Sú rozdieli v kvalite materského mliečka?

zuzkapt
7. mar 2011

Ahojte. Mám štvormesačného chlapčeka. Dojčím ho cca každé 2 hodiny. Pri dojčení striedam oba prsníky a malý papá z každého prsníka veľmi krátko čo je približne 2 až 3 minúty. Ja mám pocit že za takú krátku dobu sa nemôže "poriadne" napapať. Napriek tomu však veľmi dobre priberá. Zo začiatku sme mali s dojčením veľké problémy a napriek tomu, že som to chcela veľakrát vzdať sme vydržali doteraz 😉 Stále mám však pocit, že mám málo mliečka a preto ma zaujíma, keďže malý tak dobre priberá či je niečo pravdy na frázach ako "dobré mlieko" či "slabé mlieko"? Vďaka.... 🙂

latvia
7. mar 2011

@zuzkapt baby ti vsetko vysvetlia a poradia v tejto teme, urcite sa ich opytaj, daju ti rady ako spravne postupovat 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/vsetko-o-dojceni/

ilijanka
7. mar 2011

slabé mliečko neexistuje, existuje iba zlá technika a znalosť dojčenia, keďže Tvoj malý tak krásne priberá, je jasné, že sa napapá aj za ti 2-3 minútky, neboj sa a pokračuj v dojčení ako doteraz, postupne sa určite predĺžia aj intervaly medzi dojčením 😉

feb13
7. mar 2011

Viem sa vzit do tvojej situacie, ja som mala tiez vela problemov a dodnes sa bojim po kazdom kojeni ci nezostal hladny... ale podla mna to co pises je uplne OK, ked je velky tak je aj silny a dokaze intenzivne tahat takze sa napapa rychlo. No a tiez ked je velky tak ma velke naroky na vyzivu tak si pyta castejsie. Vobec to nie je problem (akurat ze je to na nervy 😅 ). A niekde som citala, ze materske mlieko ma priblizne rovnake zlozenie, bez ohladu na vyzivu matky apod.

kaselka
7. mar 2011

tak to sa teš, mne malá pila aj 40 až 50 minút, pretože sa pri tom stihla najesť, pospať si, aj sa zahrať 😀 . Určite súhlasím s názorom ilijanky, pretože my sme problémy s priberaním mali, tak som si o tom študovala čo sa dalo a bola som aj za laktačnou poradkyňou... . Všade sa uvádza to, že "slabé" mlieko neexistuje. Veľa zdaru a ak sa dá dojči čo najdlhšie, pre dieťa nie je nič lepšie ako MM. 🙂

ani3012
7. mar 2011

ak dieťa nepriberá,tak je to vina matky (technika kojenia,ako často a ako dlho prikladá dieťa k prsníku ....) nikdy nie mlieka 😝
v poslednom čase sa hovorí len : buď mlieko je alebo nie.
ak bábo dobre priberá,tak doktorka vždy povie: máte dobré mliečko......
Tak si vyber 😅

suezana
7. mar 2011

My sme to mali podobné 🙂 Malá sala ako besná ledva 5 minút, z toho kopu vygrcala 😕 a pritom bola taká pucka tučnučká....nechápala som ...navyše som kojila len z jedného prsníka. Buď rada 😉

monika15
7. mar 2011

ilijanka : pri cisarskom je slabe mlieko, ja som mala tiez. maly papal hodinu a po hodine plakal jak keby nedejdol 3 dni a potom este vypil aj vlasu 100 ml.

anjelicek26
7. mar 2011

Ja som z odsavackou odsala za 5 minut 210 ml z jedneho prsnika... dufam, ze to zodpovie tvoju otazku, kolko moze byt tvoj maly schopny odsat za 2-3minuty 😉 Pokial pribera, nie je co riesit 🙂

domidomi
8. mar 2011

No to môj maximálny výkon bolo 150 ml z oboch prsníkov. A to som mala tak naliaté prsníky, že až sa mi hrčky robili a to ich nemám malé 😅 .

monyccka
8. mar 2011

Slabe mliecko je povera! Pokial babatko pribera, vsetko je v uplnom poriadku. V case ked matka dojci, organizmus vsetky vyzivne latky potrebne pre babatko investuje do mliecka, preto je dolezita vyziva matky - babatko bude mat vzdy vsetk opotrebne, len mamicke moze chybat vapnik alebo ine potrebne mineraly, vitaminy a pod, co sa casom moze odrazit na stave zubov, kosti.. Ked sa Ti maly napapa za 5 minut, je to idealna situacia - pouziva prsnik len na ucel na to urceny a teda na papanie a nie ako uspavadlo a hracku. Nesnaz sa to menit ani predlzovat tieto casy. Ak je po napapani spokojny, neplacka, nedozaduje sa dalsieho dojdecia hned, nevidim dovod na stres. A ak su intervaly medzi dojcenim kratke, daju sa postupne predlzovat - kazdy den-dva o pat minut (nosenie, uputanie pozornosti niecim novym, masaz, prebalenie) a postupne sa zladite tak, ze Vam to bude obom vyhovovat. Maly zisti, ze musi spapkat o trosku viac aby mu to vystacilo a teda aj dlhsie vydrzi. A Ty si konecne vydychnes, ze to nie su kazde dve hodinky ale napriklad tri a v noci nejakych 5.. O chvilocku zacnete aj s prikrmamy, tak vydrz, je to to najlepsie, co mozes dietatku dat. Si sikovna, ze si vydrzala a urcite aj velmi trpezliva a obetava matka, ked si napriek problemom nepodlahla jednoduchsej ceste umelej vyzivy. Tak hlavu hore - babo krasne rastie a Ty si silna zena v najkrajsej zivotnej etape..

jaruska8
8. mar 2011

Ja som bola po cisárskom a kojenie úplne krásne nabehlo. Malá mi síce zo začiatku pila veľmi dlho, ale ono sa to postupne zlepšilo, dnes je to niekedy aj 5 minút z oboch prsníkov. Slabé mlieko a málo mlieka neexistuje. Kamoškin prvý syn papala tiež dlho a teraz jej druhý syn má mesiac a napapá sa za 5 min, takže je to aj na dieťati a jeho schopnosti sať. 😉

atrami
9. mar 2011

. Ak malinký dobre priberá, tak to nerieš. Jedine, čo by som poradila je prejsť na dojčenie počas jedného kojenia len z jedného prsníka. Inak my sme boli tiež rýchlo vybavení, maximálne 5 minút a bolo . Po dojčení si možeš ešte mliečko odsať, ak ide.
Určite vydrž, stojí to za to.