na neho prikladam co najcastejsie. Citim ze uz aj v druhom je ho menej, lebo mala je niekedy pri nom nervna. Lenze zistila som, ze moja mala velmi slabo saje, takmer to ani necitim, predne mlieko vypije a dalej sa jej nechce tahat. TAk si zvysok odsavam, lenze odsavacka to neodsaje tak dobre, lebo rucne ked si masirujem prsia sa mi este da odsat. bojim sa, ze mi uz babulka tym slabym satim nepodporuje tvorbu mlieka. To pijem denne vyse troch litrov vody a jem polievky, obcas vypijem vineu. Mala papa cez klobucik, lebo pred mesiacom som jej davala odsate mliecko, lebo som bola chora, cez flasu. Ona si navykla na vacsi cumel, nez je moja bradavka, tak som to musela riesit klobucikom. Vedela sa prisat na bradavku, ale nechcelo sa jej tahat to zadne mlieko. Dnes rano som si odsala z oboch prsnikov len 110 ml!!! a to som kedysi mala rano pekne naliate prsia.

martina236
24. feb 2007

ladybirb1, presne tymto sposobom ako popisujes ty, som ukoncila laktaciu ja. dcerka vypila predna mlieko, zadne ani za svet nechcela, pri prsniku bola nervozna, plakala , samozrejme bola hladna. mlieko som si odstriekavala, ale po case ma uz prsniky velmi boleli, ba ma v nich sklbalo. tak sme skoncili s nutrilonom a ja som brala tabletky a zastavenie mlieka. priznavam zlihala som, ale uz som dalej nevladala. mala mi bola na prsnikoch aj cele hodiny, stale som ju prikladala a vzdy bola hladna. okolie mi hovori, mala som vydrzat, spravilo by sa to. neviem. a pri tom som mala prestudovane mnozstvo literatury, bola som nastavena na kojenie. bralasom homeopatika, pila caje. a neslo to.a tak velmi som chcela. verim, ze pri druham babatku bude lepsie.
drz sa, verim, ze to nebude tvoj pripad, rozbehne sa toa budes dojcit dalej.

paska
24. feb 2007

ladybird tak to je super 😉 ja odsajem ledva 60ml 😅

ladybird1l
24. feb 2007

martinka, dakujem za komentar, tiez sa bojim prave toho ze zlyham. Ono mam dni, ked si odsajem aj dve flase za den co mi mala nestiha vypit a nakoniec ich vylejem, lebo ma dost. No dnes to je hrozne, stale pozeram na hodinky, kedy bude mala papat a na prsia ci su uz naliate. Na obed som sa jej pokusala davat moj prsnik bez klobucika ale ani za svet, len ho cuckala, s klobucikom zas tahala, ale zadne mlieko mi tam nechala. Bojim sa ze ked to pojde takto dalej ze ho stratim uplne. Dufam, martinka, ze sa mi to rozbehne, budem musiet si ju prikladat, aj ked bude nervna chuda...

ladybird1l
24. feb 2007

paska, ale babatko ti vypije zvysok nie?

melory
24. feb 2007

dobry recept na mlieko je vtacie mlieko.
mlieko so zltkom sa prevari a da sa este na vrch prevret vyslahany sneh s bielkov, ochucuje sa skoricovym, alebo vanilkovym cukrom.

magg
24. feb 2007

miriam skus razcovy caj a par dni ber B- komplex ale len asi 3-4 dni, lebo moze od neho potom pachnut mlicko a babatko ho moze odmietat.