Stále mám menej a menej mlieka. Prečo?

miriam17
10. nov 2006

ahojte ak uz bola taka tema ta sa ospravedlnujem...mam problem sa my zda ze som zacala stracat mlieko..ja odstriekavam do flasky a tak davam malej papat ..ale vcera vecer som uz odsriekala iba 130 ato len tak tak...a moja uz zje asi takych 160-170..je to mozne ze vazn e stracam mleiko??aj dnes rano som mala dost prazde psiky a som odsriekal auz iba120.... ☹

lusil2005
3. mar 2008

alififi to preco? 😕 ja ho pijem furt ked mam malo mlieka

bihan
3. mar 2008

Alififi, neviem, ako sa to dá prehnať s dávkovaním homeopatík, keď v jednej krabičke je len jedno riedenie a aj keby si zobrala celú krabičku na posedenie, mlieko ti to nezastaví 😉

arabeska
3. mar 2008

eros,ale ty si predsa odsavala mliecko okolo 8 mesiacov a nekojila si a ja si myslim ze iba odsavat a vydrzat az 8 mesiacov je super uspex 😉 ak by si kojila normalne isto by aj mlieka bolo viac

bihan,podla toho co mam odsledovane na mne tak ked vypijem aspon 2 litre denne tak problem s mlieckom nemam,ale su dni kedy pijem menej a vzdy sa to odzrkadli na mnozstve mliecka.
ale jasne ze na kazdeho to inak posobi...

drzim palceky 🙂

bihan
3. mar 2008

Arabeska, ja som dokonca čítala, že prílišné pitie vody tiež spôsobuje zníženie laktácie, tak si vyber 😅 (2 litre sú super množstvo 😉) takže asi je to skôr o dodržiavaní normálneho pitného režimu a nie o pití veľkého množstva vody..

arabeska
3. mar 2008

bihan,asi to tak bude🙂 a asi vela citame a potom mame z toho misung,ze?ja uz si tolko krat vravim ze uz nemam citat lebo potom som magor ale ked mne to neda 😅 😅

bihan
3. mar 2008

hovor mi o tom 😅 Ja som mala toľko vecí naštudovaných o dojčení ešte pred pôrodom, že keď to prišlo, chcela som robiť veci podľa knižky a jediné, na čo mi to bolo, boli "ožužlané" bradavky od zlej polohy... keby som sa spoľahla na vlastný rozum a cit, bolo by to bez problémov 😝

lusil2005
3. mar 2008

ja tiez musim povedat ze akonahle do seba nasilu nalejem viac (mne uplne staci tri deci denne) tak sa mi hned spusti viac mlieka. podla mna to, kolko vypijes, ma velky vplyv na tvorbu mlieka.

inac - ani nehovorte. ja mam tiez uz niekedy hlavu jak melon zo vsetkeho. ale tak - hold sme rodicky 😉 😎

veverca
3. mar 2008

Lusil- 3 deci za deň? 😕 Ja by som uschla ☹ . Keď vypijem menej ako 2 litre, cítim, že mám menej mlieka. Pitný režim si musím strážiť už od pôrodu.
Flipinka- a keď má malá 5,5 mesiaca, nemohla by si jej začať dávať na obed zeleninu?

lalupa
3. mar 2008

fuha,kojit vyse 5 mesiacov,tak som stastna!
ja mam dvojicky a to je holt ine kafe... ☹
zozaciatku som ich kojila aj naraz aj osve, ale este v spitali sme nekojili pravidelne, tak som si priniesla fajne hrudky a zimnicu, nastastie bez zapalu, snazim sa masirovat a aj odsavat po kojeni, pripadne ked nie su hore, tak aj vtedy, v spanku mi nepotiahnu
z tej neustalej stimulacie mam neustale tvoriace sa hrudku, tie bolia priserne az do lopatky a laktov, snazim sa ich kojit samostatne, ale ony rady zaspia na cici, mne utekaju minuty, poriadne sa nenajedia, mavame zelene stolice, ale nie pravidelne nastastie a prikrmujeme bebou,lebo od bolesti nevladzem kojit pomaly 24 hodin
skusala som skoro vsetky polohy na vytiahnutie mliecka,ale ked zaspia, tak netahaju
cici mam skoro po pas,ale ani odsat ich neviem, mam ich dlhodobo zablokovane...
babule tahaju okolo 70-100ml z jednej, potom zaspia a ked chcu znovu, tak mam pocit,ze sa mi zase doplnilo len to predne mliecko a zacinaju priserne bolesti, trvaju niekolko hodin, pokial si nelahnem alebo nevezmem paralen
nastavena na kojenie som aj ja,ale uz nevladzem bojovat
komu napada nejaka rada? dakujem ☹

sammy
4. mar 2008

Baby, ako dlho ste mali laktacnu krizu? Dostavila sa aj u nas 😢 a nie a nie skoncit. Tak ze kolko mam cakat, ze to potrva. Mimochodom, dnes je to 4. den 😖

bihan
4. mar 2008

Sammy, moja najdlhšia trvala 1,5 týždňa 😉

sammy
4. mar 2008

No to si ma nepotesila ☹ Ale skonci to raz dufam. A snad mala nie je velmi hladna, ked papa kazdu hodinu a vydrzi, kym sa to nezlepsi.

