Stále mám menej a menej mlieka. Prečo?

miriam17
10. nov 2006

ahojte ak uz bola taka tema ta sa ospravedlnujem...mam problem sa my zda ze som zacala stracat mlieko..ja odstriekavam do flasky a tak davam malej papat ..ale vcera vecer som uz odsriekala iba 130 ato len tak tak...a moja uz zje asi takych 160-170..je to mozne ze vazn e stracam mleiko??aj dnes rano som mala dost prazde psiky a som odsriekal auz iba120.... ☹

martina46
24. mar 2008

lucilka, keby malemu nedavala vodu, to by bolo fajn. iba svoje mliecko.

lucilka
24. mar 2008

Vodičku malý musí dostávať, má niečo s jednou obličkou. Dr. vraví, že sa to samo spraví, nie je to vážne, ale musí veľmi veľa piť

martina46
24. mar 2008

aha, tak preto.

lucilka
24. mar 2008

hej 😀

lucilka
24. mar 2008

poznáte to príslovie, že "na posratého aj hajzel padne"? V kamoškinom prípade to platí na 100% 😢

majusienka
24. mar 2008

Prosím poraďte, doteraz som mala dosť mlika, malý ma 3a1/2 mesiaca zatiaľ priberal dobe, len teraz asi 4 dni sa mi zdá, že ám álo mlieka. Včera večer to bolo hrozné, ťahal chvílua potom sa stále odťahoval, išla som si odsať a išlo veľm málo!!!!. Snažím sa veľa piť ale akosi to nepomáha. Neviete mi poradiť, kedy treba začať s melým mliekom a akým typom a kolko mu mám dať? Chcela by som to len vedieť pre prípad,že by som musela dkrmovať, leo nechať ho hladného ako včera večer by sm už nechcela.ďakujem

elvo
24. mar 2008

majusienka.tiež sa mi to stalo ze som mala malo mlieka ževraj to byva laktačna kriza ,snažim sa pit caje na podporu mlieka a uživam homeopatika v lekarni ti poradia.skus malo by to pomoct.

lucilka
25. mar 2008

majusienka,
hlavne prikladať, prikladať, prikladať plus čo píše elvo a ono telo pochopí, že treba tvoriť väčšie zásoby 😀

petrushka
25. mar 2008

Baby, moja mala ma skoro 7 tyzdnov a tiez mam strasne malo mlieka. Pijem vodu, caje, brala som homeopatika, pila som vineu aj rascove polievky som varila na hektolitre a malu som prikladala tak casto ako to len slo a nepomaha. Bojovali sme tak 2 tyzdne a vcera som jej musela dat trocha nutrilonu a konecne sa ukludnila a zaspala, lebo ani spat nam nechcela, lebo nebola syta. Takze mne to prikladanie fakt nepomohlo, prave naopak, stale bolo menej a menej mlieka a nestihalo sa vytvorit. ☹ Ale este som to stale nevzdala.

lucilka
25. mar 2008

Hurá, podarilo sa!
Kamoška dodržiavala všetky rady,čaj na kojenie, pravidelná strava, hektolitre vody,
časté prikladanie a následné odsatie prsníka doprázdna a ešte vážila malého pred a po kojení, všetko toto pomohlo!
Dnes mi volala, že mlieka má nadbytok 😀
Trvalo to dva dni.
Všetkým vám ďakujem za rady. Ahojte

zrzuska
25. mar 2008

baby ja som si vsimla, ze ked si cez den pospim a oddychnem, tak mam viacej mlieka. 🙂
dnes som zatial nedokrmovala 😅 a tiez som si vsimla, ze ked nemam stresy a mam doma klud a ten oddych tak mi to pomoze.
a tiez pijem caj na podporu mlieka, vodu, razcovu polievku a prikladam ked chce a ako dlho chce 🙂

bublinkajasminka
3. apr 2008

kočky - potrebujem poradiť. Malinká mi plakala už viac večerov, včera to bolo už nenormálne, plakala v kuse 5 hodín a nevedeli sme čo s ňou. Prikladala som ju stále - na prsníku bola tiško a potom zase plakala dalej, my si myslíme že bola hladná. *Lebo skúšala som odstriekať mlieko a nič mi nešlo, vôbec, len také dve kvapky a koniec a teda ona musela byť hladná. Tak som poslala drahého kúpiť nutrilon a potom sa ukľudnila a po necelej hodine konečne zaspala. Myslíte že strácam mlieko a preto tak plakala alebo v čom to je?? díky za radu

