Strata mlieka pri odsávaní

zumza
5. nov 2012

Baby,chcela by som vas poprosit o radu, mam 2 mesacneho synceka, nedarilo sa nam kojit, tak som si mlieko odsavala a davala mu ho z flase. mlieka som mala tak akurat, aby mu to stacilo. Teraz vsak zrazu akoby sa stracalo, odsajem skoro o polovicu menej, prsia mam jak vyzmykane spongie. mohla som prist o mlieko zo dna na den? Co mam robit, aby sa mi to znovu rozbehlo? maly sa nechce prist, takze u nas prikladanie moc nefunguje. dakujm z akekolvek rady, lebo som zufala.

evelin325
5. nov 2012

@zumza ja som bola na tom presne tak isto ako ty......v nemocnici mi maličkého naučili na flašku a nechcel z prsníka, nič iné som nerobila len odsávala, sterilizovala a stále dookola, tiež som mala mlieka stále menej a menej, skúšala som kadejaké babské recepty, robila som si teplé obklady, prsia masírovala špeciálnym olejom od Wedeli, kúpila som si aj drahé tabletky More Milk, ale z toho bolelo malého bruško....čo mi tak pomohlo bez vedľajších účinkov boli homeopatiká 🙂 držím ti palce

ederka1
5. nov 2012

zdravim,skus si kupit čajik pre dojčiace matky...alebo čierne pivo...maly ma 8.mesiac a ešte kojim popri papaniu ineho...a dobre su aj polievočky,omačky a kopor tiež podporuje tvorbu mlieka...vyskušaj a daj vediet...a je doležity aj spanok...poznam to,lebo maly nam akosi zle spaval...a teraz mu zase idu zubky... 😉

ederka1
5. nov 2012

aj tepla sprcha pomaha.. 🙂 držim palce..

xenicka13
5. nov 2012

mne zaberala vinea 🙂

zumza
autor
5. nov 2012

caj na kojenie pijem kazdy den. S tym oddychom je to tazke, nevyspala som sa poriadne od porodu, maly sa budi v noci 2 krat, dlho mu trva, kym odgrgne a ja potom kym odsajem a poumyvam, tak mi to aj s krmenim trva skoro 2 hodiny, cize kym ja idem spat, on o chvilu znovu pyta jest ☹ Niekedy sa mi podari apson cez den pospat.. Ale stale beham s odsavackou, snad to znovu rozbehnem, bola by som rada, keby som to aspon do Vianoc vydrzala. Dakujem za rady baby!

fanta
5. nov 2012

treba odsávať čo najčastejšie, ak a dá, tak aj v noci, skús homeopatiká, tie mne pomáhali, ja som odsávala 20 mesiacov, takže viem čo prežívaš a prikladaj malého stále, aj keď ti len bude "ožužlávať" bradavku

pajerchinova
5. nov 2012

nesuhlasim s castym odsavanim, dokonca to moze viest k zapalu prsnika (Potvrdene 3 nasobnou vlastnou skusenostou aj gynekologom). Odsavanie odsavackou nestimuluje tvorbu mlieka dostatocne, jednoznacne si treba prikladat babatko, aj ked sa vykasles na ine domace prace na dva tyzdne, venovat sa len tomuto. Hovorim z vlastnej skusenosti, ja som si zavolala laktacnu poradkynu, prisla ku mne domov, pomohla mi malu prilozit, vyskusali sme viacere polohy a islo to. Kym sa tvorba upravi trva to par dni. A urcite si nedoodsavat po nadojceni, je to zbytocna namaha a skor ti to uskodi aporani bradavky ako pomoze.

pajerchinova
5. nov 2012

Este som zabudla, treba si maleho v noci prikladat aj 3-4 razy ak sa zobudi, nocne kojenie stimuluje tvorbu mlieka omnoho viac.

maria613
5. nov 2012

@zumza aj ja som presdne takto prisla pred dvoma tyznami a syncek ma tiez skoro 2 mesiace a to som sa snazila pila caje atd... ale nechjcem ta strasit a drzim palce nech sa to este podari 🙂

eveenka
5. nov 2012

@zumza ja by som na tvojom mieste hned zavolala laktacnu poradkynu ona ti pomoze na 100% tu najdes z tvojho okolia
http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do...
a nechcem ta strasit, ale ako tu uz bolo spomenute odsavanie nestimuluje tvorbu mlieka dokonca vediet k jeho znizovanie, len dietatko stimuluje tvorbu mlieka dostatocne....vyskusaj este LAKTOFYT, ale musis si maleho prikladat, povyzliekaj seba do naha aj maleho do plienky poloz si ho na hrud aby sa zacal zaujimat o prsia, lahko sa to hovori viem, ale sama som mala problemy s kojenim a laktacna mi veeelmi pomohla...tak drzim palceky 🙂

