Strata mlieka

yamee17
3. okt 2012

ach mamicky.... :(
este len vcera som pisala ze mala sa nevie vykakat z materskeho mliecka... a dnes ho uz nemam...:( vcera vecer sa uz nedokazala napapat.... pri odsavani mi nevysla ani kvapka.... da sa s tym nieco robit?? aby sa mi mliecko vratilo???

danjelca
5. okt 2012

@beton s laktačnou som spojená od začiatku dokrmujem cievkou..no vela sme si prešli a veru natrápili sme sa už až až...dnes večer doberiem posledné ATB a vrhneme sa ešte nato...no ten zápal bol tak prudký že večer nič a o dve hodiny triaška...neviem nedalo sa to podchytit skor...a teda v noci teplota že som nemohla vstat z postele tak som ticho trpela do rána.Mliečko sa mi troška polepšilo odvčera mám pocit.

beton
5. okt 2012

@danjelca mne sa cosi marilo, ze som pred casom citala tvoje prispevky, ze vy nie ste flaskovi. to je velmi dobre a velmi ta podporujem vydrzat. ak si v kontakte s LP, ktora ti vyhovuje, to je velmi dolezite. uz si dokazala, ze si obetava a sikovna mamicka, urcite sa podari aj tento raz. senovku a benedikt si nerozmyslala vziat? aspon teraz na rozbehnutie po tej liecbe. LP ti pomoze zohnat. nie je to velmi chutne, ale zabera. klobuk dole za to, co si vsetko uz preskakala. oplati sa to, len vydrzat.

danjelca
6. okt 2012

@beton tak dalšia krízová noc..chcem sa spýtat ako vám ide dokrmovat cez cievku na prsníku-lahko?U nás je to boj na dve hodiny:///ja už nevládzem.Senovku benedikt užívam všetci mi vravia vydrž ale ja nevidím progres.KOjit týmto štýlom dopolroka sa zosypem:/Malý má už taký stres .Kojenie je u nás velký boj

beton
6. okt 2012

@danjelca co znamena lahko? :o))) my uz nie sme na cievke, lebo sme uz velki. ale presla som si tym. cievku ma babatko v kutiku ust, takze o tom ani nevie, ze ju ma. ja som si nalepila s leukoplastom na okraj dvorca a tak prikladala. poharik s mlieckom som mala medzi dojciacim vankusom a sebou, aby sa neprevratil a boli sme vo futbalovej polohe. ked v priecnej asymetrickej, tak potom bol poharik na dojciacom vankusi oprety o babatko, aby sa neprevratil. lahko to nezacalo, lebo sme sa nevedeli prisavat. ale nejako, nejako sme to dobojovali. je to jedina cesta, ako si zabezpecit dostatocnu tvorbu mliecka. ale vies, co je dolezite? upokojit sa. akonahle mas z dojcenia stres, tak ho prenasas aj na dieta a to potom bojuje. nie je si iste, boji sa, ódmieta. vsetko, co ty citis, sa prenasa na dietatko. na toto pamataj. nestoji za to vyrabat mu stresy. mas len jedno dietatko? ak ano, tak mas naozaj cas venovat sa tomu cely den, celu noc. koza na kozu a lezte spolu v posteli hoci aj mesiac. pojedz z mraznicky, popros nech ti niekto navari a o nic ine sa nestaraj. naozaj sa ti ta investicia vrati. dojcenie je ovela pohodlnejsie, ked sa uz pekne rozbehnete. ale to naozaj vyzaduje odhodlanie, presvedcenie, trpezlivost a nekonecnu lasku k dietatku. urob si z nekonecneho dojcenia prijemny cas, na ktory sa budes tesit. dobry film, knizku...co som ja knih precitala v zaciatkoch.... parada. na spolocne chvile sa treba tesit, aby si dietatko neodnasalo negativny zazitok z nervoznej mamicky. tak usmev a do toho :o)))

lalus
6. okt 2012

@danjelca my sme boli na cievke 2 mesiace pri každom kojení. zvyknúť si nám trošku trvalo, bolo to pár dní bojov a plaču potom, keď som si našla systém, tak to bolo OK a prišlo mi to už normálne 😅 - najprv som kojila v sede a v priečnej polohe (to mal malý 3 mesiace), postupne sme prešli do ľahu na posteľ. fľašku s mliekom som mala uloženú pri čele maličkého a šlo to. potom som ešte ´dalšie dva mesiace dokrmovala cievkou 1x denne (to už bol aj na príkrmoch) a ako 7 mesačný ju odmietol úplne.

erzulik
7. okt 2012

Myslim si ze mas laktacnu krizu, len sa upokoj. Moja malinka ma 13 mes. Atieu som mala vela kriz s mlieckom. Trvalo to par dni a potom sa to rozbehlo. Ja si od 8 mes iba odsavam a stava sa mi ze jeden den mam vela mlieka a o tri dni menej. Beriem costy a senovku na podporu mliecka, lebo od zaciatku som mala malo mliecka zo zdravotnych dovodov.

erzulik
7. okt 2012

@lalus ahoj my sme boli na cievke 7 mesiacov po 6 tyzdnoch po porode som si zavolala laktacnu lebo som nemala ani kvapku mlieka.

ewca
7. okt 2012

@beton Bolo mi vlmi luto, ze som kojit nemohla a tuto informaciu som si oerovala u viacerych, mala som komplikovany porod pri ktorom mi takmer mala umrela a ja skoro kratko po nom...pocas sestonedelia som vybrala 7 druhov antibiotik, plus silne lieky na mocovy mechur...takze to kojenie nebolo realne, plus dcera bola dlhsie odomne prec naolko sme boli v inych nemocniciach. Dufam, ze pri druhom pojde vsetko ako ma a ja si budem moct vychutnat ja to kojenie...chvalbohu aj napriek tomu ze som nikdy nekojila, dcera ma vvelmi dobru imunitu, vobec nebyva chora a ked aj na nu nieco lezie, na druhy den je fit

erzulik
8. okt 2012

@danjelca ahoj viem o com hovoris, po porode som nemala mlieko zo zdravotnych dovodov ktore lekari zanedbali. Nejedla som nepila a schudla v priebehu 5 dni 10 kg.... Bolo to hrozne obdobie a mlieko sa netvorilo. Po 6 tyzdnoch porodu som si zavolala laktacnu, mohla som aj skor a tiez mi pomohla rozbehnut mlieko s cievkou. Bolo to nieco hrozne islo to velmi pomaly. Cievka mi stale vypadavala s flasky a dcerka mi plakala...v noci sa mi budila 4-5 krat na cievku som poriadne ani nevidela ale takto sme sa trapili 7 -8 mesiacov. Stale som mala menej mlieka ako moja dcerka potrebovala potom som to uz nezvladla a zacala som si odsavat. Odsavam si dodnes, malinka ma 1 rok 2 tyzdne, rano naobed a vecer a vyhovuje mi to. odsajem okolo 500 ml denne a malej to staci. Teraz by som mohla kojit lebo mlieko jej postavuje len uz sa mi nechce prisat na prsnik co je skoda. Je ovela krajsie kojit ako davat mlieko z flase ale boli sme obe nervozne ona bola od narodenia velky hlados.teraz vazi vyse 11 kg merIa 86 cm Dokonca ked som uz mala plne zuby cievky dokrmila som lyzickou to bolo ovela rychlejsie.Drzim ti velmi palce urcite to este nevzdavaj dopraj jej materskeho mliecka kolko budes zvladat. My sme neboli este chori iba sopliky oplati sa obetovat pre scoje dieta.