Synček pri kojení zaspáva na prsníku a dobre sa nenapapá

jolie13
14. sep 2012

Žienky kto mi poradí? Som čerstvá mamina malého drobca,ktorý je veľmi nepokojný,plačlivý...Pri kojení mi zaspáva na prsníku ,poriadne sa nenapapá,chvíľu si pospí,zase sa zobudí a plače a hľadá prsník...Problémy s mliečkom nemám-priam mi až vyteká z prsníkov...Malý mal žltačku,bol aj pod tou lampou 22hodín...Možno je v tom problém...V nemocnici som ho vždy vážila pred kojením a aj po kojení...Tak som vedela koľko vypil...Musel vypiť aspoň 70ml.ale on vypil ledva 50ml...Sestrička mi povedala,že to je problém...Poriadne sa nenapapá tak je nepokojný...Je to fakt ťažké byť maminou...Už som zúfalá,,,Malý nespáva dobre ani cez deň a ani v noci...:((( Neviem ako ďalej...:/

namarie
14. sep 2012

@jolie13 tým sa netráp, to ani moja doteraz a to má 7 mesiacov, tiež mi večne zaspávala na prsníku, málo priberala a zrazu v 5-6 mesiacoch mi pribrala ani neviem ako... ja ju doteraz niekedy kojím aj každú polhodinu a málokedy dlhšie ako 5 minút... a tak to bolo aj keď bola malinká... perfektne prospieva a je strašne šikovná a Dr. ju vždy chváli a to ma moje okolie stresovalo, že nesmie zaspávať pri jedení, ja som jej jak sprostá fúkala do tváričky, hladkala, len aby sa zobudila a žiadna pomoc, len čo som jej zle robila... doteraz ju uspávam kojením a je to perfektný pocit.... ak si nervózna. spýtaj sa Dr, ale podľa mňa to neni nič zlé...

mahmulienka
14. sep 2012

@jolie13 hlavu hore a neboj. ja som s prvou saskou mala ten isty problem. narodila sa malicka, mala zltacku, bola anemicka a vkuse mi na prsniku spavala. ked nespala, stale sa len nosit potrebovala, inak plackala. v sestonedeli som si myslela, ze si to uz hodim, bo mi stale visela bud na jednom alebo na druhom prsniku a presne, ako vravis, poriadne sa nenajedla (bola schopna byt pricucnuta aj hodinu a pol, potom sa zobudit a znova pytat).
skus malemu stimulovat pod bradickou (tam, kde vidis, ako prehlta), alebo za usnim lalokom. nam to pomahalo, preberala sa a zacala opat prehltat.
u nas sa to v podstate vyriesilo same tym, ze som ju takto 'budila' a prikladala castejsie. ona si uz potom nasla aj svoj rezim a tempo.
mozno mas od prirody nepokojnejsieho synceka.
inak ked ti vyteka mliecko, skus ho zachytavat, pripadne si odsavat a skus dat malemu cez striekacku, pri tom mozno zaspavat nebude a uvidis, ako papa aj kolko
kazdopadne - som si ista, ze je tu o tom viac tem, skus si dat do vyhladavaca. a ked nepomoze nic, zavolaj laktacnej poradkyni.
drzim palce a neboj, to, ako sa citis, je zial normalne u vacsiny zien, je to hormonmi, vycerpanim, ale vsetko to prejde. tak ti prajem, nech je to u teba cim skor a nech si zacnes synceka uzivat vsetkymi dvadsiatimi 🙂

miskax2
14. sep 2012

@jolie13 prve tyzdne su tazke musite si zvyknut jeden na druheho a najst si aky taky rezim davaj mu papat ked si pyta a nie kazde 2-3 hodiny ako vacsinou vravia v porodnici dieta nieje naprogramovany stroj kezde ma ine potreby niektore spia viac ine menej dokonca maju prehodeny den a noc neboj sa po par mesiacoch sa to popravi ja som sa pri prvej dcerke tiez stresovala so vsetkeho stale som sa bala ze malo papa preto som ju zacaladost skoro prikrmovat umelym mliekom co bola chyba teraz pri druhej so uplne v pohode papa mi nejviac10 min aj to len z jedneho prsa(ale v pohode pribera) spi len na mne alebo v kociku... neboj sa zvladnes to aj ked je to isto narocne uvidis tyzden po tyzdni sa to bude lepsit drzim palce 😉 😉 😉 😉 😉