erzulik
5. nov 2012

@zumza urcite zavolaj laktacnu poradkynu

sedem
6. nov 2012

@zumza mne pomahala vinea a ked bolo zle, nasadila som Motilium Lingual 3x1tbl, da sa aj 3x2tbl.uzivat- volnopredajne (alebo Costi, ale to je na predpis, ucinna latka ta ista)- maly zazrak pre mna a samozrejme, ak sa da, tak tiez radim skusit pohladat nejaku laktacnu poradkynu, ktora by vam pomohla s prisatim, bolo by to pre teba o dost jednoduchsie...drzim palce 😉

katpetdo
6. nov 2012

Ahoj,
viem co prezivas, krpec bol mierne predcasny so zhorsenou poporodnou adaptaciou, a nevladal velmi jest a nie to este tahat z prsnikov. Odsavala som 2,5 mesiaca, v 2m presla niecim podobnym ako spominas. Mne praveze pricaste odsavanie velmi pomohlo a rozbehlo laktaciu spat. Odsavala som kazde 2h (aj v noci) cca 3 dni, travila vela casu s malym pocas tych 3 dni s krpcom v posteli, nalievala sa Vineou a Carom a zabralo to. NAstastei sa drobec zrazu v 2,5 mesiacoch prisal (najrpv cez den a potom aj v noci) a teraz flasu nezoberie do ust ani za svet. MA uz 9mesiacov a je to mala prisavka. 😝

zumza
autor
6. nov 2012

baby, ja som mala doma uz 2 laktacne poradkyne, este na zacitku, ked sme sa vratili z porodnice, a chcela som naucit maleho prisat, ale ich metody u nas nefungovali, a to sme sa snazili viac ko 2 tyzdne, maly uz bol taky nervozny z toho vstkeho, ja znicena, on tiez, preto som zacala odsavat .... snazim sa ho stle prikladat a dufam, ze raz sa to podari..

veselavrba
12. nov 2012

a co ak nemam dieta pri sebe co potom?Potrebujem pre neho mlieko kedze je na jiske,tak poradte ako vyvolam mliecko.

maria613
17. nov 2012

@veselavrba ja som bola tak isto kazde 3 hodky som odsavala pila vela melty a caje pre kojace a mala som mliecko

lin123
17. nov 2012

Tiez odporucam laktacnu poradkynu. Su metody ako dostat dieta na prsnik. Len to chce strasne vela trpezlivosti a viery, ze sa to raz podari. Ja som o mlieko prisla, aj ked som odsavala a jedla pilulky na tvorbu mlieka, na nejaky cas to aj pomohlo ale nie dlhodobo. Maly sa nechcel prisat a pri tom sme mali problemy so stratou vahy a strasili ma infuziami, pre mna velky stres, co tiez neprispelo k tvorbe mlieka. Drobec zacal mat problemy, vela grckal, brusko ho bolelo, nevedel sa vykakat, potom mal aj zelene stolice, zadusal sa, nevedel sa nadychnut...no pre mna hroza..napokon som to vzdala a sme na UM. Evidentne sa mu polepsilo a je spokojnejsi, ja z jeho stavu tiez, aj ked mi je velmi luto, ze som to vzdala, asi aj predcasne, ale za tu cenu ake mal problemy...napokon som sa takto rozhodla. Nechcem nikoho odradzat od snahy dostat dieta na prsnik, v dobrom kazdej zavidim tu trpezlivost a drzim palce.

erzulik
25. nov 2012

@veselavrba odsavaj si mlieko kazde 2-3 hodiny a mozes mu ho nosit

megie
7. dec 2012

ahojte!
mám ponuku. Viem o maminke čo ma veľa vlastného materského mliečka a nechce ho vylievať a nechce ho dávať do tej mliečnej banky, ale rada by ho darovala... tak ak by ste vedeli o nejakej maminke, čo by ho uvítala (mamička jej aj ukáže výsledky vyšetrení, že je v poriadku) tak dajte vedieť 🙂 IP

zumasi
27. dec 2012

@zumza zial, viem o viacerych pripadoch kedy nepomohlo upravenie prisatia a pod. si statocna ze odsavas 🙂 viem o com hovorim, tiez odsavam a co najviac funguje mne je co najcastejsie odsavanie a poctivo "do dna", najma v noci. ked mi maly zacal spavat do rana, tak sa mi znizila tvorba mliecka. zaciatok je tazky, ale ono sa to este moze rozbehat, mliecko pojde casom lahsie von(aspon u mna to tak bolo), maly bude lahsie zaspavat- takze uz to bude len lepsie 🙂 a hlavne vela tekutin, oddychu a hlavu hore 🙂

certica25
4. jan 2013

@megie Ahoj megie, chcela by som sa opytat, ci este plati darovanie mliecka moja mala ma teraz 3 tyzdne a my sme uplne stratili mliecko.

luba41
4. jan 2013

@certica25 a neskúšala si laktačnú poradkynu? Mliečko sa len tak bez príčiny nestratí, možno by vás ešte "zachránila" 😉