Stále mám menej a menej mlieka. Prečo?

miriam17
10. nov 2006

ahojte ak uz bola taka tema ta sa ospravedlnujem...mam problem sa my zda ze som zacala stracat mlieko..ja odstriekavam do flasky a tak davam malej papat ..ale vcera vecer som uz odsriekala iba 130 ato len tak tak...a moja uz zje asi takych 160-170..je to mozne ze vazn e stracam mleiko??aj dnes rano som mala dost prazde psiky a som odsriekal auz iba120.... ☹

susanh
25. feb 2007

Miriam, ak 1-2 dni mas menej mlieka, to este neznamena ze ho stracas. Ja tiez odstriekavam, a mam take dni ked ho je menej. Potom sa snazim zase dost pit (okolo 3 litre) a castejsie odsavam. Moze to byt aj unavou, alebo ze si menej casto odsavala. Moja babika ma tiez 5 mesiacov a chcem vydrzat odsavat este aspon mesiac. Pila som aj caje na mliecko, ale teraz uz nie, a nevidim rozdiel v mnozstve mlieka. Odsavam vzdy tak ,aby som mala v zasobe aspon 100 ml dopredu, pre pripad, ze neodsajem dost. Aby som nestresovala, lebo stres tiez nerobi dobre na mliecko.

miriam17
autor
25. feb 2007

ja uz nekojim..aleaj tak vam dakujem za vasa radi

ladybird1l
25. feb 2007

susanh, suhlasim s tebou, ze ked 1-2 je menej mlieka, neznamena ze sa straca. Ja som bola vcera tak nestastna, ze malej budem musiet dat sunar, lebo sa mi zdalo, ze ho mam malo, teda ani nie malo, ale malej sa nechce tahat zadne mlieko a odsavacka ho tiez poriadne neodsaje. Nakoniec sme si vystacili a dokonca som zistilia ze v polohe lezmo mi dokaze babulka vytiahnut aj to zadne mlieko, tak mi pekne nastartovala dalsiu tvorbu. 😉

bebek
25. feb 2007

Ahoj Miriam, aj ja som mala na zaciatku problem, ze mala nechcela prsnik. Odstriekavala som si , no a jedneho dna som ju skusila prilozit, nic som od toho necakala a ona sa prisala. Tiez si myslim, ze je to tym, ze babo najviac rozbehne laktaciu. Ja uz vela mlieka nemam, lebo mala papa.Prajem vela stastia. 🙂

susanh
25. feb 2007

Ladybird, no vidis treba vydrzat. Ja si to tiez vzdy hovorim. Uz viackrat som skoro siahla po nutrilone (mam ho pre istotu doma), ale kym bolo aspon tolko mlieka, aby Natalka neplakala od hladu, vydrzala som . Lebo si myslim tiez, ze ked raz das umele, uz je zle. Babo si moze na to zvyknut, a asi aj mne by sa to zapacilo 😉 bolo by menej roboty. Dokonca raz som mala 3 dni upchaty prsnik (a to ten hlavny, lebo z druheho mi ide munimum mlieka) a to som bola zufala, ze prestanem kojit len preto. Vtedy dom mala stvrdnuty prsnik a mlieko neslo ani odsat. Tak som poctivo masirovala, nahrievala, odstriekavala rukou az do modrin, a prezili sme to. Konecne som zistila vdaka tomu co tu citam, preco moja malá vzdy po chvilke papania z prsnika plakala. Myslela som ze bud ju boli brusko, alebo nema dost mliecka. Ale asi to bude tak, ze tiez nechcela tahat to zadne. V noci taha ked spinka.

ladybird1l
26. feb 2007

susanh, ja mam doma tiez pre istotu sunar, uz som raz podlahla panike, ked mi mala plakala a ja som uz bola bez mlieka. Urobila som jej o polnoci 60 ml sunaru, z toho vypila len 40 ml, az som plakala ked ho pila, potom som si nadavala, ze ked vypila len tolko, mohli sme polhodinku pockat a tolko by odsala aj z mojho prsnika. TAk sa ju snazim obcas zabavit ked je hladna a cakam kym sa mi naleju prsniky 😉 Upokojuje ma to, ze pekne priberame, obcas ma upokoji aj jej stolica, ked je zlta, lebo vtedy viem, ze sa jej podarilo spapat aj to zadne mliecko ( z predneho je zelena stolica ).

fifa
26. feb 2007

baby kojit bábatko sa naozaj oplatí, treba naozaj všeličo preskákat aj so slzami v očiach, ja som kojila tri týždne, malý mi vytiahol obidva prsníky, ked boli makke už ich nechcel, tak som mu rýchlo varila BEBU, potom sme si na to zvykli a už sa nekojíme a teraz začína mat asi atopický ekzém, lekárka povedala, že sa mal ešte kojit, že je ešte velmi maličký, teraz má šest týždnov

ladybird1l
26. feb 2007

fifa, to je aky ekzem? to je kvoli tomu ze su ma dala umele mliecko?