78lenka
14. sep 2012

moj maly tiež papal velmi malo ale asi im to stači 20-50ml,tiež bol plačlivy,mrzuty,nespaval ani v noci ani cez den,este sa može zmenit deti su každu chvilu ine.Inak moje deti pili veelmi dlho 50ml aj niekolko mesačne ale zasa často1,5-2hod

yanielka
14. sep 2012

@jolie13 nas maly ma 4 tyzdne a sme na tom rovnako. Dnes v noci som nespala takmer vobec kazdu hodinu a pol sa budil a potom sme boli este pol hodinu hore, tiez je na mne nasaty nonstop a ja uz skoro placem co mam take doranane bradavky. A prvy tyzden tiez nepribral nejak moc ale teraz za posledne dva tyzdne pribral kilo, takze asi sa netreba stresovat a treba to prijat tak ako to je. Ono je to len docasne🙂 Ja sa navyse musim cez den venovat aj starsej dcerke , takze niekedy mam fakt pocit, ze od unavy odpadnem. Asi treba len vydrzat, deticky nam to potom vratia neboj🙂

zuziq
14. sep 2012

my sme mali presne to iste... lekarka mi poradila kojit kazdu 1,5 az 2 hod. vzdy 15 minut jeden a 15 minut druhy prsnik. Medzi tym ale ziadne kojenie! proste nech si zvykne, ze ked sa papa, tak sa papa. Je ine ak je babo casto hladne ale vie sa pekne napapat. Potom nech je kojene ako potrebuje, ale v takom pripade ako mas ty je naozaj najlepsi striktny rezim, inak sa pri ziadnom kojeni nenapapa poriadne a dopadnes ako ja, ze cely den skoro nic nezjedol, vela aj prespal a vecer bol prisaty aj 5 hodin v kuse s par minutovymi prestavkami, ked zaspal a zase sa zobudil...Prve dni to bude tazke, ale to je tazke aj teraz. A pocas papania ho treba skusat budit, hladkat po tvarcika, steklit na brade a pod. Ja som mala tiez dost mliecka ale mam pocit, ze on bol asi lenivy 😀

emily84
14. sep 2012

napisem ti moju skusenost, aby si neurobila tu istu chybu ako ja. S malickou som mala podobnu situaciu. Vzdy ked plakala, dala som si ju na cicik a ona tahala, tak ja som si myslela, ze bola hladna, ze ved keby nebola hladna, tak by netahala. OMYL! Myslim si, ze take male babatko by tahalo vzdy ked si ho na cicik das. Mozno ani netaha mliecko, iba cicikuje. Ako uz spominali ostatne mamicky, treba si spravit rezim aby babatko papalo s vacsimi prestavkami. Priblizne 2.5 az 3 hodinky by tvoje babatko malo vydrzat. Pokial si ho nakrmila a ono o pol hodinku place znova, nebude to zrejme od hladu. Pocas krmenia sa ho snaz prebudzat, no nie drasticke metody. Mne malicka pila dlho len cca 5 min, dalsie dve minuty tahala s mojou pomocou prebudzania a este zopar minutiek takych ze obcas sem tam preglgla. Daj jej papat z prveho cicka, potom ju chod prebalit, to ju trosku prebudi a daj jej papat z druheho cicika (aspon moja vie vzdy z druheho este pekne potiahnut). Pri dalsom kojeni zacni cicikom, ktorym si skoncila, aby si si pekne vyprazdnila pri kazdom druhom krmeni kazdy cicik. Co je hlavne dolezite, nenauc si malickeho zaspavat na ciciku. Vzdy po napapani sa pokus ho trosku prebudit a dat do postielky (najlepsie by bolo keby bol po napapani trochu aktivny, sam sa unavil a pekne ti potom zaspinka sam). Ja som si tak malicku naucila zaspavat na mne a este doteraz sa snazime naucit zaspavat sami v postielke (presli sme od cicika, cez nosenie, dudlik,... skusame kadeco), no mozem si za to sama, tak som si ju naucila, pri druhom babatku budem snad mudrejsia 🙂

