Štvormesačné bábo odmieta jesť

luciana32
30. sep 2017

Ahojte,
potrebovala by som sa poradiť mám 4 mesačné babatko a už asi týždeň nechce papať. V noci a v polospanku mi papa pekne ale cez deň je to horšie aj keď ho dam na prsník tak potiahne 3-4 krat a potom si da hlavu nabok alebo rozhadzuje ručičkami a už nechce. Skušam mu davať aj počas chodze niekedy sa chyti ale to len tak na 2-3 minutky a opať prestane papať. Keď mu dám aj odsaté mliečko zo striekačky alebo z lyžičky tak ho vypluva. Nosím ho veľa aj v šatke hram sa sním sme stale spolu, neviem či je to štrajk alebo čo by to mohlo byť. Potom ako prestane piť tak po stlačení prsníka mi mlieko strieka neviem či mam silny tok. Odsávam si mlieko aj odsávačkou keď nechce aby som ho nestratila, ale tou nikdy nevytiahnem uplne všetko. Laktačnú som zatiaľ nevolala. Malý je alergický na kravské mlieko tak som zo stravy vysadila všetky výrobky z neho. Mával koliky takže aj vačšinu ovocia a zeleniny som tiež musela vysadiť. Môže byť že mam slabé mlieko? do teraz mi krasne priberal za mesiac 1300g . už z toho začínam byť zufala. ďakujem za rady

pininka
30. sep 2017

Mne toto zacal maly robit v 4 mesiacoch a s kojenim sme do par tyzdnov prestali uplne. Doslova vrieskal pri prsniku a odtahoval sa. Mozno by nebolo na zlu vec zavolat tu laktacnu.

monivv
30. sep 2017

U nas podobne bolo. Ale vydrzala som a casto nukala mlieko, aspon po troskach aby si dal, aby nebol smadny. Treba ho sledovat, ak je ok, tak vydrz a prejde to po par tyzdnoch. Mne na to v poradni doktorka povedala, ze to nevadi, ze to je dieta :/ tak som to neriesila... ale neodsavala som si, iba nevyhnutne, ak boli prsia moc tvrde (dva krat za pol roka :D). Lebo ak ma malinky nizsiu spotrebu mlieka, tak sa mu to prisposobi. A ked zacne znovu pekne papat, tak sa zvacsi objem mlieka naspat. Aspon u nas to tak bolo a vsetko dopadlo ok 🙂

mzov
30. sep 2017

Ahoj, my mame to iste :( ide asi o ten dojčensky štrajk, treba len vydržať, ja sa tiež snažím aj keď je to náročné. Môj robí úplne presne to iste čo popisuješ ty, a už to trvá skoro tri týždne...

monivv
30. sep 2017

My sme tak fungovali 3 mesiace :D najhorsie to bolo vonku medzi ludmi, ked krpec reval akoby som ho z koze stahovala, lebo som mu chcela dat najest po 3 hodinach :D

V tomto prípade to skutočne vyzerá na štrajk a najlepším riešením by bola poradkyňa pri dojčení. Presne by mala na osobnom stretnutí zistiť čo je vo veci a pomôcť konkrétnymi postupmi. Je to veľmi individuálne a pôvod toho je vždy inde, preto sa cez net dá ťažko poradiť.

lujziana44
1. okt 2017

Hmm isto ti tu baby radia dobre. Ja s tým moc skúsenosti zatiaľ nemám no tiež ak by ma niečo takého postihlo, isto by som vyhľadala pomoc odborníka😒