Stále mám menej a menej mlieka. Prečo?

miriam17
10. nov 2006

ahojte ak uz bola taka tema ta sa ospravedlnujem...mam problem sa my zda ze som zacala stracat mlieko..ja odstriekavam do flasky a tak davam malej papat ..ale vcera vecer som uz odsriekala iba 130 ato len tak tak...a moja uz zje asi takych 160-170..je to mozne ze vazn e stracam mleiko??aj dnes rano som mala dost prazde psiky a som odsriekal auz iba120.... ☹

luciia
20. mar 2008

sammy, ja som prežívala to isté a nechcem ťa strašiť každý mesiac sa to opakovalo, vždy týžďeň pred menštruáciou, ale nakoniec sme si zvykli.tak si z toho naozaj nič nerob, ja som sa zbytočne stresovala keď sa na to pozerám teraz s odstupom(11mesiacov) tak držím palec. 😉

sammy
20. mar 2008

Luciia, to si ma velmi nepotesila 😒
Ale keby sa mi to stalo neskor, ze by jedla uz aj cosi ine, tak nie som v takom strese. Ale ona zatial chuda nic nepozna okrem MM 😢 S prikrami zacnem cim skor, hned ako sa to trochu upravi, ved tyzden-dva skor pred polrokom nevadi.

lindulak
20. mar 2008

Sammy, my mame podobne stare deticky a tiez teraz riesim to, ze asi budeme musiet skor zacat papat prikrmy. Vcera sme boli v poradni a za mesiac sme pribrali len 100g!!! Predtym priberala velmi dobre, aspon 500g mesacne a predtym aj 800g za tri tyzdne. Porodnu vahu 2580g zdvojnasobila uz v 4 mesiacoch, no teraz sa to nejak zaseklo. Dr. si mysli, ze mam malo mlieka, hned navrhla prikrmy - napr. HIPP vraj. No a o 2 tyzdne sa mame prist prevazit, tak som vyjednala, ze este dva tyzdne pockam a potom zacnem so zeleninkou, ak sa to nezlepsi a to uz bude mat len tyzden do 6 mesiacov. Tak sa teraz snazim zvysit tvorbu mliecka - pijem caj na kojenie a vela vody a castesie prikladam. V noci ju zobudim dvakrat - do teraz som ju budila iba raz. Ona mi inak prespi celu noc, no potom mam malo mlieka. A odsavat sa mi nedari - vcera som sa v noci trapila a len 20ml za 20 minut - a stale len predne, k zadnemu by som sa dostala tak za hodku hadam 🙂 Asi neviem odsavat.

Maminy ako sa volaju tie homeopatika na zvysenie mliecka?

alififi
20. mar 2008

ricinus comunis

julova
20. mar 2008

a hlavne si pytaj ricinus communis 5CH..lebo 30CH je na zastavenie 🤐 😉

alififi
20. mar 2008

moze aj 9 alebo 15. nech sa to nakopne. 3x denne po 5 granul

bihan
20. mar 2008

15Ch je tiež na zatavenie laktácie

alififi
21. mar 2008

jasan pardon lindulak 15 uz je moc - takze 7 alebo 9 😉

sammy
21. mar 2008

Mlieko sa mi opat vratilo, hura! 🙂
Len dufam, ze teraz tak skoro uz ziadna laktacna kriza nebude 😉

lindulak
21. mar 2008

Diky babenky! Hned zajtra nabehnem do lekarne. No aj tak sa mi zda, ze mala proste nevypije ani to co moze. Jednoducho nie je tak hladna ako byvala... 😨 Hadam sa jej chut vrati. Zatial prikladam castejsie.

bihan
21. mar 2008

Lindula, ak ti malá nechudne, tak váhu nerieš... s príkrmami aj tak začneš o chvíľku, tak by si sa úplne zbytočne stresovala (nechápem toho naháňanie sa za každým dekom zo strany lekárov.. mimčá váhou občas stagnujú).
Ak ti malá nereve od hladu a nepýta každú 1,5 hodinu, tak je asi spokojná 😉
Moja Sára asi od 4m (možno aj skôr) pýta jesť už len po 4-5hodinách, v noci vôbec, tak sme nabehli na systém budenia kým ja idem spať (inak som si MM odsávala), takže vlastne pre môj dobrý pocit ešte dojčím večer okolo jedenástej a potom až ráno o siedmej. V 5m je už laktácia (väčšinou) stabilizovaná, funguje na princípe ponuky a dopytu a nemala by sa znížiť ani pri dlhých nočných pauzách.

