Svrbenie bradaviek a pichanie v prsiach. Čo to je?

tynushqa
19. dec 2008

Ahojte,
prosim Vas neviete mi povedat o co sa moze jednat???
Moju malinku kojim, myslela som si ze ide o kvasinky..?? skusala som aj fialovu vodicku ale to nepomohlo, akurat sa mi zosupali bradavky z toho... :(
Dakujem

eliska7
19. dec 2008

nemaš nahodou vysušene bradavky,ako si ich umývaš,mala by si len čistou vodou a po osušeni len vlastným mliekom natreť bradavky-to je najlepši liek.Ak je to velmi suche skus olivový olej,alebo exipial pleťove mlieko,no potom si musiš pred kojenim umyť prsniky.To pichanie v prsiach byva ked sa tvori mlieko,alebo je nejaka žlaza upchata-skus prud teplej sprchy,pripadne si nahrej plienku vmikrovlnke-prilož,kapustne listy sú super a nastruhaný zemiak tiež

simona55
20. dec 2008

ano . suhlasim s eliskou ma pravdu to aj doktorka vravela co treba robit.

saska.t
20. dec 2008

No ak je to uz takto daleko, myslim ze to uz budu kvasinky a nie je jednoduche sa ich zbavit, asi by som navst. Dr a nema mala soor (biely povlak v pusinke), ktory mas aj ty na bradavkach? Liecenie je dlhodoby proces, nie len par dni, ale priam tyzdnov ... ☹

annag
20. dec 2008

tynus - je to mykóza a treba Canesten alebo Candibene - pozri od konca tému laktačná kríza - majsan som tam písala o liečbe

danu
7. jan 2010

nnell25 • Dnes o 22:34
Caute baby, potrebujem poradit...bude mesiac co som porodila a mali sme problemy s papanim takze sa snazim kojit ale aj dokrmujem umelym mliekom...Par dni dozadu sa mi na prsiach objavili fliaciky ktore strasne svrbia a pomaly sa mi to roztahuje po cely prsnikoch...na bradavkach nemam nic iba bolia pri kojeni...dnes sme konecne ako tak kojili tak by som nerada o to prisla...neviete mi poradit co s tym?davala som si na to masticku cicaderma co je aj na citlive bradavky a dva dni som si ich natrela infadolanom trosku je lepsie ale postupuje to dalej...neviete mi poradit neviem si predstavit chodit po lekaroch ked je maly doma...

spevacka
8. jan 2010

ja mam takú skúsenosť s prvým dieťaťom, ale to už mala malý vyše dvoch rokov, najprv bol asi týždeň on veeeľmi uplakaný, mňa potom začali tak zvláštne bolieť bradavky, až sa mi na nich vyhodili škvrny, svrbelo to a nakoniec mi došlo 😉 malý mal ústočká plné áft a preniesol mi to na prsia, bolelo to podobne ako keď mám herpes na puse a tak sme potom aj ukončili dojčenie. No ale to vzhľadom ne jeho vek nebola až taká tragédia...prajem skoré vyliečenie

sunea
8. jan 2010

nnel25: tieto clanky od Katky by ti mohli pomoct:
http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/dojcen...