bajboj
14. sep 2012

Aj mi sme mali preeeesne to iste!Najskor nie a nie prisat, ked sa nahodou prisal tak hned zaspal a kojenie trvalo 2 hodiny, a ked som mu vitiahla cicik tak rev a rev,nakoniec som prisla na to ze on len dudloval a nic nepil len spal. Ked uz bol moc mrzuty, odsala som si a dala tak.Ale trenovali sme stale prisatie.Takto sme fungovali asi mesiac, potom nabral trosku sili a zacal pekne sat.Tak som mu zacala budovat rezim najskor 2 hodinky, potom 2,5 zabavala som ho, spievala, hladkala a tak...Ale az ked mal maly 2,5 mesiaca mi nezaspaval pri papani.Potom zase sme mali trojmesacny strajk- odmietanie prsnika co trvalo 2 dni tak znovu odsavanie...Teraz maly papa 5 min a vydrzi mu to na tie 3 hodinky.
Drzim palceky, pevne nervy a mne jedna sestricka povedala, vsetko je to v hlave, treba mysliet pozitivne a pojde to... 🙂

lencika
15. sep 2012

Aj my sme mali taketo problemy, vsetci ma strasili, aby som ju prestala kojit, ze mam malo mlieka, doktorka prve dva mesiace stale do mna hucala, lebo mala nepriberala, aby som malu po 2 hodinach budila a davala jej jest. Zobudila som ju asi dvakrat, pekne sa zobudila vtedy ked pocitila hlad, ale vzdy max 4 hod.. O bradavkach ani nehovorim tie som mala stale bolave, ale na to mi super mohol bepanthen. Proste mala tak jedla stale a malo a potom sa to nejak naprvailo a kojila som ju do roka a nic jej nie je. Ale ja si myslim, ze to kazda mamina citi sama, kedy to babo naozaj papa a kedy len tak cucka. Drzim palce

vevet
15. sep 2012

@jolie13 veď má len týždeň, stále si zviká, moj druhý bol na tom podobne a potom to prešlo. Je to tažké ale dieťa vycíti ako je mamičke, keď je nepokojná, môže byť aj ono. Z okolia si naozaj nič nerob a to že nestíhaš teraz okolo domacnosti to tiež nehaj tak, teraz je doležitejší synček.

jolie13
autor
16. sep 2012

ďakujem za vaše rady...už je to našťastie lepšie...papá lepšie a už je aj kľudnejší...len čo ma stále trápi je to,že je stále nejaký žltý...:((( boli sme aj pod tým modrým svetlom 24hodín,bilirubín mu pekne klesol,ale farbu má stále nejakú žltú...☹
zajtra ideme na kontrolu...ak mu to opäť stúplo tak bude musieť ísť opäť pod svetlo...☹ ☹ ☹

beton
16. sep 2012

@jolie13 my sme boli zlti do 4 mesiacov. takze ak su vysledky ok, ta farba moze este miznut dlho. verim, ze ste podobny pripad.

