Stolica po každom jedle. Je to normálne?

adrolka
30. mar 2008

ahojte, chcela b& som sa spýtať, či má nejaká maminka podobnú skúsenosť a vie poradiť. Našej malej 2 mesačnej dcére sme zmenili pred 4 dňami mlieko - prešli sme z Beby Alprem na Nutrilon AR. No a 3 dni už má po každom krmení stolicu - je normálna, žltá, tzv. praženicová. Trochu ma to trápi, že za každým naloží do plienky, lebo potom z takto z čoho bude priberať??? Je to normálne?? - poprípade reakcia na nové mlieko? doteraz mala astolicu 1x denne. ☹

adkag
30. mar 2008

ahoj, ja neviem ci mozem radit,kedze kojim,ale nas maly maval takto tiez do 2 mesiacov stolicu, do kazdej plienky.

boden
30. mar 2008

Ahoj aj nas maly to maval, ale ja som tiez kojila. Zmenilo sa to az ked zacal dostavat prikrmy. Myslim, ze je to tym, ze je mlieko lahko a rychlo stravitelne a babo si z neho vezme len to co potrebuje. Pokial pribera, neriesila by som to.

tonicka
30. mar 2008

adrolka, ja sice tiez kojim, ale je to normalne, pokial je taka ako popisujes, tak je to určite v poriadku, moja kakala do kazdej plienky asi do 4 mesiaca, potom asi 4 krat za den, okolo 6 mesiaca zrazu az kazdy 3-4 den 😉 takze urcite je to ok, pokial je spokojna 😉

lusil2005
30. mar 2008

ahoj. nam jedna lekarka povedala ze babo by malo mat stolicu po kazdom jedle. vraj je to signal dobreho travenia. tak neviem... podla mna je to ok. ak je vsetko ostatne v poriadku ako ta farba a mala nieje hladna, tak je to fajn 😉

adrolka
autor
30. mar 2008

jaj baby, ďakujem, ste ma ukľudnili!!!!!

katka76
31. mar 2008

pripajam sa k maminkam casto kakajucich babatiek. kym papala len MM, kakala 6-8x za den, takze som prestala davat cistu plienku pred krmenim, lebo po jedle hned bola kakana. upravilo sa to prvymi prikrmmi. treba vsak sledovat vahu.

tomaskokat
31. mar 2008

naš malý má dva meiace a kojím. Len sa stáva pravidelne večer strácam mlieko a musím mu dať bebu. to že plní plienku pravidelne bolo ok aj farba bola ok len horšie bolo ked nekakal celú noc aj celý den. poviem vam potila som sa aj zanho.Bud rada že máte tak často plnú plienku. 😉

pappo
31. mar 2008

adrolka my sme na tom uplne rovnako mala tiez kaka do kazdej plienky tiez sa bojim aby priberala ked to vsetko vycika a vykaka, a okrem toho pri tom kakani aj ked to ma riedke stale reve chuda neviem preco)?

katia7
31. mar 2008

ahoj ja som bohuzial nekojila,len tri tyzdne ☹ ale veselo kakal do kazdej plinky aj po umelom mliecku a myslim ze tiez tak nejak ked sme zmenili bolo to viac.teraz ma osem mesiacov a stale kaka styri aj pat krat za den 😀 ked to nie je riedke a divne myslim ze je to ok

pappo
31. mar 2008

je tu aj take babo co kaka do kazdej pleny z UM?

pappo
31. mar 2008

stalo sa vam ze ked kaka riedke aj tak babo place , nasa malicka stale placka ked kaka uz neviem ako jej pomoct a ani netusim co by to mohlo byt, poradte.

tonicka
31. mar 2008

pappo a nema vetriky? niektore detcky placu, lebo je to pre ne namahave 😉 skus pripadne rektalnu rurku, ci nema vetriky 😉 Len pozor, velmi to striela a treba ju tam dat celu a pred tým naolejcekovat 🙂

pappo
31. mar 2008

tonicka to robim ale nechcem to do nej rvat stale ked place mam strach aby som jej tou rekt. rurkou neublizila a striela to to viem uz ma par krat trafila 🙂 prejde to niekedy?

tomaskokat
31. mar 2008

skus kupiť v lekarnisab simplex je to homeopatikum maličkým celkom chutí. je na nadúvanie a bruško celé. stojí 40sk. nám pomohlo

tonicka
31. mar 2008

urcite, vo vacsine pripadov v 3 mesiacoch, u nas to trvalo do 4 a pol a potom obcas sme museli pomoct zase pri tvrdej stolici 😉 ale teraz kaka hoci kde a bez placu a aj spravnu konzistenciu 😉 Inak ja som rurku pouzivala niekedy aj kazdu hodinu, ked bolo velmi zle... ale malej sa potom zjavne ulavilo 🙂 a pouzivame espumisan

pappo
31. mar 2008

myslis sab simplex alebo len simplex to nepoznam

katia7
31. mar 2008

no hej,moje kakalo aj z umeleho mliecka 😀 a inak tiez preplakal snad styri mesiace svojho zivota. ja osobne rektalnu rurku velmi neodporucam mam s tymito metodami velmi zle skusenosti. nie dobrovolne,ale kedze sme boli casto v nemocnici casto tam putoval aj teplomerik ktori tiez niektori ludia na tento ucel pouzivaju,to co prislo po prichode domov a teda aj odstaveni "pomocky" bolo sto krat horsie. ja som stale dookola masirovala brusko,hojdala na rukach a tiez som kupila normalne feniklove zrnka a take dve tri som chvilku povarila vo vodicke na mliecko(len nie do kazdej vodicky to tiez nie je dobre)je to unavne a vidim ze ty mas dokonca dvoch anjelikov ale neboj ak 😀 sa babatko zacne viac hybat same to prejde,ja som tomu uz neverila,moj maly plakal kazdy den osem hodin v kuse s prestavkou len na krmenie a potom pravidelne od unavy zaspal(na hodinu 😖 ) ale preslo to 😀

pappo
31. mar 2008

tonicka espumisan aj ja

tonicka
31. mar 2008

myslela sab simlex... nam nepomohol, preto pouzivame espumisan 🙂

pappo
31. mar 2008

katia nestras s tou rektalnou vazne je to take vazne?

katia7
31. mar 2008

pappo vseobecne si myslim ze maloktory lekar ti to odporuci,niekde som tu nasla diskusiu zufalej mamicky ktora rurku pouziva uz pred kazdym krmenim a nepomaha,jasne ze nepomaha, ono logicky to ze ides na wc je v podstate reflex,ten sa neustalym "pomahanim" otupuje cize je logiske ze to nepomaha. vies nevravim ked sa dietatko tyzden nevykaka a raz mu pomozes rurkou pretoze tam asi nestal nejaky vaznejsi problem(aj ked niektore deti v pohode nekakaju tyzden 🙂 ) vies po dvoch tyzdnoch v nemocnoci a teplomere tri krat denne sa moj maly nemohol doma zrazu vykakat peknych par dni a ten plac ani nevravim,ja ale moc neuznavam ziadne pomahace a prezili sme aj bez nich. ja naozaj chapem ked je niekto z babatka unaveny,moj maly plakal naozaj hodiny denne,cez den spal iba mne na rukach a v noci som ho na rukach hodiny uspavala kym som ho mohla polozit do postielky, kazdu chvilu som ho mala rozbaleneho a masirovala mu brusko a neraz som stracala nervy,nie som ziadna supermanka 😉 ale teraz je z neho vesely chlapcek,kaka kedy sa mu zachce a spinka sam v postielke 😎 😀