Stráca sa mi mlieko, kojím len 4 týždne.

saiffffa
20. mar 2020

Ahojte, mam 4tyzdnove babatko. Prvých 10dni som mala prsia ako kamene plne mlieka a maly priberal. Odvtedy ale zo dna na den utalo a prsia zmakli a postupne uz cez den dokrmujem laktacnou pomôckou (cievkou na prse) nielen pred spaním vecer, ale aj cez deň rano :(( v prse maly potaha par minut a potom bud zaspi alebo sa hnevá a odsava sa a place. Beriem uz druhe balenie benediktu a senovky. Pomohlo to len na chvíľu. Taktiez maly je od mala spac. Kojim v cca 3h intervaloch (on cca tak spi) a v noci prvý spanok ma cca 6.5h. Budit ho nebudim.... Prosim poradte co uz mam robit, som zufala a placem, lebo kojit chcem.

martinatom1
22. mar 2020

@saiffffa Ja som vyskúšala viacero LP, je to tak, nie každá má na to schopnosti a cit. Keby mi boli poradili hneď na začiatku tie informácie, čo som písala vyššie, mohla som si ušetriť veľa trápenia a sĺz, čo som sa ja oplakala koncov kojenia 😀 Vypáčila som to z nich asi po pol roku, vlastne som si u nich len potvrdila to na čo som prišla sama, a potom to bolo už len lepšie. Zdôrazním ešte niečo - veľmi dôležitý je KONTAKT s bábätkom, ale netreba spať v jednej posteli a nosiť nonstop nahé bábo (to nevyhovuje ani mne a nerobím to), ale treba sa mu veľa venovať , pestovať, túliť sa, ovoniavať. Lebo keď bábo dlho spí, ty robíš a myslíš na niečo iné, telo si myslí že bábo nieje, tak netvorí mlieko. Nepoužívaš náhodou zavinovačku, alebo perinku? Ja viem, ono je super že bábo pekne spinká, ale bohužial sa to trochu bije s úspešným kojením. Aj moja niekedy potiahne taký dlhší spánok, to už chodím nakúkať kedy sa už zobudí a vycucá to 🙂 Prípadne trošku odsajem aby tam bol pohyb. Tiež je fajn aspoň 1 spánok denne dopriať v šatke, často sa bábätko trošku preberie, cucne a spí ďalej, aj sa napapá, aj blízkosťou podporí tvorbu.

lola92
10. apr 2020

@3petka kojot do 3rokov ? To som ešte nezažila , nevidela , nepočula ... dosť na hlavu ak nejaká kojí 3roky ... premotivovane bio matky :D