lucie74
26. feb 2007

Ahojte baby, my tiež máme laktačnú krízu, už asi 4 dni, máme málo mliečka, ale snažíme sa vydržať / Jakubko má 3 mesiace /, tiež som už zo zúfalstva zarobila nutrilon, ale malý mi vôbec nechce chytiť flašku, strašne sa tvári a plače pri tom, hlavne večer plače od hladu. Mala som to aj pri prvom synovi, ale našťastie sme to prekonali, kojila som 8 1/2 mesiaca, potom sa odstavil sám, tak dúfam, že aj teraz to zvládneme a nebudeme musieť začať s UM, tiež kojím vačšinou iba z jedného prsníka, v druhom je mliečka veľmi málo. Tak držíme palce!

fifa
26. feb 2007

ladybird neviem z čoho vznika atopický ekzem, má ho vela detičiek, novorodeniatka sú velmi náchylné na všeličo a práve koli chorobám je dobré dlho kojit a kedže aj ja som alergička, tak musim dávat pozor na prášky na pranie, na textil-musí to byt bavlna, ale najdoležitejšia je strava, mala som sa viac potrápit s kojením, teraz ma to mrzí, inak vyzerá to skoro ako potničky

danka2
26. feb 2007

ahoj🙂 Ladybird literatura píše že aj ked si chorá kojiť možeš, baktérie do mliečka neprechádzajú a ked aj tráviace štavy dietatka to zničia
ked sa mlieko odsáva a dáva flaškou, je to na najlepšej ceste ako ukončit kaltáciu... ☹

ladybird1l
26. feb 2007

danka2,teraz to uz viem, vtedy som to nevedela. Denne si odsavam mliecko, nech mam aspon na vecer rezervu jednu flasku. Ako mam potom malej dat to mliecko, ked nie cez flasu? Lyzickou mi nechce a striekackou sa bojim, ze neodhadnem silu streku. Sice nam flaska trosku vtedy ublizila, ale papa cez klobucik a v polohe lezmo pekne taha aj zadne mliecko, takze vacsinou mam pocit, ze mliecka mame dost, malokedy sa stane ze mame laktacne krizy, ale to ma asi kazda druha mamina...

susanh
26. feb 2007

Danka2, u mna flasa neviedla k ukonceniu kojenia. Prave naopak. Keby som nezacala odsavat, moja babika by bola od 3. mesiaca na umelom! Takze jej davam moje mliecko z flase a uz ma 5 mesiacov aj tyzden. Ked zacne v 6.mesiaci papat aj ine veci,nebudem uz tolko musiet odsavat tak sa na to tesim. Viem, ze potom mi zacne mlieko ubudat, ale aspon doteraz som pre malinku urobila vsetko co som mohla aby mala MM.

ladybird1l
27. feb 2007

susanh, suhlasim s tebou, ak mas cumel na flasi podobny tvaru svojej bradavky tak babatko potom neodmieta prsnik.

danka2
27. feb 2007

nemaslela som to tak jasné že su situácie kedy nemáš inú možnost len dávat mliečko cez flašku, myslela som na to , že aj ked je matka chorá, može kojit.

susanh
27. feb 2007

Uz mame tri rozne flase a na kazdej je iny cumlik. Na prvej bol tvrdy a plochy, na druhej tiez tvrdy ale iny tvar a na tretej ma cumlik uplne makky. A este prsnik neodmieta ked ju niekedy v noci prilozim (lebo v noci mi nevadi ked spapa malo, trochu cucne a spi dalej).

mimakro
27. feb 2007

Ked je matka alergicka,je velky predpoklad,ze aj dieta bude. Dojcenie je vtedy to naj. Ale ked sa neda,treba kupovat H.A. mlieko. Atopicky ekzem je prejav alergie na bielkovinu kravskeho mlieka. Pri pracich praskoch by islo o kontaktny ekzem. Ale aj pri tom atopickom treba na ne davat pozor a radsej dokladnejsie plakat bielizen. Aj ja mam atopicky ekzem,moja mama ma nedojcila. Pred 27 rokmi bolo bezne,ze dojcata dostavali kravske mlieko (moj pripad) a od jedneho mesiaca az doteraz ho mam a nikomu to neprajem.
Pre ladybird1l-skus zo striekacky tak,aby z nej tahala,ty tlac piest iba velmi lahko. Aleaj ja som davala odstriekane mlieko z flase Avent antikolikova) a potom nebol problem s prisatim. Mozno aj preto,ze som dojcila cez klobuciky.