zrzuska
22. mar 2008

ahojte.
mne tie homeopatika pomohli rozbehnut mlieko. lebo v porodnici mi malu dokrmovali (tak ako vsetky deticky) a doma sme tiez dokrmovali. v nemocnici mi sestricka zistila, ze mi mlieko stoji vzadu a mala si vytiahne teda iba to predne mlieko a potom je stale hladna. ale doma sa mi mliecko uz po dvoch dnoch pustilo no teraz ho mam zase asi malo. malicka sa mi na prsniku zlosti a dnes ked som skusala odsavat lebo davame tie kvapky vitamin D co sa do mlieka dava, tak mi islo ledva ledva mlieko. to predtym len tak striekalo. tak neviem ci stracam mlieko alebo je to normalne a len docasne ☹ ???
pijem caj pre dojciace maminky. neviem ci si este kupit tie homeopatika alebo sa to nesmie dlho brat 😕
malej davame vecer UM lebo je stale hladna. ale to jej dame len 30ml. dost nam aj vygrckava a potom sa hned pyta o hodinku dve na prsnik a mne sa asi nestihne tolko mlieka vytvorit. neviem.
co robit? len prikladat a prikladat? nic ine mi neostava ak chcem dojcit dalej?

mitta
22. mar 2008

zruzuska ja som mala podobny problem ked mal maly dva-tri mesiace. Uz uz som chcela dat umele mlieko ale som sa bala, strasne som chcela dojcit aspon do pol roka. Maly bol stale nervozny a plackal. papal kazde dve tri hodiny. Doktorka mi povedala, ze slabe mlieko neexistuje. Mileko bud je alebo nieje. Ked maly priberal tak bolo vsetko v poriadku. potom som zistila, ze nebola chyba v mlieku ale bol zle odgrgnuty.Aj teraz si odgrgne aj 5-6x po papani. Inac odporucala by som HIPP caj pre dojc.mamicky. Mne sa po nom vzdy strasne naleju prsia a skusala som aj ine znacky a nic. Tento HIPP mi strasne pomahal. Dojcim este aj dnes.

martina46
22. mar 2008

ked toto citam, ze v nemocnici dokrmovali a ze vsetky deti tak 🙄 😠 🙄 😠 🙄
je to otrasne, ani nedaju maminam moznost poriadne sa rozkojit, ved niekedy sa mlieko spusti az na 4.,5. den!!!
kedy toto skonci???

mitta
22. mar 2008

no mne maleho prikrmovali len jeden den. Mlieko som dostala az na stvrty den, dovtedy mu davali glukozu.

martina46
22. mar 2008

aj prvy den je otazne, ved predsa vtedy sa tvori kolostrum, je ho sice malo, ale na zasytenie babatka staci, ono na zaciattku vela nepotrebuje. m

zrzuska
22. mar 2008

napr. za tie 4dni co som tam bola mi iba jedna sestricka malu doniesla v noci dva krat na krmenie. som sa aj cudovala, ci nie je v noci hladna ked spi. az rano o 5tej nam nosili deti na izby a boli s nami do neskoreho vecera. ale viem, ze im davali cukrovu vodu a nutrilon HA. je to fakt blbe a proti rozumu. mne malicka chudla ale vsak vsetky deti po porode schudnu a potom mi uz priberala.

martina46
22. mar 2008

to snad nie je pravda, 😠
normalne mi je z toho smutno, ved uz by hadam vsade mohol fungovat rooming in...

zrzuska
22. mar 2008

u nas to funguje. mali sme deticky cele dni pri sebe a vecer nam ich brali nejako okolo neviem ci 9tej asi. takze v noci ich prikrmili. no ale takto sme ich mali asi az druhy den po porode. nie hned.

bihan
22. mar 2008

nooo, všetky deti v pôrodnici chudnú, kým sa nespustí mlieko 😉 ale s tou glukózou je to husté....
Ja som mala malú na izbe celý čas, takže to spanie bez detí veľmi nechápem... moja tie prvé dni stále prespala, takže som mala čas sa aj vyspať...

