Strata mliečka týždeň po pôrode. Je to možné?

magda29
5. júl 2009

Ahojte mamicky. Viete mi prosim vas povedat ze kedy moze sa stracat mliecko moze to byt aj tyzden po porode? Prosim vas ak viete napiste my a co je prosim vas na podporu mliecka? Dakujem vam.

dadak231
5. júl 2009

Ahoj magda29. Ja mám dve babuľky (3,5 r. a 9 mes.). Tak dúfam, že Ti moje rady pomôžu.
1. Treba sa ukľudniť. Čím viac stresu, tým menej mliečka.
2. Pitný režim t.j. 2,5 - 3 l tekutiny (minerálky alebo vodu).
3. Podpora mlieka - čajíky na podporu tvorby mlieka alebo aj nealkoholické pivo (vraj obsahuje prolaktín) na tvorbu mlieka.
Mliečo sa môže stratiť kedykoľvek. Niektorým maminkám ani riadne nenabehne, niektoré deti sa odstavia samy a niektoré maminky koja aj 2 roky. Ja som svoju staršiu odchovala na odstriekanom mlieku. Mladšiu zatiaľ úspešne kojím. Držím Ti palce.

veronika81
5. júl 2009

ja pridám ešte jeden bod.. dieťatko prikladať, prikladať a ešte raz prikladať k prsníku!! Čo najčastejšie, cez deň, v noci.. Týždeň po pôrode sa podľa mňa laktácie ešte ani poriadne nerozbehla.

nanku
5. júl 2009

este cosi, treba sa aj poriadne stravovat. mne sa mliecko rozbehlo az na 5 den a este stale kojim

jananinka
5. júl 2009

suhlasim s veronikou, priklada, prikladat, prikladat. mne sa uplne mliecko rozbehlo az za 2 tyzdne po porode.