flipinka
1. mar 2008

Ach joj, clovek tu prida zivotne dolezitu temu a zrusia mu prispevok ;https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... 😢
Pritom tato tema, na ktoru som nasla odkaz je o niecom inom, lebo ja vylucne kojim, ziadne odsavanie a flaskovanie. No co uz, zostala som nepochopena, koncim s touto strankou, idem pohladat inu, kde mi hned nezavru usta 😢

dominica
1. mar 2008

flipinka, nebuď smutná, veď ti môžu baby poradiť aj v tejto téme, tak to tu chodí, aby sa vyhlo viacerým podobným témem, tak nová sa zruší a stará sa oživí a radiť sa dá aj v nej, aj keď tá pôvodná je o inom, stačí sem okopčiť tvoj príspevok a môže sa pokračovať 😉

veverca
1. mar 2008

Ahoj Flipinka. Tak ako sa darí? Dúfam, že kríza je zažehnená 🙂 Určite nie si nepochopená, všetci ti držia palce 😉

alinka76
2. mar 2008

ja som čítala aj v časopisoch názor odborníčok, že ak mamina od narodenia len odsáva a dáva piť bábätku, máloktorá takto dokáže fungovať viac ako 6 mesiacov. proste odsávaním toľko neodsajete ako keď sa bábätko kojí. A tiež v okolí mám tiež dve maminky, ktoré tiež dlhšie ako 6 mesiacov nedokázali odsávať. ja od narodenia len kojím, mala som síce zápaly dva a počas vysokých horúčok som malému dávala mliečko zo zásoby a musela som mlieko odsávať a vylievať, ale našťastie bola to krátkkodobá záležitosť a kojíme sa ďalej. takže ak sa dá, skúste bábätká ponúknuť z prsníka, možno sa chytia, lebo kojenie je len kkojenie, niekedy mám pocit že malý ťahá to mliečko aj z päty 😵 a presne ako ktosi napísal, už len keď si spomeniem na kojenie, prsia sa mi ohromne nalievajú. treba myslieť pozitívne 😵

flipinka
3. mar 2008

Tak som sa vratila. Dominica, Veverca dakujem za vas zaujem. No mlieka mam stale malo ☹ Zatial to vsak tahame stale na MM, ale je to o hubu, hlavne vecer, lebo malicka sa nemoze dobre zasytit ☹

Alinka, to je presne to , o com som pisala. Ja mam uplne iny problem ako ten na zaciatku. A ty si odpovedala na to, ze nemam davat odsate mlieko, ale z prsnika. No ja kojim uz 5,5 mes. len z prsnika! A napriek tomu stracam mlieko, uz je to 4. den. Dokedy mam cakat, ci sa mlieko obnovi?

arabeska
3. mar 2008

flipinka,skusala si homepatika?velapijes?pravidelne jes?ja neviem mozno je to len nejaka xvilkova kriza ☹

flipinka
3. mar 2008

arabeska, homeopatika ricinus comunis 5ch si davam od soboty, pijem 5x denne caj na kojenie a 2x denne meltu a asi 2 litre vody okrem toho. co este?

lusil2005
3. mar 2008

flipinka juj tak uz len vydrzat... tie ricinus si davas 3x denne 5 guliciek?

alififi
3. mar 2008

flipinka caj na kojenie max. 3x denne !

a pozor aj na tie homeo - ak sa davkovanie prezenie, tak to ma opacny efekt

este vinea je dobra a rascova polievka

arabeska
3. mar 2008

a hlavne ziaden stres,a homeo by mali zabrat do 3 dni,tak snad zaberu

eros
3. mar 2008

nic v zlom,ale pri malom som ani nejedla ani nepila a mlieka som mala dost pri malej som hektolitre aj ricinus a caj na podporu aj vineu aj tmave pivo pila aj meltu aj hroznovy cukor no proste co doslo pod ruku a kojila som mala a mlieka som nemala vela.

pri malej som ani bomby didiki nemala ked som ju cakala a pri malom ako kamene o 2cisla skoro vacsie

bihan
3. mar 2008

Ja mám info, že jedlo ani pietie nemajú vplyv na tvorbu mlieka (myslím, na kvantitu)... pokojne môžete vypiť 4l vody denne a ak je nejaký problém s mliečkou žľazou, mlieka viac nebude...

Filipka, tak mi napadá, nebude to len rastový šprint? Vekom by to sedelo.. možno ti drobec viac vypije, než stihnú prsia vyrobiť.. je možné, že bude pýtať častejšie a ty budeš mať pocit, že tam nič nie je, ale malo by to byť len dočasné... v 5,5 mesiacoch je už dojčenie zautomatizované a nie je riadené hormónmi...
Stalo sa mi niečo podobné, zrazu sa mi zo 120ml v prse urobilo len 50 (malá pila stále rovnako) - tak to bolo zo dňa na deň, trvalo to 1,5 týždňa a zase sa všetko vrátilo do normálu až na to, že sa trošku oslabil spúšťací reflex a malá musí dlhšie ťahať, kým sa mlieko spustí poriadne... No a odtrháva sa mi od prsa ak je veľmi unavená, zo začiatku to poriadne netečie a potom ju to nebaví... Prípadne ak máš stále mlieka málo a drobec plače od hladu, môžeš skúsiť prikrmovať po dojčení, ale stimulácia prsníkov je veľmi dôležitá na prekonanie krízy 😉

alififi
3. mar 2008

sak to je jasne, ze ne vzdy to ide - ale treba sa pokusit