Strava dojčiacej matky. Čím ju obohatiť?

grety
16. sep 2007

Baby, mam pocit, ze moja strava pocas kojenia je priserne jednostranna a ze v podstate jem takmer stale to iste. Napisem Vam varianty z coho priblizne pozostavaju moje jednotlive denne chody a ak mate prosim napady, cim obohatit tento jedalnicek, pripadne aj samotne recepty - napiste :

Ranajky : Ovsenna kasa, jogurt s musli, tmavy chlieb so sunkou a syrom, tmavy chlieb s dzemom, vajicka na akykolvek sposob, weetbixy s mliekom a nutellou, vyziva s piskotami, pribinacik
(mlieko ako take nam trochu robi problem, tak skusam teraz 2 dni bez mlieka)

Obed : Vyvary bez korenin, zeleninova polievka (mrkva, petrzlen, kalerab), vajcova s rascou, brokolicovy krem, spenatovy krem, Rozne druhy maska (kuracie stehna, kridla, prsia, pecienky, br.pliecko, kare, krkovicka, hov. pliecko - to som zatial jedla a oki)na masle a rasci s ryzou alebo zemiakmi, rezance s tvarohom (bol trosku problem), zeleninove fasirky, cestoviny s brokolicou a syrom, cestoviny s cuketou a baklazanom so syrovou omackou, kolienka s vajickom, tekvicovy privarok, spenatovy privarok

To je to co som jedla - idem skusit : tofu, soju, gulky v paradajkovej omacke

Ovocie, zelenina : jablka, banany, nektariny, mrkva, petrzlen, kalerab, brokolica, spenat, salaty

Budem rada ak mi date nove zaujimave inspiracie

Dakujem

cukor
5. apr 2012

@alla24 ...troška budem oponovať..ja som drzala pol roka dietu,zacala som prikrmovat az po 6 mesiaci a nemáme žiadne problémy s jedením.moja zje vsetko čo jej dám.to som fakt velmi rada.jedine slivkový kompot jej nechutí ale zje ho.a stále ju dojčím a umelé mlieko som jej nedávala a ani nedávam.tak držím palce a tešte sa z malej.

fazulka7
31. jan 2015
Používateľ fazulka7 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od fazulka7.

ahojte, aj ja jem všetko, jedine čo silne obmedzujem je kapusta a listova zelenina... z toho mi nie je dobre, neviem prečo ... a zaradila som aj vitaminy od humamedix - tie mi celkom pomahaju na udržanie imunity s ktorou som mala vždy problem 🙂