Zruzuska, 30ml UM nie je veľa 😉 Môžeš skúsiť po dojčení odsávať, malo by to zvýšiť laktáciu.

martina46
22. mar 2008

Veď práve, ide aj o tú noc, mať pri sebe dieťa, veď prvé dni treba prikladat dieťa pravidelne. Oni na to podľa mňa kašlú, alebo vlastne nie, veď by mali menej starostí, keby mali mamy pri sebe deti hneď. A dieťa až na 2.deň po pôrode? ☹
A neprikŕmili ich náhodou hneď z fľaše?

alififi
22. mar 2008

ja myslim, ze napr. na Kramaroch len tak neprikrmuju. glukoza tam je, je aj na chodbe a v noci si kazdy moze aj zobrat. na Kramaroch sa snazia kazdemu laktaciu rozbehnut

martina46
22. mar 2008

alififi, kramare ano, lenze kolko je takych porodnic?!

zuzana76
23. mar 2008

baby, mozem stracat mlieko uz uplne? maly bude mat 8 mesiacov, bol dojceny, teraz vsak musim prikrmovat, lebo bol vecne hladny, aj v noci sa budil aj 6 - 8 krat, niekedy aj kazdych 45 minut, prikladala som ho zakazdym, aj cez den, ale odkedy papame prikrmy, doobeda ovocie a obed - zeleninovo-masovy, tak vtedy ho nekojim, lebo sa napapa ako buk a mam teda aj 6 hodinovu prestavku a rapidne sa mi zacalo stracat mlieko, niekedy som mala prsniky naliate uz o 14.00 a musela som ho prilozit a teraz sa mi ledva ako -tak naplnia na vecer, ked ide uz spat o 20.00, aj to len tak dopolovice, uz vobec nie su bolestive ako predtym. Co mam robit? uz ho odstavit, alebo sa da este rozbehnut laktacia? mam si kupit tie homeopatika , vela pit a podobne? rozbehne sa to? alebo uz je koniec, ja som aj dost anemicak, tak neviem, ci uz nahodou telo nie je vycerpane a nie je to ako obranny system, ze mi mizne mlieko.

adka25
23. mar 2008

zrzuska, tie homeopatika sa mozu, mne zabrali len tie, ja som sa trapila 4 mesiace v jednom kuse. Potom to uz bolo v pohode. Nemala som v mraznicke ani flasu odsateho mlieka, lebo po tom, co sa maly napapal, nebolo z coho. Caj mi nezaberal, ani ine babske recepty, len pit dostatok tekutin, pila som 3-4 litre, nie viac, brala homeopatika a prikladala.... A nedavno som citala, ze mandle su tiez dobre na materske mlieko,ale len par denne, lebo su velmi kaloricke.
😉

Martina46, rodila som na Antolskej a nam primar este pred porodom povedal, ze ktora nechce kojit, nech ide rodit inde. Dokrmuju len v nutnom pripade a ak to predpise lekar. Mala som na izbe chlapceka, ktory velmi schudol, lebo jeho mame sa nepustilo mlieko, a ked sa uz pustilo, bolela ju bradavka, tak ho odmietla prikladat. Az na 4 den zacali prikrmovat Bebou, dovtedy ju vsemozne nutili kojit, odsavat,...
Rodila som poobede o 4 a drobca mi priniesli rano o 6,tak som sa tesila celu noc..... Ale myslim, ze keby som naliehala, tak mi ho daju hned v ten vecer.

digysa
24. mar 2008

Ja len som chcela k tym prikrmovaniam v nemocnici pridat moj nazor. Tiez si myslim, ze je to velka nezodpovednost a drzost zo strany nemocnicneho personalu. Ja som rodila v USA a prvu otazku, ktoru mi po porode dali bolo: "Ako ste sa rozhodli krmit dieta?". Ked som povedala, ze budem kojit, tak si to zaznacili a kazde 2-3 hodiny ma poctivo prisli budit a oznamili mi, ze treba ist kojit. Po kojeni sa spytali kolko minut mi to trvalo a vsetko si zapisovali. Ani by im nenapadlo dat mojim detom umele mlieko bez mojeho dovolenia. Ja som mala moju dceru pri sebe po cely cas. Nam deti nechavali na izbe a iba ak si poziadame, tak ich odnesu, aby si matka mohla pospat.

felixa
24. mar 2008

Zuzana76, mlieka sa ti tvori ovela menej, lebo mas ovela vacsie pauzy medzi kojenim, a vtedy je to uplne prirodzene. To, ze nemas take naliate prsia a az bolestive je tiez prirodzene, kedze menej casto si maleho prikladas. Ak maleho budes castejsie kojit, vela pit, kupis si caje a homeopatika, nie je dovod, preco by si nemala mat mlieka viac.
Co sa tyka tej anemie, a este ci kojit, to je asi na krvne vysetrenie a popr. lekarske vysetrenie. (Moja sestra bola po siestich mesiacoch kojenia vychudnuta a zacala mat vazne zdravotne problemy, krvny obraz priserny... a musela prestat kojit.)

