Strácam materské mlieko

soltysovakatarina
26. máj 2017

Ahojte mamičky som prvorodicka maličká bude mať 5mesiacov a mam pocit, ze strácam mlieko.Keď ju príkladom k prsniku začne hneď plakať a vôbec nechce piť aj kked vidím ze je hladná.Tak isto neviem ci to je mliekom alebo jej začínajú zvuky.Nevie mi niekto poradiť co robiť chcela by som ju ešte kojit. Dakujem

lilu74
26. máj 2017

Mne sa tiez maly zvykol hnevat a otacat sa pri kojeni. Malokedy papal bez pohybu-len ked bil velmi hladny a sustredil sa😂a uz ju aj prikrmujes?skus mat vacsie pauzy medzi kojenim mozno ked bude hladna nebude sa vrtiet😉

bale1rinka
26. máj 2017

@soltysovakatarina tak skús odstrekávať a dávať jej z fľašky.

soltysovakatarina
autor
26. máj 2017

Tak sem tam piskotku a cajik inak kojím každé dve hodiny. Zacalo to pred vcerom myslela som ze zuby ale keď som jej dala fľašu hneď to vypila, bola by som radšej keby som kojila než fľašu. A skúšala som odsatav no bradavka bolela a mlieka malo:( ale keď ju prilozim v noci tak papa

jankadr
26. máj 2017

Precitaj si o dojcenskom strajku.toto robila aj moja mala.ma 8 mesiacov a v spanku sa koji.zacni prikrmovat,mozno je uz viac hladna.bolo to o nervy-chvilu som jej odsavala a dala lyzickou.ked zaspala,dokojila sa.a senovka + benedikt 3 X 3 denne na zvysenie produkcie mlieka

luba41
26. máj 2017

hlavne zruš piškotik a flašu s cumlom..ak príkrm, tak niečo normálne..čajík nepotrebuje, ponukni prsník a svoje mlieko.. dieťa štrajkuje pravdepodobne v dosledku podávania flaše-vidíš, že flašu prijalo a prsník nie...niekdy stačí dať flašu párkrát a je problem...čím menej bude dieťa na prsníku, tým menšia bude tvorba..a na znižovanie tvorby máte ešte kopu času, tak netreba si to kaziť..aj príkrmy-nenáhradzajú dojčenie, ale dávajú sa popri dojčení..a iné tekutiny ked tak dávať pohárikom, ale minimálne..dojčenie jej ešte pár mesiac bude stačiť aj ako prísun tekutín..
a prečítaj si o štrajku..nájdeš na internete..

vilmavilmuska
26. máj 2017

veru vydrz... cajik sa da dat lyzickou ked mas pocit ze je male smadne ... a v noci dieta pije tak ju uc

soltysovakatarina
autor
26. máj 2017

No ona aj ráno pila len cez den ne a ne a čítala som o tom strajku a dala som jej po obede pocas spanku a trochu popila...ja fakt neviem

lorela
26. máj 2017

@soltysovakatarina Piškóty a čaj sú absolútne nevhodné.
Skús si zavolať laktačnú poradkyňu, možno dobre poradí.

nuni11
26. máj 2017

Povedala by som, ze laktacna poradkyna nie je uplne od veci navrh, teraz sa to dost rozsirilo a vraj vedia zenam ozaj pomoct 🙂 Ja som niekde citala, ze robia aj nejake kurzy pre maminky, ktore maju prve babatko. Lebo su aj babatka, ktore nechcu prsnik vobec uz od zaciatku. Ja si musim zaklopat ale my sme s tymto problem nemali

deti95060810
26. máj 2017

ak máš málo mlieka, treba zvýšiť príjem tekutín - voda, čaj, mlieko s čajom - gebuzina ale neotráviš sa....
kúp si v lekárni homeopatický prípravok na podporu kojenia - mne to odporučil pediater, pomohlo. Stojí to pár e., v lekárni vysvetlia ako sa to berie.

lucinka511
27. máj 2017

@soltysovakatarina kup si benedikt a seno ku z kazdej bylinky 4x3tbl denne.cize spolu 8-8-8tbl a zacni poriadne prikrmovat..v knihe od bukovskeho sa odporuca od 5zacat.....a tie bylinky si kup a prikladaj kazdu hodku.

lubkacibulka
27. máj 2017

@bale1rinka
Žiadna fľaša ešte nepomohla riešiť problémy s dojčením.

lucinka511
27. máj 2017

A prikrmuj poriadne zacni najpr .mrkvou.potom odvarom z naturalbej ryze.potom ryzu....alebo si kup tu knihu od neho..vola sa uz to bude milacik....Laktacna ti poradi to zhruba co ja.ze ak je malo mat mlieka.tak je lepsie uz robit prikrmy.co odpiruca aj bukovskt a pivie ti aby si si kupula byli ky.to grecke seno a benedikta a kojila kazdu hodku....odsavat skus rucne....u mna bola laktacna...a toti mi poradila.bylinky zabralu a pij 3 litre vody kup si vineu alebo lepsie hriznovu stavu.len ta je draha.

nanervy_2
27. máj 2017

Klasicky strajk aj s nasledkami. Flasa je absolútne nepotrebna ak kojis, skus poharik ked tak.
Ponuknut prsnik co najčastejšie, ked odmietne, nechas tak. Cas kedy sa prebudza je na prisatie idealny.
Nas ine ako vodu skoro do roka nepoznal, doteraz dava prednosť vode.
O piskotach ani nehovorim, potom su tu temy ako moje dieta neje nic okrem sladkeho... To radsej okusovat jablcko, mrkvu (su take sietovane akoby cumle), zemiaky, ryza, nesolene chrumky... Mas milion zdravsich alternativ.

zabina27
27. máj 2017

@soltysovakatarina len k tomu, ze "caj nepotrebuje"... no ano, teoreticky mozno kojene nepotrebuje, ale prakticky si na tekutiny musi zvyknut a hlavne teraz, ked ide leto, aby si potom nemala problem, ze ti nechce pit. mozes teda lyzickou ci poharikom, ale ponukaj vodu, caj... u nas to, ze malej nechutilo pit, dospelo az k problemu s oblickami a ako nefrologicka povedala "to su kojene deti, ine pit akoze nepotrebuju, ale ked zrazu zo dna na den potrebuju, tak nechcu a je rychlo zle"...

errinye
27. máj 2017

Možno dostaneš menštruáciu... Ja som mala to isté v rovnakom čase čiže 5m mal malý. Treba len donekonečna ponúkať prsník najlepšie v polospánku. To prejde neboj dĺho to trvať nebude a uspokojí sa. Nám to trvalo cca sva týždne . Kúp si senivku grecku v tabletkovej ,alebo čajovej forme ak máš dojem, že máš menej mlieka. Pomôže ti a hlavne žiadna fľaša. Skús skôr vystriekať miečko do pohárika a tak podať, alebo cez lyžičku nech sa aspoň napije

errinye
27. máj 2017

***senovku grécku

soltysovakatarina
autor
28. máj 2017

Dakujem za rady
Dúfam ze to zvládneme

soltysovakatarina
autor
28. máj 2017

A dievčatá nemôže to mať niečo spoločné s tym ze mam opäť buď druhý týždeň po sebe?

soltysovakatarina
autor
28. máj 2017

Opar
Pardon za preklep

jankadr
28. máj 2017

@soltysovakatarina podla mna nie.vies ako teraz dojcim?mam na krku zavesene najvacsie korale ake mam doma a mala sa s nimi hra a ja kojim;)aj zabudne,ze strajkuje🙂