obycko
17. sep 2012

Ahojte. Tak moj malicky ma 3 tyzdne a tiez mam ten isty problem. Maly mal zltacku, ale ta je uz prec a bola slaba. Nebol ani pod lampou. So zaspavanim mame problemy stale. V poradni mi povedali ze pribral malo. Ze ho mam budit kazde 2 hodiny aj cez den a aj v noci. Cez den je stale pricucnuty a to papa aj hodinu. Niekedy je to fakt, ze papa s malymi prestavkami aj hodinu a inokedy len dudka. Davam mu mliecko vzdy ked si zapyta a vtedy ten cas s dvojhodinovymi intervalmi vooobec neplati a niekedy si pyta uz po pol hodine. V noci mam presne opacny problem. Vecer ked ho okupam, nakojim chce spat a spal by aj 4-5 hodin keby ho nezobudim. Snazim sa ho budit kazde 2 hodiny, ale dalsiu 1-1,5 hodiny ho budim. A zasa hodinu papa. A budenie je uz take, ze som skusala steklenie, hladkanie, vyzliekla som ho, studenou vodou som mu tvaricku potierala - nic nezabralo. Skratka ked spi, tak spi. Chcem kojit a aj v tom sa snazim pokracovat, ale som zufala z toho, ze nepapa a nepribera tak ako by mal.

jolie13
autor
18. sep 2012

Zial,sme stale zlty a bilirubin skace.Po lampe mu klesol,ale vcera sme boli na kontrole a zase mu stupol!Uz som z toho zufala!!! :(( Nespava cez den,je nepokojny,najradsej by bol na prsniku cely cas!Zo zaciatku ked ho prilozim na prsnik tak velmi rychlo cucka,ale to trva 5 max. 10 min.a uz spi.Pokusam sa ho aj zobudit,ale to uz len trosku cucne a zase spi. :(( V nemocnici mi povedali,ze ked sa dostatocne napapa tak potom aj kludne spinka.Tak neviem ci papa malo,ked po kojeni malokedy zaspi a je nepokojny a placlivy. :((( Na vahe pribera.Vo stvrtok mal 3270g a teraz v pondelok mal uz 3370g!Tak neviem kde je chyba. Uz neviem ako dalej.Co robim nespravne???Keby som si mala ako kontrolovat kolko vytiahne...:/

beton
18. sep 2012

@jolie13 ta zltacka robi deticky take spave. dobre to poznam, ake je to zufalstvo dietatko vobec zobudit a este do neho dostat mliecko. vyskusala som vsetko, co pisala aj @obycko. este existuje stimulacny bod na saci reflex, tesne pred uskom, ako je taky ten chrupavkovy vybezok, tak tesne nad nim pred uskom treba jemne triet. skusajte. s tym napapanim je to hlupost, co ti povedali v nemocnici. dietatko moze byt nepokojne a placlive aj z uplne inych dovodov ako je plac. moze mu byt teplo, zima, je osamele, boji sa, chce byt pritulene, potrebuje fyzicky kontakt. takistko neplatia ziadne dvojhodinove intervaly. tebe aspon pekne pribera, tak je to dobre. kolko mate mokrych plienok denne? podla toho vies, ci dost vypije. mal byt mat 6-8 riadne mokrych plienok. dietatko je take ospanlive aj z toho, ze velmi nevladze, tak sa radsej nebudi, aby si setrilo energiu na prezitie. to som riesila tak, ze som odstriekala svoje mliecko a podala som striekackou alebo cievkou na prsniku pocas dojcenia, aby na jedno dojcenie dostal dvojnasobnu davku mliecka. takto aj rychlejsie zosilnel a dokazal sa dojceniu viac venovat. neskutocny efekt ma kontakt koza na kozu. budte tak cim viac. cely den sa noste alebo dojcite na holaka, v noci takto spinkajte. urcite spite spolu, ziadne nasilne budenie nema zmysel. skor moze poskodit, ak dieta prebudis v hlbokej faze spanku. dajte si deticky k sebe, lahnite naholo do postele a takto budte celu noc, cely den. neprevazujte ich pred a po dojceni, ako je v nasich nemocniciach zvykom. radsej im doprajte pokojny odpocinok na vasej hrudi. domacnost, rodinu, ostatne deti, jedlo zverte niekomu inemu, kto vas v dojceni podporuje. @obycko kupanie pri takto oslabenom babatku by som takisto nerobila denne. zbytocne sa vycerpa, urcite nie je taky spinavy, ze by sa muselo kazdy den kupat :o)) este si to uzijete neskor....
pises o nekonecnom dennom dudkani. je velmi dolezite a je super, ze to podstupujes, ale kedze nepribera, bolo by dobre skontrolovat prisatie a ci naozaj pije. lebo ak je prisatie nespravne, tak si nedokaze vytiahnut dostatok mliecka, teda nepriberie a este aj tebe znizi tvorbu. lebo len efektivnym sanim a spravnym prisatim sa stimuluje tvorba mliecka dostatocne. takze by som ti na toto odporucala kontaktovat laktacnu poradkynu osobne www.mamila.sk. minimalne si vsak nacitat porovnat tieto linky:
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/spravn...
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/kedy-b...
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/stlaca...
k dokrmovaniu cievkou:
http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojcen...
nam pomohol a zabral tento posledny sposob. mali sme problem sa aj prisavat k tomu vsetkemu, takze som potrebovala prisavanie trenovat a zaroven dostat do dietatka dostatok mliecka. ono, ked bude mat vacsi prijem, tak sa aj viac preberie. vacsi prijem niekedy dostatocne zabezpeci aj stlacanie prsnika, co je treti link.
tak sa baby drzte. nevesajte hlavu ani nic ine. prejde to, len to chvilu potrva. a potom sa budete tesit, ako ste to zvladli a ze to stalo za to. lebo zdravie deticiek za to naozaj stoji.

