Stále mám menej a menej mlieka. Prečo?

miriam17
10. nov 2006

ahojte ak uz bola taka tema ta sa ospravedlnujem...mam problem sa my zda ze som zacala stracat mlieko..ja odstriekavam do flasky a tak davam malej papat ..ale vcera vecer som uz odsriekala iba 130 ato len tak tak...a moja uz zje asi takych 160-170..je to mozne ze vazn e stracam mleiko??aj dnes rano som mala dost prazde psiky a som odsriekal auz iba120.... ☹

elenita
18. sep 2008

Inak, ako tak pisete o tej nebublinkovej vinei.....ja pijem uplne normalnu,rovno z flase a s bublinkami, a drobcom zatial nikdy nic nebolo 😕

nikol_79
19. sep 2008

annag ale maly mi prikrmy odmieta, musím mu robiť doslova divadlo aby mi spapal aspoň pár lyžičiek, no neviem potom či ho nenútim, keď ho niekto zabaví tak v pohode otvára pusinku a papa pár lyžičiek. mliečna kaša nám problémy nerobí, s tou som začala skôr, lebo sa mi v noci budil aj každú hodinku, odmieta ovocie aj zeleninku. Včera som už zo zúfalstva siahla po UM, ale nechcel ho, normálne ho naplo keď mu strieklo z fľaše pár kvapiek.

annag
19. sep 2008

nikol, nič s tým nenarobíš, on k tuhej strave musí dospieť, možno bude teraz menej priberať, ale postupne bude lepšie, kľudne ho zabávaj, deti majú hru rady, ak bude pre neho jedlo súčasťou hry, tiež si naň skôr zvykne. AJ pár lyžičiek je lepšie než nič. Je to taký rozpor - vzhľadom na svoj rast potrebuje papať aj tuhú, kalorickejšiu stravu čo ho zasýti na dlhšiu dobu, no psychicky na ňu ešte nedozrel. Každé bábo je iné, Vy ste na začiatku. Tu pomôže len Tvoja trpezlivosť. Neboj sa, to časté dojčenie "klame" , ale určite si vytiahne toľko, aby mu nič podstatné nechýbalo.

nikol_79
19. sep 2008

No veď to ma matie, že začal chudnúť, zatiaľ mi priberal dobre, ale teraz už schudol 100g. Ja som sa bále, vieš všade čítam ako netreba bábo na tie prvé príkrmy nútiť, aby si nevytvorilo odpor, že keď ho zabávam a krmím tak ho prakticky tiež nútim. Som z toho zmetená, prvého syna som nekojila, dokrmovala od 4 mesiaca tak bol zvyknutý papať, a prakticky bez problémov. Od včera som sa nalievala vineou a musim povedať, že je to fakt vidieť, aj prsia mám viac naliate, aj malý dlhšie papá.

annag
19. sep 2008

nikol, Ty ho nenútiš, len s ním manipuluješ , ber to tak, že je to v záujme jeho prospievania 😀
Ak vinea a časté dojčenie pomohlo, je to veľmi fajn, tak sa ukľudni, pi a dojči naďalej koľko sa dá a skúšaj a ponúkaj príkrmy, nič viac s tým nenarobíš, lebo jediné, čo sa môže stať, ak ho budeš nútiť, bude to, že začne príkrmy odmietať na dlhú dobu úplne.

hanuky
12. nov 2008

prosim vas, ked uz namam mlieko vobec - cca 10ml / 24hod, ako mam ukoncit odstriekavanie?
mam jednoducho prestat , alebo odsavat a odsavat dalsie dni, kým uplne nezmizne?
- - -ak by mi tam nieco zostalo, nezapali sa mi prsnik? alebo sa to vstrebe?

