Strava dojčiacich mamičiek. Čo jesť?

kiva23
2. jún 2009

Ahojte. Som mamka 11. deň. Keďže už nie som v pôrodnici, kde mi stravu pripravovali a začínam si variť sama, chcela by som poradiť, od vás skúsenejších maminiek, čo môžme my kojace ženy jesť a čo nie. Poprípade môžete pridať aj recepty. Za tie by som bola najvďačnejšia, keďže neviem inak variť, len podľa receptov... 🙂 Ďakujeme..

ali27
2. jún 2009

ahoj kiva. ja dojcim stvrty mesiac a papam vsetko, okrem jedal ktore nafukuju, t.j. sosovica, fazula, hrach, kapusta, dalej nepapam velmi korenene jedla a aromaticke (cesnak, cibula). ale samozrejme ak je v jedle trosku cibule, tak to nevadi. moje babo nastastie nema problem s kolikami a naduvanim, takze je to jednoduche.
jem vela zaprazenych polievok, vraj dobre na mliecko, potom zemiaky, kura, ryzu, jogurty, jablcka, vlocky, banany, biele pecivo, syry, paradajky, papriku. ale vsetko s mierou.

junovka
2. jún 2009

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

kiva, a uprav si udaje v pase 🙂 😉

kiva23
autor
2. jún 2009

Dakujem baby - aspon nieco. Fakt som teraz celkom zufala, ze co si varit. A este s mojimi schopnostami.... No ale vsak sa naucim hadam 🙂 a junovka dakujem. SOm myslela ze to mam zmenene :D

dadka35dadka
4. nov 2012

@ali27 ahoj, nam rozpravali, ze paradajky a paprika sa nesmie, mam ju velmi rada, tak som ju radsej vypustila, ako to je nakoniec?

grososova
4. nov 2012

@dadka35dadka ,,papám uplne všetko,treba mat pestrý jedálny lístok.Samozrejme menej slané a korenisté,,,

matozazzo
4. nov 2012

Ja som vynechala okrem strukovin aj vsetky mucne jedla... buchty, palacinky, pizzu a tak, malu z toho hrozne bolelo brusko :( A tiez som nemohla cerstve pecivo... Inak som jedla vsetko 🙂 a vela pila.