Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Stratím mlieko ak bude v noci menej jesť?

frick
5. sep 2011

Mám 2 mesačného syna.Plne ho dojčím.Papával každé tri hodiny aj v noci sa tak budil.Asi 5 dni dozadu dostal nádchu prvú noc preplakal a ďalšie noci zrazu prespal aj 6 hodín.Zobudí sa o tretej a potom až ráno o šiestej.Nie som si istá či to môže byť tým že je chorý. Nevadilo by mi to je super sa konečne vyspať 🙂 ale bojím sa že, tým že menej často papá sa mi zníži množstvo mlieka.Teraz mám tak akurát ani málo ani veľa.Neviem či ho mám začať budiť - predsa len sa mi zdá ešte malinký aby tak málo v noci jedol.Inak cez deň si pýta tak ako doteraz.

janicka83
5. sep 2011

@frick neboj sa, ze sa ti prestane robit mlieko, vsak pises, ze cez den si pyta rovnako papat ako pred nadchou. Len sa tym budes zbytocne stresovat a potom to bude horsie, lebo budes len nad tym rozmyslat a ono sa moze naozaj stratit. Stale sa ti bude tvorit tolko, kolko si maly bude ziadat. Nasa mala bude mat v sobotu 2 mesiace, vecer zaspava medzi 20-21,30 podla toho, ako je unavena a prvykrat posledne dni jej davam papat rano o 5tej, potom sa uz zobudi okolo 6tej alebo 6,30 a uz je zasa hore a pyta si zasa papat. Proste to co si v noci prespi, tak zasa cez den chce dobehnut. 😉

gubcikova
5. sep 2011

neboj sa nestratíš.poznám detičky ktoré boli dojčené a prespinkali celú noc.ako píše mamička predo mnou,mliečko sa ti bude tvoriť presne toľko kolko bábo potrebuje.

frick
autor
5. sep 2011

@janicka83 Ďakujem upokojila si ma zvlášť keď viem, že je to normálne keď takto dlho prespí.Už ma trocha začínala chytať panika, lebo pri prvom synovi som mlieko stratila ale z iného dôvodu a teraz mám strach stále aby sa to nezopakovalo.Budem sa snažiť byť v pohode.Vďaka za radu a povzbudenie. 🙂

adelaida33
5. sep 2011

@frick môj malý spí v noci cca od 6 tyzdnov 5-6 hodín v kuse (nebudila som ho) a zatial ho dojčím.

magda714
5. sep 2011

moj syn bude mat za tyzden 2 mesiace a tiez si niekedy myslim ci nestracam mliecko lebo prsniky sa mi uz nenalievaju tak ako predtym a mam pocit ze v jednom mam mliecka viac ako v druhom,ten jeden sa mi ako keby viac nalieval.Prveho syna som kojila iba asi 4 tyzdne a potom som mliecko stratila no ale teraz by som chcela co najdlhsie.Neviete mi poradit nieco aby sa mi mliecko tvorilo viac,

ichbinich
6. sep 2011

@magda714:
Pestra zdrava strava, (podla moznosti) oddychovat, dojcit na poziadanie, nepozerat na hodiny a tabulky, caje na podporu kojenia.
To, ze nie su prsia naliate, neznamena, ze v nich nie je mliecko. Mliecko sa tvori aj pocas pitia. Ze uz nie su naliate znamena, ze sa produkcia nastavila na potreby tvojho babatka.
Hlavne sa nestresuj, nemysli na to, ze ho stratis, proste v klude dojci na poziadanie, a skus nejake caje.
Pozri aj Laktacnu poradnu tu na stranke alebo www.dojcenie.wordpress.com.
Vsetko dobre!

katim
6. sep 2011

ahoj chem sa opýtať , je pri dojčení potrebné užívať aj nejaké vitamíny, a je možné aby mamička pri dojčení len pila a velmi málo jedla , nestratí sa je plnohodnotne mlieko.

veronikam
6. sep 2011

V pohode netreba sa stresovat, moj maly od 6 tyzdnov prespal celu noc, najedol sa o 23 a potom az rano o 7. 😉

vejula
6. sep 2011

@frick ja by som ho nebudila. Ano prsia ti asi začnu tvoriť menej mliečka ked bude maly menej piť, ale ak by sa nahodou jeho dopyt zvyšil prsia hned zareaguju a začnu tvoriť zas viac. nie je dobra ani nadprodukcia. PRoste kolko vypije talko sa vytvori, ako taky hrnček var 😀 😀 😀 takže neboj, moj tiež niekedy pije veeela vkuse na ciciku prsia mi rozťaha za par dni potom pride obdobie že papka menej a mliečka je zas menej, ale vobec to neriešim vždy je tak akurat pre maleho

strapco13
6. sep 2011

@frick dojcenie sa prisposobi potrebam babatka..len treba kojit na poziadanie, nenatahovat intervaly, nedavat cumel, flasu, cajik a pod

@katim strava matky ma byt pestra a plnohodnotna..vo vacsine pripadov nie je potrebna zadna dieta ani obmedzenia

Tu začni písať odpoveď...

Odošli