blau
12. nov 2008

neodstriekavaj, iba ak by si mala pocit napatych prs...mliecko pomaly odide samo.. 🙂

babatko1
7. dec 2008

Ahojte , prosim vas neviete mi poradit . Mam problem s mlieckom . Najskor mi ho tieklo dost, odsala som asi tak styristo ml denne ,ale teraz je to posledny mesiac hrozne . Denne odsajem maximalne desat ml . Strasne sa z toho trapim . Maly ma len tri mesiace a tak by som mu chcela dopriat moje mliecko , ale zial same od seba mi prestalo tiect . Myslela som , ze mam len lakt. krizu , ale trva to uz hrozne dlho . Poradte mi prosim , co mam robit. Dakujem

annag
7. dec 2008

babatko, zatiaľ napíš, či:
- malého vôbec nekojíš,
- dávaš mu iba z fľaše
- ako často odsávaš, aj v noci?
- ak kojíš, v akých intervaloch a ako dlho trvá jedno kojenie

simona55
7. dec 2008

babatko niesy nervozna nahohou lebo aj stohotoje ze masmalo mlieka .nevies alebo malinke nechce sat ?skus klobucik stim to pojde naj prv tasie ale otom uz to bute dobre 😉 aj umna toje ze uz nemam take napnute prsia ako som mavala pred tromi mesiacmi lebo uz papa tuhu stravu amenej saje ale hlavne vnoci aj ja som sa otoho bala ze mi odide mm ale este ho mam aspon do roka ho chcem kojit ak sa podari .

amarelka
7. dec 2008

simona55?prečo má babatko skúsiť klobúčik?

simona55
7. dec 2008

no myslim ked nevie kojit a a nevie
. sa prisat tak stym skusit mne to pomohlo

saska.t
7. dec 2008

klobuciky utlmuju tvorbu mlieka lebo dieta malo stimuluje dvorce , takze tomu by som sa urcite vyhla... V 3 mes. babatko urcite uz dobre saje ma uz vyvinuty dobry saci reflex, skor by som to tipla na rastovy spurt takze len a len casto prikladat aby sa mliecka zacalo tvorit viac.
Pockaj na odpoved annag urcite ti vyborne poradi ako uz vela mamickam na koniku 😀

simona55
7. dec 2008

preco by malo tlmit mlieko mne to pomohlo ked sa my maly nevedel prisat ale len do tial apotom uz nemusel ja som myslela ze babatkyn malinky nevie a za skusku neplati nikto ked to nej de tak nejde .

saska.t
7. dec 2008

simca - je vseobecne zname ze klobuciky utlmuju tvorbu mlieka kedze dvorec bradavky nie je dostatocne stimulovany ... a za druhe kazia spravnu techniku prisatia babätka, kedze je to iny system ako ked musia drzat bradavku, tak ako ho kazi flaska ...
Babatko ma uz dost velke babätko aby sa vedelo spravne prisat a dost silne aby vedelo sat ..... Baby ktore sa nauci na klobuciky ma velky vratit sa k prsku bez klobucika ...

simona55
7. dec 2008

ako myslis mozno mas pravdu ale teras som sy spomenula nie ty si predavala tu hojdacku do bytu? viem nepatry sem ttato tema a mozno si ta pletem s niekim

saska.t
7. dec 2008

nie nepredavam a pravdu mam ... skus sa pozriet na temy "hnevanie sa pri kojeni, ako kojite," urcite tam najdes potvrdenie mojich odpovedi ....

majula009
7. dec 2008

My máme teraz taký problém asi 2 tt. Bola som chorá, mala som nejaké problémy so žalúdkom, a tym padom som nesmela nic jest a poviem pravdu ani som nemala chut...a ani pit. Ak som sa donutila vypiž za cely den 4 dc vody tak to bol uspech, tri dni som bola len na caji a sucharoch a hned prvy den sa to odzrkadlilo na mlieku...Predtam som si odstriekala rukou aj 200ml a teraz ledva z oboch 20 až 40ml. Des. Mala sa prisaje chvilu pije a potom uz len odvrati hlavu, tak ju nutim znova sa prisat a znova, aj sa prisaje ale akurat ma to len boli na bradavkach a citim ze nic netece. Takze takto sa trapime od vtedy, aj ked uz jem normalne aj pijem, aj homeopatika papam, aj vineu a vsetko som skusila ale mlieko akoze kazdym dnom mizne, dnes som si z oboch odsala 20ml co inokedy v tom case bolo aspon 100ml...no neviem co to je...Trva to uz dlho nic nepomaha, takze davam malej asi dvakrat za den nutrilon HA ale som z toho smutna...