sammy
3. apr 2008

Bublinka, u nas to bolo take podobne ako u vas zo zaciatku. Mala bola schopna preplakat aj cely den, pokial nebola na prsniku. Myslela som, ze je stale hladna, no nastastie som mala dobru pediatricku, ktora mi povedala, ze UM nemam davat a keby sa mi zdalo, ze mam nejaky problem - malo mlieka a pod., mame sa prist prevazit. Tak sme isli a vysvitlo, ze mala vobec nehladuje, pribrala za tyzden 400 g. Doktorka ju prezrela a hned jej bolo jasne, ze dcerka mala koliku - bolave nafuknute brusko. A k tomu, ze chce stale jest povedala len, ze na prsniku sa ukludni, preto sa toho stale dozaduje.
Tak ak mozem poradit, brnkni svojej doktorke, povedz co je vo veci a popros, ci si nemozes prist malu odvazit. A potom uvidis, ci je hladna alebo je vo veci nieco ine.

zuzana76
3. apr 2008

bubli aj moja dokina bola proti davaniu UM, preto som od neho upustila a maly aj pekne priberal, mal aj zelene stolice a aj tak mi povedala, ze nech nedam UM lebo to bude koniec kojeniu, vyskusaj co som ti napisala do Nitry, zo zaciatku som kojila aj kazdu hodinu a maly papal aj polhodinu, takze dalsiu polhodinu som oddychovala a zase kojila a laktacia sa rozbehla sice uz zase asi prichadzam o mlieko, ale uz sa mi nechce znova rozkojovat, ved uz mame 8 mesiacov, tak uvidim, dnes ideme do poradne a spyam sa dokiny co dalej

zuzana76
3. apr 2008

ja uz stracam mlieko aj z toho, ze ja som dost slaba, mam krvne problemy a citim, ze ak vydrzim do roka, tak to bude super, este trochu mlieka mam, ale my uz papame aj prikrmy, takze uz maly nepotrebuje tolko

bublinkajasminka
3. apr 2008

sammy - včera sme boli u dokiny a povedala že práveže by mala pribrať viacej, takže asi strácame mliečko

ankejka
3. apr 2008

bublinka - sme si tym tiez presli, Matko mi plakaval o 106. Po dvoch mesiacoch to preslo. Samo od seba, zo dna den. Som si tiez myslela, ze mam malo mlieka, ale drobec priberal krasne. Dolezite je hlavne v hlave neriesit mlieko, ono je o vzdy dost. Oddychuj viacej,pi viacej, mliecko sa da do normalu.

sammy
3. apr 2008

Tak potom skus, co sa tu uz vsetko popisalo na tvorbu mlieka. Este kojis kratko, ak sa posnazis, malo by sa ti mlieko rozbehnut. No bolo by dobre, keby ti mal kto pomoct v domacnosti, navarit, aby si nemusela nic robit, len venovat sa malej a kojit.

bambusko
3. apr 2008

bublinkajasminka, ak mozem poradit, chce to hlavne pokoj a sebadôveru, to je asi najdolezitejsie. viem o com hovorim, mam odkojene 2 dcery do 1 roka, teraz kojim maleho hladosika. potrebujes aj podporu okolia, pretoze predpokladam, si par dni doma z porodnice, potrebujete si zabehnut nejaky system, vsetko je u 1. dietata nove... nedaj sa ovplyvnit recami typu mas malo mlieka, slabe mlieko ap. tak ako radia ostatne zienky, prikladat, prikladat, len pozor, aby si si neznicila bradavky. ak si sama nedokazes rukou vytlacit mlieko, je to aj o technike, mozno sa ti zle spusta, necitala som tu vsetko, nemam na to cas, ale skus nahriat prsniky pred kojenim na infralampe - teplo, alebo v teplej sprche, napit sa a potom malu prilozit. umele mlieko ani nekupuj, zbytocne to pokusa. a este k prirastkom na vahe - dojcene dieta moze dosiahnut porodnu vahu az 21. den zivota, priberanie v 1. a 2. mesiaci je ok 120-130g/tyzdenne a este dobrou kontrolou dojcenia je mnozstvo pocikanych plienok, malo by byt 4-6 denne. nemas v okoli laktacnu poradkynu, co by ti pomohla? a na zaver - jasminka je kraaasne meno 🙂 drzte sa!!!

bublinkajasminka
3. apr 2008

ankejka - takže ten plač nebol v nedostatku mlieka???

