Stráca sa mi mliečko v jednom prsníku?

tereziatko11
13. júl 2019

Ahojte babuľky od včera sa mi pomaly stráca mliecko z ľavého prsníka nedá sa mi z neho dojcit lebo mam bradavku "prasknutu" a vždy keď babo potiahne tak mi z toho ide krv tak mu to dávať nechcem teda z tohto jedného odsavam a z druhého mu dávam normalne poradíte teda niečo aby sa mliecko tvorilo "rovnomerne"?😥

misica16
13. júl 2019

@tereziatko11 ahoj neporadím ti síce ako to urobiť tak, aby sa ti mlieko tvorilo narovnako, ale zmojich skúseností lentoľko, že sa dá dojčiť aj z jedného prsníka ☺️...moja od začiatku uprednostňovala ľavý prsník a odroka už pije iba z neho, a okrem estetického hľadiska, že mám jeden o dosť väčší ako druhý, nemám žiadny problém. Ale ak chceš dojčiť z oboch, tak po zahojení bradavky treba znova na tú stranu čo najčastejšie prikladať. Mlieko sa totiž tvorí tam,kde je po ňom dopyt, alebo skúsiť častejšie odsávať. Inak kamarátka malú dojčila od narodenia skoro tri roky iba z jednej strany, lebo druhý prsník má chorý a vpohode. Dúfam, že som aspoň trošku pomohla.

tereziatko11
autor
13. júl 2019

@misica16 da sa aj z jedného? To je super ja som začala mať strach ze sa mi to mliecko začne strácať z oboch😕

misica16
13. júl 2019

@tereziatko11 dojčenie je hlavne o psychike 😊 viem podla seba, že vždy keď som začala stresovať tak aj mlieka bolo menej. No ja som tiež nevedela, ale začiatky sme mali všelijaké a keďže som veľmi chcela dojčiť, tak som hľadala informácie, a pomohla mi stránka mamila, a laktačná poradkyňa ma veľmi podporila. Vyskúšaj na tej mamile je ozaj všetko o dojčení. Treba len často prikladať a mliečka bude dosť. Možno sa ti aj tvorba upravuje, lebo mňa to napríklad tiež prekvapilo. Teraz mám prsia úplne mäkké a mlieka stále dosť. A mlieko sa mi úplné nestratilo ani v druhom prsníku aj keď z neho už vôbec nedávam.

habibim
13. júl 2019

Moja prvorodena pila mliečko z prsníka, na ktorom som mala chrastu, aj s krvou.. Pila cez klobúčik, a keď potiahla tak najprv praskla chrasta potom išla krv a za tým mliečko... Nič jej nebolo a ta chrasta sa v tom klobúčiku sama zahojila, nakolko bola ponorená v mlieku, a keď som ne kojila tak som si ju natierala svojim mliekom a keď to prešlo tak kojila už normálne bez klobúčika... Kojila som ju vyše dvoch rokov.. Mlieko sa stratí úplne až keď z neho nebude dieťatko put a ty nebudeš oddávať, tak 4-6dni..pokial odsavas, mlieko sa bude aj naďalej v ňom tvoriť..

ildiko36
13. júl 2019

@tereziatko11 z jedneho davaj a kym sa ti bradavka nezahoji skus rucne odsavat..ziadnu odsavacku..mne moja prababka poradila aby som dala na popraskane prsia borovu mast..a veru mi to pomohlo..stale som s tym natierala pred kojenim som umyla prsia..po kojeny zase som umyla a nakremovala.je to dost babracka ale pomaha