Ja, ked som chcela pri svojej malej zvysit mliecko tiez v obdobi uz prikrmovania, po papani som si ju este prilozila. Inak, vtedy som ju prikrmovala uz aj z flase Nutrilonom, ale mliecko odo mna aj tak vzdy chcela. Nakoniec som ju kojila rok a pol. 😵 😵

lucilka
24. mar 2008

ahojte baby, ja sa chcem popýtať na vaše skúsenosti a rady. Kamarátka je dva týždne po pôrode a má chúďatko strašnú smolu. Ale začnem poporiadku. Na druhý deň po prirodzenom pôrode mala mlieka veľa. Na druhý deň začala krvácať, tak šla pod narkózu a vyčistili ju. Naďalej kojila po malej pauze. Na piaty deň ju pustili domov a na druhý deň ráno znova masívne krvácala. Odviezla ju záchranka, malý ostal doma s babičkou. Tak dostal 2xNutrilon H.A. a poobede kamošku poslali domov, že krvácanie samé prešlo. Večer ju opäť odviezla záchranka, znova krvácala.
Malý opäť ostal doma. Na Nutrilone. Tentokrát dostala transfúziu a zistili, že sa jej otvorili stehy po šití. Už si ju tam ale nechali. Malého jej doniesli až poobede na druhý deň, tak si dovtedy odsávala. Napriek všetkým nervom mlieka mala dosť, malý sa prisal, boli spolu v nemocnici 4 dni. Pred prepustením dostala zápal močových ciest, tak jej dali ATB. Aj napriek tomu, že lekárku upozorňovala, že je alergická na Penicilín, dostala lieky, ktoré obsahujú Penicilín. To ale zistila až na druhý deň, keď jej začalo byť zle. A aj malý strašne veľa spal a bol taký letargický. Rozhodla sa večer opäť volať záchranku a malého odviezli aj s ňou. Ostali na pozorovanie, nesmela ho 1 deň kojiť, prestala užívať ATB. Takže zatiaľ malého prikrmovali. Ona si zatiaľ odsávala mlieko, ale žiaľ, začala ho mať čoraz menej. V nemocnici mali váhu a tak zistila, že vypije naraz max. 40ml, a tak jej ho vždy zobrali a dokŕmili. A ju volali na kojenie iba každé tri hodiny. Myslím, že po tých nervoch sa ani nie je čo čudovať, že mlieka má málo, ešteže ho nestratila úplne. Odvčera sú doma, po piatich dňoch. Keďže sama mám dieťa a malú som kojila iba z jedného prsníka 6 a pol mesiaca a bol to boj, preto by som jej rada pomohla dojčenie naplno rozbehnúť bez dokrmovania. Poradila som jej toto: žiaden Nutrilon, malý pýta jesť každú pól hodinu, tak ho stále prikladá, prsníky strieda. Našťastie má doma váhu, malý viac ako 30ml nevypije naraz. Dáva mu vodičku a keď malý zaspí, ten prsník, z ktorého kojila odsaje doprázdna. Sama sa nalieva Vineou a vodou. Dočítala som sa tu o homeopatikách, ešte to jej poradím.
Ospravedlňujem sa za siahodlhé čítanie, ale preto som to popísala, aby ste pochopili tie nervy a stres, ktoré prežila. Nemáte prosím ešte nejaké skúsenosti ako pomôcť, aby mala mlieka viac?
Vopred všetkým ďakujem za všetky rady a skúsenosti.

alififi
24. mar 2008

Vinea, homeopatika Ricinus Communis CH 5,7 alebo 9, rascova polievka, caje na podporu tvorby mlieka ( napr. sypana Weleda, alebo Hipp ), Gravimilk, tvaroh, jogurty, pit vela vody.
a treba aj klud, snazit sa pospat ( ak sa da 😔 )

janette
24. mar 2008

luci, ten pribeh sa tazko cital, nechcela by som ho prezit... dufam, ze sa kamoska drzi statocne, a vidim, ze kvoli babatku chce bojovat o mliecko...... niekto tu pisal, ze je dobre uzivat Pangamin, to su susene pivne kvasnice...beriem ich aj ja spolu s homeopatikami, feniklovym cajom a litrami tekutin pocas dna...... a sebastian sa zatial nestazuje na nedostatok mliecka.... stiham este aj odsavat a zasobovat mrazak na horsie casy......
Drzim palce, aby sa kamoske rozbehlo mliecko aby boli maminka aj babatko po tak neuspesnom spolocnom starte tymi najstastnejsimi a najspokojnejsimi osobkami.......