ivush
4. mar 2008

Čauko Bihan, ináč čo si písala vyššie, že sa ti akoby dlhšie spúšťalo mliečko, tak ja som presne týmto prešla cca pred 2týždňami, cez deň to ešte drobec ako-tak zvládal, nemôžem povedať, že by si to nebol všimol, ale pokojne ťahal až sa mliečko spustilo no zato v noci to bol opakovane plač, pretože keď sa zobudil a išiel rozospatý na prsko a mliečko sa mu nespustilo tak rýchlo ako bol zvyknutý, tak sa mi dosť hnevkal....treba to len vydržať, bola som z tých nocí enormne unavená, ale zvládli sme to bez akéhokoľvek príkrmu ...papa "a++" 😉

sammy
4. mar 2008

Bihan, Ivush, presne toto mam aj ja 😲 Niezeby mala dcerka vyssie naroky, ale mne sa proste zacalo tvorit zrazu menej mlieka. Takze hovorite, ze to prejde? Nemam stresovat?
Uz som volala aj pediatricke v obavach, ci malej neublizi, ked sa tolko dni poriadne nenaje a ona mi odporucila, ze ak chcem mozem zacat prikrmovat zeleninou od soboty (to bude mat 5 mes.). Ja som povedala, ze uvidim, ci sa mi dovtedy mlieko neobnovi v potrebnom mnozstve a podla toho sa rozhodnem. Lebo UM nechcem davat a s prikrmami som tiez chcela pockat az do 6. mesiaca.
Takze mam vytrvat, hej? Tak ako mlieko odislo, tak aj pride? 😉

alififi
4. mar 2008

bihan na zastavenie tvorby mlieka sa pouziva Ricinus 30 CH ( pouziva sa pri odstaveni babatka )
a myslim, ze aj s 15tkou by sa to dalo prehnat

bihan
4. mar 2008

alififi, o homeo niečo viem a prehnať sa to nedá.. jedine to tak môže prehnať neznalá lekárnička, ktorá ti miesto 5ky dá deviatku a bude sa tváriť, že je to len to isté, len máš vziať dvakrát toľko (teda prehnať... no.. nebude ti to nič platné 😉.... takže keď máš dobré riedenie (na podporu tvorby je 5ch alebo 7ch), prehnať sa to nedá... riedenie je stále rovnaké v celej tube 😉

Ivus, ja som vypozorovala, že z pravého a mi spúšťa rýchlejšie než z ľavého, tak keď je malá nervózna, tak ju radšej dám rovno k pravému, lebo keď sa raz spustí, z ľavého ide tiež ľahšie...

Sammy, zatiaľ vydrž 😉

alififi
4. mar 2008

lusil napr. na leros caji pre kojacie matky je to napisane, aby sa neprekracovalo davkovanie 2-3x denne
neviem presne preco 😒

alififi
4. mar 2008

ok bihan, ja chodim dost dlho k homeopatke/akupunkturistke. ktora ma na to upozoznila, aby som neprekracovala davkovanie 5x3 denne.
tak jej asi poviem ze je trubka

bihan
4. mar 2008

Pozri, toto nieje téma o homeopatikách, ale v prípade laktačnej krízy sa môžu brať častejšie než 3x denne (resp teraz neviem, či si myslela 3g 5x denne alebo 5g3x denne) a ak ti bude tvrdiť opak, tak si pýtaj peniaze späť... a keď máš raz 5ch, tak nikdy nebude účinkovať ako 30ch, to ti povie každý homeopat 😉 Inak tiež mám toho svojho 😉

lusil2005
4. mar 2008

lalupa fuuha tak to nezavidim. a skusas take ze teple obklady na prsia, a odsavat a odsavat a uvolnit sa, spravit si leharo, a taketo veci? to je hrozne ked ta prsia bolia od toho ze ich mas naliate a musis dokrmovat... 😒

sammy
5. mar 2008

K tym homeopatikam sa chcem spytat: ked doberiem toto balenie, co mam, mozem zacat brat este dalsie? (aj ked dufam, ze uz nebude treba)

