Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Tabletky maltofer a tvrdá stolica

milka1533
28. mar 2019

Baby užívali ste tieto tabletky na železo?? A náhodou vám neztvrdla od tých tabletiek stolica?? Lebo mam taky problém a ja už nwm ako ho vyriešiť neraz som bola u doktora s tým.. Aj dnes som navštívila chirurga ale bezvýznamné a zajtra opäť idem za ním.. Co vám pomohlo na zmakcenie stolice??.. Lebo ja som vyskúšala už všetko skoro.. Mimochodom kojím

bobula46
28. mar 2019

Užívala som ho počas tehotenstva a aj po pôrode. Na stolicu jedine vlákninu, ja som pila často džús z obchodu, z toho ma vždy prehnalo. A pokiaľ kojis môže aj bábätko bolieť bruško, daj pozor. Môj mal z toho dokonca zmenenú farbu stolice a fľaky po tele. Alergická reakcia. Ja som nakoniec vysadila a začala piť tie cviklové šťavy v sklenených fľašiach 🙂

nikpa
28. mar 2019

@milka1533 ja som bola na tom podobne, nepomohlo nic, ledva zo mňa voľačo vyšlo z čipkom. Nakoniec som si v lekárni kupila tento sirup, maltofer som vysadila a bol pokoj. Brala som ho počas kojenia.
https://biocare.sk/eshop/produkt/floradix-zelez...

milka1533
autor
28. mar 2019

@bobula46 a od džúsu nebude bolieť bábätku bruško? Vážne,?? Ako ja som už ich vysadila neberiem radšej už tabletky.. :( ale zase mne nič nepomáha ani gutalax ani čipky glycerinove a žiadne iné prípravky.. Bola som už dva razy na pohotovosti tak mi to tam rozdrvil dnuka ale zase ten istý problém mám tak ja už som zúfalá

milka1533
autor
28. mar 2019

@nikpa a mne ani ten cipok nepomáha a žeby som si to tam sama súpala dnuka tak to nie :(.. Aspon vám to pomohlo:(

janulka257
28. mar 2019

@milka1533 ja užívam počas tehu.... neskutočne ma zapeká :/ že sa aj tri dni neviem vysr.... každé ráno jem vločky, veľa zeleniny, vtedy to je v pohode. Ale teraz skúšam Globifer, od toho ma nezapeká. Je voľnopredajný, síce drahší, ale dá sa po ňom normálne ísť na záchod 🙂

snehulienka8
28. mar 2019

jest mlete lanove semienka, pit lanovy a konopny olej tiez zabera a neskodia pocas dojcenia

bobula46
28. mar 2019

@milka1533 nebude, neboj sa. Nepi ho veľmi veľa, ja som si dávala pohár denne a normálne sa mi upravila stolica.
Skús tie cviklové nápoje. To zdvihne železo

prettiness
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bobula46
28. mar 2019

@milka1533 skús každý deň aspoň dva poháre, mne pomohlo

prettiness
28. mar 2019

zo zeleza vseobecne zapeka...
kazde rano jedz vlakninu (psyllium), jedz slivky (kompoty, susene), lanove semienka alebo olej a vela vody... ak mozes tak aj pohyb, aspon prechadzky..
a na zelezo cervene masko a odstavuj cviklu 🙂

stastenka42
29. mar 2019

@milka1533 určite treba vymenit preparát...pokial sposobuje zápchy je plno iných liekov ktoré sú šetrnejšie..Dobrý je Sorbifer ktorý ma okrem toho najviac železa a dobre sa vstrebáva a skôr spôsobuje riedku stolicu..poprípade je potom Globifer ktorý je velmi dobre tolerovaný aj tehulkami ,je to hémové železo ktoré sa super vstrebáva a niesú žiadne vedlajšie účinky.Je to ale výživový doplnok čiže na plnú úhradu...