emily84
18. sep 2012

@jolie13 to ze ti placka este neznamena ze je hladny. Vyskusaj vsetko ostatne kym pristupis na to dat mu prsnik. Ako spominala "beton" moze mu byt zima, teplo, mozno potrebuje tiche prostredie, mozno prave hlucnejsie,... pozri na youtube, tam je vysvetleny plac malych babatiek, ked podla toho ako place vies urcit ci je hladny alebo unaveny,...

https://www.youtube.com/watch?v=aewskiO9YuY


Malicka mala presne taky plac, ked som ju zacala sledovat, tak som vedela "vycitat" co chce. Cize ked plac zacina s N (neeeee) vtedy dava jazycek o horne podnebie (ako sanie) a to je ze si pyta papat.
Ja som robila tu chybu s mojou Emike, vzdy ked plakala dala som jej cicik, myslela som si ze ved ked nebude hladna, nebude cucat a prave naopak. Pre take male deticky to je nieco cim sa ukludnia, citia sa isto a v bezpeci, cucat budu stale aj ked nie su prave hladne. A potom si zvyknu robit len "top up" cize doplnat brusko (maskrtit), nikdy sa im brusko nevyprazdni viac aby sa vela napapali, vzdy len po troskach.
Neboj, kazdym dnom to bude lepsie a lepsie... ja som bola na zaciatku tiez velmi zufala, u mna boli asi prve 4 tyzdne zle, myslela som si ze som ako matka zlyhala. No vsetko sa postupne zlepsi... drzim palce.

beton
18. sep 2012

@emily84
@jolie13
dietatko treba prilozit vzdy, lebo dojcenim sa riesi kazdy z uvedenych problemov babatka. dojcenie zaberie na vsetko, dietatku sa dostane navyze kontakt mamicky, ktory tak velmi potrebuje. najma v zaciatkoch, ked este nie je ustalena tvorba mliecka je dolezite prikladat naozaj vzdy, ked nevieme, co dietatku je. aj od bolesti ulavi dietatku dojcenie. mamicka vie casto instiktivne rozlisit podla placu, o co dietatku ide. hlavne v pripade zltacky, ked potrebujeme do dietatka dostat cim viac materskeho mliecka, aby sa z neho bilirubin vyplavil cim rychlejsie, je dolezite prikladat a dojcit veeeelmi vela. dietatko niekedy naozaj len podudka, ale ono aj toto potrebuje. je to uplne prirodzene a normalne. kazde dietatko je ine, aj kazda mamicka. no pre uspesnost dojcenia a zachovanie dostatocnej tvorby mliecka plati jedine dojcenie na poziadanie.