sue
5. mar 2008

Ahojte... trošku ma táto téma ukľudnila, lebo mám pocit, že odvčera sme v poriadnej kríze aj my ☹ kojím len cez klobúčiky, myslíte, že by tie mohli spôsobiť strácanie mliečka? Keď sa vlastne bábätko nedotýka priamo prsníka a teda to priamo nestimuluje? ☹ dosť som zúfalá a najhoršie je, že som aj nervózna a to potom kazí tvrodbu mliečka ešte viac ☹

prvapomoc
5. mar 2008

sue neboj sa klobučiky určite nespôsobia stracanie mliečka.ja som kojila výlučne s klobučikmi 4,5 mesiaca a v poho teraz ma mala 7 mesiacov a kojíme sa bez klobukov a amlieka mam pre 4 deti 😀 a do troch mesiacov sme kojili každu hodinu až potom sa to ustálilo 😉 prajem vela zdaru 😉

sammy
5. mar 2008

Sue, tiez myslim, ze to nebude klobucikmi, ked doteraz nebol problem. Ja som asi prve 2 mesiace kojila s klobucikmi, no potom mi to islo na nervy, mala som taky divny pocit, ze mala vlastne necuca moj prsnik, ale nejaku umelinu, tak som ju v priebehu tyzdna od toho oducila. Zozaciatku boli place aj nervy, ale zvykla si 😉
Asi mas len laktacnu krizu, treba vydrzat. Ja ju mam tiez, viem o com hovorim. Hlavne vecer je to horor, ale bojujeme uz 5. den.

sue
5. mar 2008

Ďakujem babulky... tak ako tu čítam, laktačná kríza môže trvať aj dlho ☹ a čo zatiaľ? To sú tie bábätká hladné kým to neprejde? My máme ísť v utorok na preváženie, tak sa bojím, že ak to bude trvať dovtedy, poriadne nepriberie (ideme teraz po 2 týždňoch) a povedia mi, že mu mám dať UM ☹
Prezradíte aj ako ste odučili od klobúčikov? Ja sa márne pokúšam už tri týždne ☹ malý sa síce prisaje, ale zle... totiž... aj keď mu strčím do pusinky celý dvorec, raz potiahne aj tak, ale potom ho vypľuje a drží v puske len bradavku ďasienkami... auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu... a to by sme veľmi rýchlo dopadli zle... takže si nejak neviem dať rady... ako zabezpečiť, aby mu ten dvorec ostal v puse celý...

sammy
5. mar 2008

Sue, ja sa snazim kojit co najcastejsie. Tak dufam, ze po malych castiach zje aspon tolko, aby mi nechudla.
A k tym klobukom - mne mala vedela pit aj bez nich, no potom si na ne velmi zvykla, tak som musela zakrocit. Ale pocula som, ze treba nejako bradicku pridrzat, aby ti drzal cely dvorec. No baby lepsie poradia, my sme tento problem nemali.

bihan
5. mar 2008

Čo sa týka laktačných kríz - vznikajú kôli tomu, že mimi má väčšiu spotrebu a telo matky si potrebuje zvyknúť na to, že má vyrábať viacej... pre normálnu stimuláciu tvorby mlieka stačí, aby mimi vypilo cca 70% mlieka v prsníku a urobí sa ho rovnako, počas rastových šprintov ale dieťa vypije všetko, takže prsník dostane signál, že potrebuje vyrobiť viac - čím sú prázdnejšie, tým rýchlejšie sa naplnia, ale tá adaptácia trvá občas dlhú dobu (ak chcete, môžete skúsiť po dojčení odsávať, ale ja som mala potom bradavky priam fialové)...
Takže ak aj máte pocit, že máte prsia prázdne, zrejme je tam aj tak dosť na zasýtenie na dobu, kým sa dorobí ďalšie.
Sue, mimi nehladuje, len pýta častejšie 😉 Je možné, že počas obdobia šprintu nebude priberať, ale vytiahne sa do dĺžky...

sue
5. mar 2008

Ďakujem 🙂 lebo tento krpček vrieska ako keby bol vyhladovaný na smrť a jedol by furt... len ho furt na prsníku nenechám...

bihan
5. mar 2008

Sue, keby náhodou schudol, možno je na mieste uvažovať o príkrme (prípadne ak naozaj stále plače od hladu), dojčenie za každú cenu tiež za veľa nestojí, ale to už budeš určite vedieť sama 😉

sue
5. mar 2008

Bihan, no však to ma desí... v noci ričal ako zmyslov zbavený a to bol napapný, prebalený, bruško mal mäkkučké, ale nič ho nevedelo upokojiť ☹ tak neviem čo si mám myslieť... smaozrejme, že za každú cenu nie... len tomu nerozumiem, že doetarz bol kľudnučký, pekne priberal a mliečka bolo dosť a zrazu ho je menej (odvčera) a aj malý vyvádza ☹ poslala som brata kúpiť ricinus a pijem čaj na kojenie ako zvyčajne, tak dúfam, že to prejde 😔