annag
7. dec 2008

majula,
toto je laktačná kríza - nedávaj nutrilon, radšej začni s príkrmom,
a dojči veľmi, veľmi často - aj akždú polhodinku, nechaj ju koľko bude prisatá, keď sa odtiahne, nenúť ju, radšej počkaj ďalšiu polhodinku a ponúkni znovu a takto dokola , čím najviac aj v noci aj cez deň - za 24-48 hodín by malo dôjsť k výraznému zlepšeniu, nič iné ako často prikladať sa nedá v tejto chvíli urobiť

babatko1
8. dec 2008

Ahoj annag a aj ostatné dievčence. Tak ja som malého vôbec nekojím ,vždy len odsávam a tak mu dávam mliečko z flaše . Cez deň odsávam asi 4 x a v noci len 1x . Ja som malého začal kŕmiť odsatým mliečkom len preto , lebo mám ploché bradavky a malý sa nevedel prisať . Ja som rodila v Japonsku a tam mi malého dali na kojenie až na 4 deň po pôrode , dovtedy ho kŕmili umelým mličkom . A tak teda na 4 deň po pôrodne sme mali všetky ženy kt. sme rodili v rovnaký deň kurz kojenia v nemocnici . Všetky bábätka druhých žien s po chvíločke pekne prisali , len môj drobec sa nevedel . A tak sa spolu so mnou trápili aj 2 sestričky v nemocnici, snažili sme sa ale bezúspešne . Potom neskôr , vždy keď bol čas kojenia v nemocnici za mnou chodili sestričky a snažili sa mi s kojením pomáhať . Priniesli mi aj kolobúčiky , ale nedalo sa ani tak. Malý sa dokázal do prsníka zakusnúť , ale keďže sa nemal o čo zachytiť hneď po dvoch glgoch bol prsník vonku . A tak mi sestričky v nemocnici povedali , že ja kojiť nebudem môcť. Po prepustení z nemocnice som bola doslova zúfala , stále som sa snažila malého prikladať ale nešlo to . Vyše plakal ako papal . A tak mi manžel kúpil odsávačku a odsávam od vtedy za pomoci nej . Všetko bolo v poriadku , ale potom sa mi to mliečko začalo strácať , a teraz ho mám stále len takú trošičku . Tak vôbec neviem ako ďalej . Vopred ďakujem za odpoveď .

annag
8. dec 2008

babatko, jasné, stáva sa aj v Japonsku, neboj sam, pri druhom sa dojčenie podarí, aj odsávaním sa bradavky vyťahujú

- musíš odsávať oveľa častejšie - apoň každé dve hodiny a aj v noci a z obidvoch prsníkov. Ak aj pôjde von ťažko, odsávaj cca 20 minút - pol hodinky a pritom prsníky striedaj, napr, po 5 minútach. Pred odsávaním si prsníky nahrej a vypi teplý nápoj.