sammy - hmm pomáhajú mi všetci blízki, sú skvelí

bambusko - ale ja cítim že prsníky sú prázdne - tak neviem

bambusko
3. apr 2008

bublinkajasminka, nie je pravidlom, ze zena citi naliate prsniky, je to velmi individualne, nesuvisi to ani s velkostou. pocit prazdnych prsnikov neznamena, ze v nich nic nie je, pri dostatocnej stimulacii sa mlieko vytvára priamo pocas sania. co tie pocikane plienky??? to je smerodajne, kedze nevidis ako pri flaske, kolko dieta vypije, az ked to vymoci. viac si doveruj 🙂 🙂 🙂

janka08
3. apr 2008

bubli nas maly plackal praavidelne kazdy druhy vecer jak najaty a nebolo to kvoli mliecku aj ked som si to myslela.prsniky som mala prazdne ale maly krasne priberal takze mliecko som mala jeho bolelo brusko.deticky ktore maju koliky tak placu vecsinou vecer.nemoze ju boliet brusko???nasemu malemu sme dali hadicku ked plackal vyprdkal sa a vykakal a prestal 🙂

bambusko
3. apr 2008
bublinkajasminka
3. apr 2008

janka - ja neviem ale ked sú koliky nemôže kakať že? my sme aj bruško masírovali - ono bolo už mäké - lebo plakala viackrát na bolesť bruška a po masírovaní sa vyprdkala a prestala ale ona aj kakala ale plakala aj tak

janka08
3. apr 2008

bubli aj marko cez den kakal ale vecer zacal plac a rurka pomohla a ked mal 6mesiacov tak to preslo samo.inak velmi som si davala pozor na stravu a aj tak mal s bruskom problemy.bubli ked pribera tak to v mliecku nebude aj doky nam to vravela ked som mala uz pokuseniedat um lebo som si myslela ze je hladny 😝

jasminke
3. apr 2008

Skuste pit trikrat za den fenyklovy caj, raz si dajte bazu. Vydrzte tri dni. A nechudnite🙂. Poctivo papajte, na co Vam pride chut - samozrejme nie hluposti. Minimalne raz do dna teple jedlo. Takisto vinea je celkom slusny popohanac, ale na cajiky nema...
Miriam, ked ma problem prisat sa, skus mu dat najprv malicek do pusky, aby zacalo sat, Ked zacne cucat, rychlo mu daj do pusky bradavku. Skusaj to co najcastejsie. A je dolezite, aby si mala na bradavke aspon kvapocku mliecka, aby ju dietatko na jazycku pocitilo, malo by skusit sat. Je to namahave, kym to miminko pochopi, ale mozno by Vam to pomohlo....
A Potom v teme hopeopatia boli nejake zarucene recepty na tvorbu mliecka, hovorilo sa tam aj o zienkach, ktore stratili mlieko, a podarilo sa im ho prnavratit.

pappo
4. apr 2008

lalupa uz som to nasla moja nezavidim ja uz iba odsavam toto by som nezvladla proste to nejde uz aj tak nevladzem

manka76
4. apr 2008

tiez som mala niekedy pocit ze mam malo mlieka,ale chce to dobre jest,vela pit,byt oddychnuta a v pohode nestresovat sa a hlavne si verit a kojit aj ked kazdu hodinu hlavne tie prve mesiace. ja plne kojim aj ked uz prikrmujem lucka je dost velka a nestaci jej len moje mlieko. cim castejsie som si malu prikladala tym viac sa mi tvorilo mlieko aj ked som mala pocit ze cely den nic ine nerobim len krmim malu 😒

ivetah
4. apr 2008

bublinka - aj my sme mali na zaciatku dlhe hodiny plne placu. dietatko musi prejst aj tym, ze je doma, v novom prostredi, vyrovnava sa s poporodnym stresom, tebe sa spusta laktacia... je toho vela... hlavne nedaj umele mlieko, len prikladaj, bud v klude, spi aj cez den, ak sa ti da, aj ked len na chvilocku. a vela pi, vodu, fenyklovy caj, kup si aj hipp caj na podporu kojenia, a pomahaju aj homeopatika ricinus communic 5CH.
a navyse babetka mavaju aj tzv. novorodenecku koliku, co nema nic spolocne s jedlom a s vetrami, ale proste sa potrebuje vecer vyplakat.
pozri si tu stranku www.koliska.sk je fakt skvela a este aj toto: http://www.rodina.cz/clanek6104.htm
mne to vsetko pomohlo a ked presiel mesiac, ako sibnutim prutika, place prestali a uz sa smejeme 😀
drzim palce!

blumka
4. apr 2008

baby aj na ten feniklovy caj pozor. moju malu z neho zduva, takze u nas je nepripustny...ono treba skusat, skusat, na kazde babo plati nieco ine
a bubli prikladaj, prikladaj a prikladaj...cim castejsie budes davat flasu s UM, tym rychlejsie si znizis laktaciu... 😉