Syndróm polycystických vaječníkov a dojčenie

lauricka
30. jan 2015

Ahoj všetkým dojčiacim maminkám s polycystickými vaječníkmi. Maminky, máte dostatok mlieka? Ja som 16 dní, malú dojčím, ale mám pociť, že tvorba mlieka je slabá. Táto oblasť je asi málo prebádaná, ale stretla som sa už s informáciami, že PCOS môže mať aj vplyv na laktáciu, aj keď to nie je u každého tak, resp. nízku tvorbu mlieka. Našla som to vo viacerých článkoch, ale v anglickom jazyku. Ako je to u Vás a ako ste si pomohli? Ďakujem!!!
P.S. Mala som pekný pôrod, bonding prebehol super, malá sa prisala, prikladám na požiadanie, polohu a techniku dojčenia mám skontrolovanú od laktačnej poradkyne, užívam Ricinus Communis...toto všetko mám podchytené, ale aj tak sa mi zdá, že mlieka je málo, malá nie je spokojná po dojčení, stále chce ešte, ale podľa toho, ako málinko pri ďalšom a ďalšom priložení hltá a ako nie je spokojná, aj pocitovo v prsníkoch ...proste akoby bolo málo :(. Za prvý týždeň života pribrala pekne, keď ju vážili v poradni po 9 dňoch, ale časom potrebuje asi viac a viac..

lauricka
autor
30. jan 2015

16 dní po pôrode, som chcela napísať 😉...a ešte pocit, nie pociť

pribinak
30. jan 2015

Prolaktin, hormon, ktory je "zodpovedny" za tvrobu mlieka, mlieko s vajecnik i nema nic spolocne

Ak mas nejake pochybnosti ohladne dojcenia, kontaktuj laktacnu poradkynu

kacorkaanicka
30. jan 2015

@lauricka neviem ako to je s laktaciou a polycystickymi vajecnikmi, ale na vyssiu tvorbu mlieka odporucam benedikt lekarsky a senovku grecku. Mne tieto bylinky vzdy pomohli.. Drzim palce🙂

pribinak
30. jan 2015

Zabudla som dopisat, ze prolaktin sa tvori v hypofyze - teda v mozgu

lauricka
autor
30. jan 2015

@pribinak system je zlozitejsi, spojitost to mat moze, staci si o tom nieco precitat, mna zaujimaju skusenosti zien s touto diagnozou

lauricka
autor
30. jan 2015

@pribinak
@kacorkaanicka
baby, dakujem, ja tieto vseobecne "laktacne" rady poznam, ja hladam zeny, co sa ich tyka tato diagnoza

ivka_666
4. feb 2016

@lauricka ahoj ako si "dopadla" s dojčením? Rozbehlo sa to či nie? Ja mám tiež PCOS a rovnaký problém s mliečkom. Tiež som čítala zopár článkov, že to môže mať vplyv na dojčenie.

luba41
5. feb 2016
zuzana84
7. feb 2016

Mam tiež pco. Prvu dcerku som dojcila 8mesiacov. Syn bude mať o par dni 9mesiacov,dojci sa na požiadanie cez deň i v noci. S mlieckom našťastie problém nemam.

chrumka84
7. feb 2016

Ja mam PCO silne a dojcila som bez problemov 2,5 roka.

mvagusta
14. jún 2021

Ja som mala tiez PCOS, dve dcerky mam behom 2r, obe cisarak (akutny a druhy planovany) dojcenie bolo ok pro oboch, bez problemov a po druhom porode mi gyn vyskrtol diagnozu PCOS, ze vraj ak mam dve deti ktore sme s manzelom urobili na prvu “ranu” tak asi sa vse upravilo ako ma:D pri prvej dcere som mala okolo 2-3mes laktac.krizu. Malo mlieka ale mala chcela viac. VYdrzala som to a o par dni sa to same upravilo. Prva bola dojcena 14mes druhu dojcom uz 3ti mesiac a vse ok🙂