Pri odsávaní je dôležité, aby si odsávala aspoň toľko, koľko bábo v ten deň vypije - napodobňuješ vlastne jeho papanie - napr. ak vypije 100 ml každé 3 hodiny, tak aj Ty odsaješ každé 3 hodiny 100 ml. Najlepšie je to tak, že keď bábo kŕmiš, tak po kŕmení si mliečko odsaješ. A bábetku dávaš mliečko čerstvé, to čo si odsala pri predchádzajúcom papaní. Každopádne treba odsávať často, lebo len v prázdnom prsníku sa môže začať tvoriť mliečko nové.

babatko1
9. dec 2008

annag, tak ti moc pekne ďakujem za odpoveď , začnem hneď dnes s pravidelným odsávaním a budem sa snažiť odsávať často , tak ako si mi poradila . Je to od teba moc pekné , že takto radíš durhým . V každom prípade dám aj potom vedieť ako som dopadla ,a či mi to časté odsávanie pomohlo. Ešte raz moc pekne ďakujem .

annag
9. dec 2008

bbatko, dúfam, že sa Ti to poradí. Pri odsávaní bez kojenia je problém v tom, že bábo nestimuluje dvorec a bradavky. A odsávačka ich stimuluje málo, preto sa môže stať, že sa mliečko postupne stráca. Skús odsávať aj ručne, pri ručnom stláčaš vyústenia mliekovodov (hranica medzi dvorcom a kožou - také malé hrčky) podobne ako bábetko.

dudri
9. dec 2008

naše kamaratky kojili do 2.tyz a niektore do 1mes. vraveli mali slabe mlieko . Nerozumiem čo je to slabe mlieko. Vysvetlite mi ! Dakujem

mam 5.mes. este ju kojim. Po porode po dojčeni vzdy som odstriekala zbytky 20ml x 8 denne postupne viac viac viac mlieka. Odstriekala som do 2 1/2mes.

annag
9. dec 2008

dudri, slabé mlieko nie je. Aj mamičky v Afrike so zlou výživou dokážu mať nutrične (energeticky) hodnotné mlieko. Rozdiel môže byť iba v množstve vitamínov, niektorých minerálov ... ktoré závisia od stravy mamičky.

Kamarátky len chceli, aby im bábetko napr. spalo tak dlho ako deti na UM. Lenže MM je dokonalé, pre bábetko prispôsobené a veľmi ľahko je stráviteľné tak, aby nezaťažovalo obličky, tráviaci trakt, pečeň. UM je ťažšie stráviteľné, preto ho aj bábo dlhšie trávi, nepotrebuje často papať a dlhšie po ňom spí.

Krásne si dojčenie zvládla, ešte počkaj s príkrmami tri týždne a potom môžeš pomaličky začať. Malá je krásne bábetko, nemáš sa kam ponáhľať 😉 🙂

dudri
9. dec 2008

Annag.dakujem za radu. ešte mám čas príkrmy. Len zabava ochutna-oblizuje jablcka.

dudri
9. dec 2008

Ešte sa pytam niektoré mamičky majú prebytok mlieka,kt.odovzdaju do mliečnej banky. Odkiaľ majú dosť

mlieka??? Piť veľa tekutín alebo....

Druhé mamičky majú málo mliečka ??? Prečo???

saska.t
9. dec 2008

prebytok - je dobre rozbehnuta laktacia koja na poziadanie babätka a tym sa tvori dostatok mliecka
malo - to zavisi na vela okolnostiach ... 🙂

annag
9. dec 2008

ešte doplním sasku - okrem toho ony mliečko aj odsávajú.

prsníky tvoria toľko mliečka, koľko bábo vypije plus to, čo mamička odsaje. Odsávanie popri dojčení ide pomerne ľahko, lebo dôležitá podmienka - stimulácia dvorcov je zachovaná. Pri čistom odsávaní bez bábetka sa dlhodobo zle stimuluje dvorec i bradavka a mliečka sa tvorí čoraz menej. Vysokú tvorbu mliečka treba zahájiť už po pôrode - teda často dojčiť a veľa odsávať.

Málo mliečka - na 99% sú to chyby v dojčení a to najmä chyby a návyky, ktoré vznikli v prvých týždňoch po pôrode.

dudri
9. dec 2008

dakujem za informacie... aha rozumiem
katka sa narodila , mala slabu zltacku...stale spala a slabo siala-papala.po 2.mes. lepsie