sendy182
18. sep 2012

@jolie13 ak je ešte žltý tak dávaj na slniečko ak ešte neaké bude 😝 ......ak by si mala váhu tak možno bysi stresovala že ti málo vypil.......ešte je malinké bábatko ........ oťukáte sa .....on vie že má maminku a nájdete vhodný režim......pre zachovanie tvorby mlieka dieťa treba častejšie kojiť a hlavne v noci...........môj mal 2 hod. pauzy a vedel si 45 min. pospať pri prsníku 😀 ...........veď čo je to jeho 😀 😀 😀 😀 ........a kojený bol dosť dlho ani radšej nepíšem lebo doteraz si to pamätá........

mirkave
18. sep 2012

Ak su problemy s dojcenim,najlepsie je obratit sa na laktacnu poradkynu.

waldosinka
30. nov 2018

Ahojte tiež mám tento problém. Ako často ste prikladali a nechávali papať?
Ja mam este aj rozkusane bradavky..... takže pri dojcenie plačem. ...
A ešte jedna otázka. Niekedy spí cez deň a neviem ju zobudit. Mám ju nechať tak? Či budiť? Lebo v noci potom stále plače a chce byť len na prse.
A ďalšia otázka. Ak v noci náhodou spí kedy ju mám zobudit aby papala? Všade sa uvádza že musí papať každých 5 h ....takze ak mi zaspí o 2.00 nemôžem ju nechať spať až do 9.00 ?
Vopred ďakujem za skúsenosti.

gabika4
31. dec 2018

@waldosinka ja som spočiatku dávala každé dve hodiny....podľa toho, čo píšete ma asi obrátený režim...ja by som na vašom mieste cez deň budila...my sme boli v nemocnici 11 dní kvôli žltačke, a keďže nás stále s niečím "otravovali" dcérke sa pekne nastavil režim, aby spala v noci....v noci dieťatko určite nebuďte, keď bude hladné, tak sa samo zobudí, jedine, že má žltačku, tak tam treba dávať mlieko každé 2-3 hodiny 🙂 mne ešte kvôli tomu dcérka zaspávala na prsníku, tak som počas toho ako papala stláčala prsník, aby šlo mlieka viac a ona dokázala za 10 minút vypiť 50 ml :D

waldosinka
1. jan 2019

Už je to aktuálne. O mlieko som prišla. Dávame už umelé. Žltačka je tiež už ok. Dávame vigantol. No teraz bojujrme z kolikou a refluxom. Mame san simplex a biogaju.

gabika4
4. jan 2019

@waldosinka Oh nevšimla som si dátum :D nás tiež trápil reflux...kojila som niekedy aj hodinu a hodinu a pol, aby sa malá vygrgala a vďaka tomu nevracala...taktiež spala s klinom pod hlavičkou, ale nie tými čo predávajú, tie majú výšku len do 15 cm. Nám lekárka odporúčala kúpiť 30 cm, ale to bolo hrozne vysoké...nakoniec sa nám podarilo kúpiť výšku 20 cm, kde mala spala v perinke, takže vôbec nepadala 🙂 momentálne má výšku do 15 cm, ani to nepotrebuje, ale pre istotu, keďže na noc strašne veľa papá a tiež je to dobré kvôli soplíkom, ktoré sa spustili s prerezávaním zúbkov :(

waldosinka
7. jan 2019

@gabika4 kde sa da zohnat vankúš kúpiť dajte link. Alebo nepredate?