prettiness
30. mar 2019

@stastenka42 mna teda zapekal aj Sorbifer, brala som ho dva roky, musela som rapidne zmenit stravu aby to nebolo take hrozne... ale bolo to jedine zelezo z ktoreho mi nebolo priserne zle az kym mi pred tehu neodporucili Globifer, ten je fajn aj dost znesitelny berem doteraz ale stale sa snazim co najviac zo stravy 🙂

milka1533
autor
30. mar 2019

Baby mne fakt nič nepomáha :(.. Skúšam všetko.. Fajn nečakám zázraky hneď na prvý deň.. Ale ja zlepšenie žiadne nevidím :(... Už som taká zúfalá.. Aj u doktora som bola ale čo vybral mi kus tvrdej stolici a zase mam ten istý problém a to som bolapri ňom včera.. Ja už fakt nwm ako a co mam robiť :(

prettiness
30. mar 2019

@milka1533 a glycerinove cipky si neskusala?
idealne fakt upravit razne stravu, obmedzit pecivo a sladke, veela vody, tu vlakninu fakt pravidelne kazde rano s vodou zarobit, aj mlete lanove alebo lanovy olej kazdy den, tie slivkove kompoty a voda z nich a pohyb prechadzky.... ak si kazdy den das musi pomoct...
este skus tie glycerinove cipky tie pomozu snad kazdemu

scorpionflower1
30. mar 2019

@milka1533 kup si Lactekon (je tam Lactulosa) to sa moze v tehotenatve aj pri dojceni. Musis to uzivat viac dni, aby to malo efekt. Ja son to uzivala aj v 8-9 mesiaci prave kvoli Maltoferu a Sorbiferu. Vzdy vecer som si dala a nebol problem. Uzivam ho podla potreby uz od r. 2014, dal mi ho lekar po operacii konecnika. Dostanes ho bez receptu v lekarni.

megba
30. mar 2019

@milka1533 veď to vysad. Ja som ho vysadila hneď ako má začalo zapekat. Brala som ho v tehotenstve, ale zakaždým som sa tak na toalete vytrapila že som mala pocit že s tým h...m vytlačím aj dieťa. Prestala som to jest a je pokoj, nedoplnam si železo inak ako stravou, hoci ho mám nízke.

scorpionflower1
30. mar 2019

@megba myslim, ze je kusok nezodpovedne hovorit autorke, aby cosi vysadila, ked jej to dal doktor. Asi mal na to dôvod.

maca283
30. mar 2019

@milka1533 ja som uzivala na zelezo narosan cucoriedkovy a super nezapekal nebolelo brucho a hlavne pomohlo Uzivala aj pocas kojenia

prettiness
31. mar 2019

@megba nerad nikomu vysadit lieky ktore jej predpisal doktor. je totiz rozdiel mat nizsie zelezo a kaslat na to a riskovat anemiu tazsie stupna do ktorej to nebratie zeleza moze vyustit...
Ja som tak skoncila na transfuziach v nemocnici

megba
31. mar 2019

@scorpionflower1 Myslela som tak, nech si nahrádza železo iným spôsobom (inými tabletkami alebo prirodzene), nie je len Mlatofer na trhu. BTW, mne ho tiež predpísal lekár. Jasné, anémiu netreba podceňovať a treba ju liečiť, rovnako však ani zápchu. Chlapček, ktorý umrel kôli zápche pred pár mesiacmi (medializovaný prípad) tiež dopĺňal železo a z toho ho upchávalo. Áno, môžme sa baviť o zlyhaní lekárov atď., ale nie to som chcela povedať, ale to že zápcha tiež nie je sranda a keď má také problémy z Maltoferu nech sa poradí s lekárom a nahradí Maltofer iným prípravkom.

scorpionflower1
31. mar 2019

@megba z Maltoferu este nikto nezomrel, z anemie moze mat vazne problemy. Chlapec, ktoreho spominas nezomrel na zapchu (mal tri roky, porovnavat tento pripad s dospelou osobou je mimo) zomrel na brusnu prihodu po 12 klistyroch v davke pre dospelych. To bola jednoznacne chyba lekarov v dolnokubinskej nemocnici. On zvracal stolicu a krv a zo zapchy to nebolo. Ta zapcha bola dôsledok toho, ze mal prilis dlhe crevo, mozno v kombinacii s tym zelezom to nebolo dobre, ale vysadzovat nieco, co lekar predpisal je hlupe. Treba za nim najprv znova zajst alebo zavolat. Zhodou okolnosti som o tom chlapcovi citala pred par dnami.
Stravou doplnit zelezo môze, ale asi nie v potrebnom mnozstve. Maltofer je na trhu najsetrnejsi. Od zapchy sa da efektivne pomôct.ak tam nie je este ina patologia.

milka1533
autor
31. mar 2019

Baby maltofer už nepoužívam lebo aj doktori mi už hovorili ze mam zápchu od tých tabliet.. A ak mi konečne pomôžu doktori k tomu aby som zápchu už nemala určite navštívim gynekologickou a jej poviem o tých tabletkách.. Raz som jej spomínala ze mam zápchu asi od tých tabliet ale ona to vylúčila.. Tak ja nwm už.. A už skúšam všetko ráno si dávam do jogurtu lanové semienka potom pijem aj ten Lactekon.. A nič len com ďalej tým viac mi tlači stolica ale aby vyšla von to nie.. :(.. A čipky som ani neskúšala lebo ak toto nezabralo tak neverím ze zaberu čipky.. Nič iné mi neostáva len aby mi doktori zase podrobili vnútro.. :(... A zase tak večne nechcem byť

scorpionflower1
31. mar 2019

@milka1533 ze zelezo sposobuhe zapchu je znama vec, neverila by som, ze to nejaky gynekolog poprie :-O ja som brala Sorbifer aj Maltofer a tiez som mala problemy. Ono zalezi aj co jes cely den. Skus zopar dni jest iba zeleninu, polievky, strukoviny. Ja som bola taky "skorovegetarian" a to mi od tazkej zapchy pomohlo, ked som bola tehotna. A velmi vela vody. Prva pomoc su aj glycerinove cipky, ale problem to neriesi. Inak si spominala, ze kojis. Ja tiez a momentalne mam tak isto problem so zapchou. Aj ked nie az taky velky, viem si vsak predstavit, ze keby som musela jest aj Maltofer, tak by sa to mohlo zhorsit. No ja to mam z toho jedalnicka - ubudli mi z neho strukoviny a vela druhov zeleniny, bo sa bojim, aby malu nenafukovalo. A preco si vlastne to zelezo mala uzivat? Si anemicka?

laurinka_21
31. mar 2019

@milka1533 neskusala si psyllium? Este mam jednu radu,ak mas malo zeleza,skus melasu,kupis v bioobchode a jedna ceska liecitelka vravela,ze ked su das lyzicu melasy so stvrtkou citronu do teplej vody rano,do 15 min.budes mat stolicu...mozno by si to mohla skusit...

6mia6
31. mar 2019

@milka1533 užívam maltofer 2 mesiac a nemám žiadny problém.

milka1533
autor
31. mar 2019

@6mia6 ja som tiež s nimi nemala problém ale už keď som bola v 36 týždni tehotenstva tak odvtedy to začalo..

milka1533
autor
31. mar 2019

@laurinka_21 psyllium tiež už som skúšala a nič proste nič mi nezaberá ja nwm co je to so mnou a na gastro ak by som sa mala objednať tak čakám mesiac a ja dovtedy nevydržím v sebe to držať.. Ale cudne je na tom ze ani ma nenaduva.. Len mam nutkanie na záchod ist

milka1533
autor
31. mar 2019

@scorpionflower1 strukoviny práveže nemôžem lebo kojím a ináč jem všetko len aby ma nenadulo..ani sama nwm prečo som užívala železo .. Akosi som nato aj zabudla..

prettiness
31. mar 2019

skus tie glycerinove cipky, to je fakt prva pomoc... kolko si jedla psyllium? lebo ono to chce fakt dlhodobejsie uzivanie ale ak to fakt nepomahalo tak urcite gastro alebo kolono nech ti spravia cim skor sa objednas tym skor to zistis... nenechaj to len tak..

6mia6
31. mar 2019

@milka1533 no keď som bola tehotná tak som mala zápchu aj keď som nebrala železo. Mne pomáha hipp slivkový džús

Tu začni písať odpoveď...

Odošli